Zaloguj się, aby obserwować  
agro973

Jaki agregat podorywkowy lepszy KOS czy KOS T?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agro973    41

Miałbym zamiar kupić agregat podorywkowy i się zastanawiam który byłby lepszy, czym się różnią te dwa typy? Doda że to miał być z uni grudziądz, jego szerokość to 2,1 metra bo do ciągnika Farmtrac 80 4WD (74KM). Nie znam ceny obu typów, ale jak ktoś by znał to mógłby podać. Na polach nie ma kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

KOS:

Kos 2,1 B- 9 600zł

Kos 2,1 S- 12 200zł

 

KOS T:

Kos 2,1 B- 11 100zł

Kos 2,1 S- 13 500zł

 

Ceny netto z początku roku.

 

KOS T różni się tym że zamiast talerzy niwelujących za zębami ma wstawioną sekcję talerzy jak w agregacie ARES T. przez co jest cięższy ale za to mamy dodatkowe pokrojenie i wymieszanie resztek pożniwnych [sekję talerzy możemy beztponiowo regulować]

W katalogu UNI jest błąd bo są podane złe masy agregatów.

Jeżeli nie ma na polu kamieni to nie warto płacić za wersję S z zabezpieczeniem sprężynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą, nie warto brać zabezpieczeń. A brać zdecydowanie kosa (bez T) talerze są daaaaleko z tyłu przez co stabilność zestawu może być nie ciekawa. Inna sprawa to sprawa rozmnażania chwastów, no i pewnie stawia troche większy opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał w ciągu 2 tygodni na podwórku Kos-a T 3.0 B, którego będzie ciągał case 5140 (115PS) Jak myślicie podoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj