Juzek

Nawożenie dolistne kukurydzy

Polecane posty

damianzetor9540    2705

Może źle robię ale nawożenie dolistne rozpoczynam jak jest po czym pryskać. :D W fazie 3-4 liści to jakoś nie widzi mi się aby to miało sens. Gadanie że zaczyna się wtedy kolba kształtować i bla bla bla, a ile to razy kukurydza słaba z początku, koniec końcem wydawała plon taki sam jak ta lepsza, tylko tak oka nie cieszyła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Dokładnie, 3-4 liście to 80% oprysku leci na ziemię, ja tam wjeżdżam minimum od 7-8 liścia i jakoś nie widać niedoborów¬¬

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
23 godziny temu, danielhaker napisał:

No to rozpoczynamy sezon 2018 ;) 

Kiedy jedziecie z cynkiem i borem? Czy stosował ktoś z Was podawanie tych pierwiastków w fazie 3-4 liści- jak zalecają "eksperci"?

Eksperci ale teoretyczni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ja rozpoczynam nawożenie dolistnie qq jak  zaczynają liście zakrywać międzyrzędzia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja juz pryskalem 3-5 lisci cynk bor i kuku start z intermagu. A inne pole herbicyd mocno zarosniete. DZiś skoncze t1 i na 6-7lisci dam ostatnio odzywke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

 Po niedzieli chce nawozić dolistnie, czy takie przypalenia nie przeszkadzają? Sypać do opryskiwacza mocznik i siarczan czy odpuścić? 

20180516_151208.jpg

20180516_151225.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Czym pryskane, że tak oberwała? Zamiast odżywki to chyba jakiś stymulator by tu był lepszy, coś jak np asahi. Buraki gdy przypaliłem ładnie po nim odżyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Asahi jak najbardziej mozesz dac, magnez tez, a mocznik jesli juz to delikatna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
34 minuty temu, Damian24424 napisał:

Dzieki, a jeszcze jedno pytanie czy można zmieszać z cynkiem?

Jasne najlepiej zrób mieszaninę Mocznik, Siarczan Mg, bor, cynk, jakiś stymulator z tańszych to Tytanit, jak masz braki fosforu widoczne na liściach to daj do tego jeszcze fosfor.

Jak dasz cynk(płynny) bor(płynny) i fosfor(sypki) z intermagu to możesz śmiało wszystko mieszać, a jak masz wątpliwości to jest dostępna tabela mieszania co z czym można a czego nie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
1 godzinę temu, emtec123 napisał:

A można mieszać siarczan z mocznikiem??

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby mieszać siarczan Mg z mocznikiem, nawet plus jest taki że Siarczan zwiększa temp wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
u mnie leci najlepszy oprysk z góry-deszcz bez niego żadne cuda wianki nie pomoga
  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1
Napisano (edytowany)

Przedwczoraj stosowaliśmy u siebie żółty kristalon + tytanit. Czy istnieje jakaś reguła tak jak z herbicydami, że trzeba odczekać ileś tam dni zanim powtórzy się dokarmianie, żeby nie "przekarmić"? Na opakowaniu tego kristalonu nic nie piszą o odstępach czasowych.

Edytowano przez Maikerus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Odczekaj 7-10dni, nie pryskaj częściej jak co 5 dni daj jej czas aby to przyswoiła i zareagowała.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

Maikerus, ile dawałeś tego Kristolana ? Tez go kupiłem tylko ze dodam do niego jeszcze Bor i Cynk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Chelat cynku z intermagu polecam, albo  ekolist mono cynk oba robią robotę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jompek    0

Witam co myślicie o takim zasilaniu :

Mikrochelat zn-15 0.5kg

FertiLIQ bor150 0.5l

Tytanit 0.4l 

Plonvit zboża (bo taki został) 1.5l 

ALKALIN  PK10:20 2.5L 

AGRO-SORB FOLIUM 2.5L  

MOCZNIK 8-10 KG 

SIARCZAN MAGNEZU 7 WODNY 6KG 

I to wszystko w 300l wody na 1.08 ha i tak 2 razy popryskac

Dać 1kg cynku i litr boru czy wystarczy czy przesadzam z tymi odżywkami ? Coś ująć bo lista długa ? Ale kukurydA miała iść na kiszonke późno siana ale zmiana planu i muszę ją pogonić obecnie fioletowa 5-8liscii 

Edytowano przez Jompek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj