Juzek

Nawożenie dolistne kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

Asahi stosowaliśmy w zeszłym roku na przypalenia herbicydem oraz w tym roku po gradobiciu. Efekt kukurydza ma teraz 9-11 liści i wcale nie widać efektów gradobicia. Dostała też w drugiej dawce tytanit. 

 

Fiolet widać na polach gdzie środek ochrony roślin się nie rozłożył przez suszę. Na fitotoksyczność nie ma raczej złotej rady.

 

teraz to wyskoczyłeś z fioletem,

chłód ! niedobór fosforu w glebie spowodowany kwasem w ziemi. 3 sensowne naukowe przyczyny.

dolistnie osadowki fosfór 4kg /ha mocznik i siarczan magnezu co tydzień, pomaga

 

Co do nierozłożonych środków ochrony roślin to jeśli naliśnie stosowałeś na kuku herbicyd to się nie dziw 2 tyg opóźnienia w rozwoju.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to wyskoczyłeś z fioletem,

chłód ! niedobór fosforu w glebie spowodowany kwasem w ziemi. 3 sensowne naukowe przyczyny.

dolistnie osadowki fosfór 4kg /ha mocznik i siarczan magnezu co tydzień, pomaga

 

Co do nierozłożonych środków ochrony roślin to jeśli naliśnie stosowałeś na kuku herbicyd to się nie dziw 2 tyg opóźnienia w rozwoju.

 

Mam obok siebie pole o ph 6,5 na którym jest przesiana kukurydza po pszenicy na początku maja. Wyszła pięknie zieloniutka. Po około 2 tygodniach stanęła w miejscu, zrobiła się fioletowa i tak stoi pomimo odżywek. Zimna w tych dniach maja na pewno nie było. Herbicyd zaraz po siewie. Pole jest znajomego z areałem 300+ha który na uprawie zna się jak nikt w okolicy. Kilka odmian kukurydzy na tym polu wygląda identycznie. Tylko tam gdzie jesienią i w poprzednim sezonie nie dopryskał na skraju pola jest kukurydza po pas. Jedynym wytłumaczeniem jest fitotoksyczność śor. Inaczej wygląda niedobór przyswajalnego fosforu w glebie ze względu na ph.

 

 

Jednym słowem trzeba widzieć to pole i wiedzieć o nim dużo żeby komuś doradzać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Panowie a co myślicie o produktach intermagu : chodzi mi o plonvit kuku. , bormax , mikrovit cynk , tytanit ? Chce te środki zastosować , jakieś opinie?


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Witam , planuję w tym roku zastosować dolistnie w kuku taką mieszaninę : Agro Potas 4-11-40+ mikro 3kg/ha + Adob  Bor 0,6 l/ha + Adob Zn 0,7 kg/ha . w/w mieszanina będzie podana dwukrotnie. Czy mogę  dodać jeszcze siarczan magnezu , jeżeli tak to w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

od 4 liścia można lecieć z mocznikiem w opryskiwaczu, ale z samym mocznikiem to szkoda za jeżdżenie, dorzuć magnez cynk bor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

witam

Czy ktoś stosuje siarczan cynku :

https://royalbrinkman.pl/piel%C4%99gnacja/nawozy/mikroelementy-chelaty/mikroelementy/siarczan-cynku-24-zn-25kg-150276621

W kukurydzy?

 

jak tak to ile kg na 100l wody?

On ma jakieś 23,5 % cynku , ja daję jednorazowo 300 gZn/ha przy 300 litrach wychodzi ok 0,5 kg ZnSO4 X 7H2O na 100 l wody Edytowano przez lisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Dziś słyszałem opinie że Siarczan Magnezu połączony z odżywką fosforową wchodzi w reakcje i potrafi zatkać rozpylacze, tworząc "kisiel"  . W tamtym roku stosowałem koktajl  : fosfor+siarczan+cynk+bor+tytanit  i zauważyłem przy ostatnim opryskiwaczu że niektóre dysze zatkały się... , ale jakoś tego nie skojarzyłem z tym mieszaniem a raczej z być może brudną wodą .
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Według tabeli mieszanin intermagu można mieszać siarczan z odzywkami fosforowymi.
Moze ktoś ma doświadczenia podobne do twoich.

W zeszłym roku ktoś pisał na forum ze zmieszam jakaś odżywkę z inna i była lekka tragedia ale nie pamiętam co z czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ja daje:

Mocznik 12kg/ha + Siarczan 10kg/ha + 1.2l/ha Bormaxu + 2l/ha mikrovit cynk + 3l/ha fostaru

 

Nic mi nie zatykalo ;)

Jak robilem:

W rozwadniaczu rozpuszczalem w kolejnosci: Mocznik -> siarczan -> Bor(wlany do wiaderka w ktorym do polowy wody jest, pozniej w rozwadniacz) -> cynk -> fosfor.

Zero kisielu i czy zatykania. Wszystko z intermagu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś słyszałem opinie że Siarczan Magnezu połączony z odżywką fosforową wchodzi w reakcje i potrafi zatkać rozpylacze, tworząc "kisiel"  . W tamtym roku stosowałem koktajl  : fosfor+siarczan+cynk+bor+tytanit  i zauważyłem przy ostatnim opryskiwaczu że niektóre dysze zatkały się... , ale jakoś tego nie skojarzyłem z tym mieszaniem a raczej z być może brudną wodą .

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat ?

Siarczan magnezu i fosfor nie ma problemu (zazwyczaj). Uważajcie na bor, cynk i fosfor. W wielu przypadkach się nie mieszają, wczoraj zrobiłem próbę słoikową i sypki fosfor z mojej firmy tnie się z cynkiem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Milan a to ciekawe u mnie intermagowskie nic a nic, byc moze dlatego ze siarczan bor cynk i fosfor od nich i fosfor plynny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Fosfor płynny jest zazwyczaj na bazie kwasu fosforowego pH ok 3,0 mieszalność rewelacyjna i z cynkiem i borem. 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiwi6    0

Mam pytanie odnośnie dokarmiania dolistnego w pierwszej dawce poszedł Profoliar 5kg + 1l boru + 1kg Zn. na drugi chcę dać 5kg siarczanu magnezu + 5kg mocznika + 1kg Proliar + 0,5 Zn będzie w porządku ? Czy zamiennie zamiast Mocznika podać Basfoliar 36 extra bo mi zostało od buraków. Jeszcze jedno pytanie mam w worku siarczan magnezu resztkę z dwa lata leży można użyć tak samo bor jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Siarczanu i mocznika co najmniej 15kg jak nie smali. 5kg to bez efektu. Ja sypie z zeszłego roku resztki czy czasami więcej zostanie i jest ok, aby tylko nie był zbrylony na kość.
Z jakich firm ten cynk i bor?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Do 150zl na 1ha? To już można poszaleć. Ja na hektar wydałem 45zl i mi się wydaje że dobrze jej dałem. Dałem 5kg ADOB ProFit, 1,2kg ADOB cynk i 6l Basfoliar 36 Extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Adob bardzo dobre odżywki lub mogę polecić też Intermag , wybór jest spory w tej kwocie.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj