Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty wentylatora Z110

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 21:32

Obroty wentylatora Z110 mam problem z obrotami wentylatora w kombajnie Z110\3

otóż na komputerze pokazuje mi 180obr\min przy obrotach silnika 1200obr\min a gdy dodam gazu to obroty na komputerze to 299,300,301obr\min i nic nie daje ze zmieniam położenie koła pływającego jak przy 1950obr\min na silniku dalej jest tak samo od czasu do czasu zmieni sie o 1 jednostke

dodam ze na kole pływającym jest magnesik i czujnik który idzie do komputera ale po co z drugiej strony jest prądniczka i tez gdzies przewody od niej wędrują

co może być przyczyną tego nieprawidłowego wskazania ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty wentylatora Z110 Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share danimat19

danimat19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 04:17

Obroty wentylatora Z110 czujnik, magnesik lub drugie koło na wentylatorze może mieć wyrobiony klin i nie dawać tak jak u mnie było, :)

ale pierwsze stań z boku a ktoś inny niech dodaje gazu i powino być widać
Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

#3 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:38

Obroty wentylatora Z110 jak co ma być widać bo cie nie rozumie

obroty sie zwiększają i zmniejszają jak reguluje na pomoście ale nie ma wskazania nie wiem czemu
po co jest ta prądniczka z lewej strony przecież czujnik do komputera jest z prawej ???
obroty zmieniają sie o 1 jednostke co jakiś czas

żadne koło na klinie nie jest wyrobione ani magnesik wszystko jest ok w odległości między magnesem a czujnikiem wiec nie wiem co jest grane
nie jest to aż taka pilna sprawa z tymi obrotami bo i tak ustawiam na oko przy zbożach :) ale jak człowiek chodzi koło maszyny i dba o nią a tu taki duperel nie działa to troche denerwuje

#4 Share danimat19

danimat19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:15

Obroty wentylatora Z110 to siadł ci czyjnik ja tak miałem na mucarni
Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

#5 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:59

Obroty wentylatora Z110 Ta prądniczka z lewej strony to ona pokazuje obroty bębna na pomoście na zegarze. Czyli w Bs'ie obr pokazuje i na zegarze i w kompie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:45

Obroty wentylatora Z110 Haha poprostu nie przyjrzałeś się. Na komputerze nie odczytasz obrotów wentylatora bo czujnik jest na wale który nie zmienia prędkości obrotowej, tym tylnym. Prędkość wentylatora sprawdzisz tylko na zegarze, bo tam prądniczka jest na tym wale ze zmienną prędkością. Inżynierowie z bizona to wyjądkowi idioci, bo takie ulokowanie tego czujnika nie ma żadnego sęsu. W może twoja wersja jest jakaś nowa i poprawiona a le w 1997r jeszcze tak je montowali bo taki mam i zastanawiam się nad przeniesienie go na przednie koło.

#7 Share Gabriel

Gabriel

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 18 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 17:37

Obroty wentylatora Z110 o ile dobrze pamiętam to na komputerze nie są pokazywane obroty wentylatora tylko podsiewacza po prostu ten sam komputer był w kombajnie bizon dynamic i to w nim pokazywał on obroty wentylatora a w nowych rekordach i z110 są to obroty podsiewacza a obroty wentylatora sprawdza się na zegarze jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi

#8 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 20:14

Obroty wentylatora Z110 dobrze juz do wszystkiego doszedłem wiem jak sie sprawdza obroty i już wszystko działa są to moje drugie żniwa i już doszedłem do najmniejszych szczegółów ale ten mnie gryzł ale juz wiem nie doczytałem instrukcji i przez to to wszystko

ale dzięki za odpowiedzi :D

@tomaszo27 żaden czujnik komputera nie jest na wale może w twoim tak jest

#9 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 19 lipiec 2010 - 20:24

Obroty wentylatora Z110 A ja zle zrozumialem;/ bo jakos myslalem, ze chodzi o bęben a nie wentylator :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:03

Obroty wentylatora Z110 lukaszz110 no to taka przenośnia upraszczająca i obrazująca sytuacje :D jasne że ten czujnik zbliżeniowy nie może być przymocowany na wale tylko magnesik, który uruchamia ten czujnik.