Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3070 skrzynią biegów

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MIREKMF

MIREKMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:39

MF 3070 skrzynią biegów Witam
problem polega na włączani biegu A gdy go włączę i puszczę sprzęgło to ciągnik chce ruszyć ale zaraz stanie i głośno zazgrzyta w skrzyni. Biegi B wchodzą bardzo dobrze.

Już niedługo żniwa więc będę bardzo wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3070 skrzynią biegów Dzisiaj, 00:42
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 10:18

MF 3070 skrzynią biegów najprawdopodobniej łożysko w skrzyni na wałku A się wysypało

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 12:27

MF 3070 skrzynią biegów Albo się rozkręcił ale wtedy problemy by były zarówno z a jak i z b najszybciej poszedł hamulec na synchronizatorze co doprowadziło do zurzycia przesówki i ząbków na trybie albo wytarły siuę kamienie lub nawet jeden z dwóch mógł pęknąć i wypadł wiec bez rozebrania ani rusz bo przyczyn może być dużo
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MIREKMF

MIREKMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 12:58

MF 3070 skrzynią biegów mi kamień pęk ale już mam go zrobione i po tym remoncie tak się właśnie dzieje. Jest może jakaś możliwość że za małe ciśnienie dochodzi do tego tłoczka co przełącza te biegi?

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:40

MF 3070 skrzynią biegów Wymień uszczelniania na siłowniku jezeli jeszcze tego nie zrobiłeś i go wyreguluj przy pomocy tej dużej śruby pod która jest ten siłownik. Moze wystarczy ja tylko trochę wykręcić. Na razie nic nie rozbieraj tylko sprawadz to co napisałem. W takim przypadku jak twój w większości winny jest siłownik i jego uszczelnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MIREKMF

MIREKMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 19:27

MF 3070 skrzynią biegów wymieniłem oringi na tłoczku i raz są biegi [A], raz nie ma, regulowałem tą nakrętką i nieraz wskoczył bieg ale włączyłem na [B] i znowu nie było biegu tylko zgrzyt. W skrzyni biegów brakuje
1 cm aby bieg w pełni się załączył (tak podejrzewam jak zdjąłem boczną część skrzyni i patrzyłem na przesówkę). Jest taka możliwość że widełki się przegięły???

proszę o pomoc bo mnie już głowa boli od myślenia jaka może być przyczyna, a żadnego mechanika nie znam do takich ciągników więc muszę sam grzebać przy nim.

pozdrawiam