Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydmuchuje olej

289 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 22:39

Wydmuchuje olej Kolego Rafauc360 ja mam założony taki mały oring gumowy i jest szczelnie, bo kiedyś też miałem taki sam problem...

A co do wydmuchiwania oleju jak już przedmówcy piszą może być silnik do remontu tzn zużyte tuleje ,tłoki i pierścienie.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydmuchuje olej Dzisiaj, 05:33
  •  

#122 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 22:42

Wydmuchuje olej jak wali korkiem w wlewu oleju to przedmuchy do skrzyni korbowej ma. tuleja tłok i pierścienie do wymiany i będzie śmigał dalej :rolleyes:

#123 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:07

Wydmuchuje olej Ile może kosztowac kpl cały tak jak mówicie Tuleje tłoki pierscienie ile to może kosztować wszystko mniej wiece?

#124 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:31

Wydmuchuje olej proponuję dobrać wymiary od jakiegoś Zetorka i załatwić części z Czech :rolleyes:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#125 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:35

Wydmuchuje olej

witam. mój c-360wyrzuca olej tedy co się wlewa jaka to jest przyczyna

Mam tak samo pojawia się olej w niedużych ilościach, a na miarce oleju nie przybywa, ani nie ubywa :rolleyes: Ale będę jeździł dopuki silnik nie stanie :D

#126 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:56

Wydmuchuje olej

Ile może kosztowac kpl cały tak jak mówicie Tuleje tłoki pierscienie ile to może kosztować wszystko mniej wiece?

na jeden słupek:
Mahle zwykły około 165 zł
Mahle z tłokiem gorzyckim około 335 zł
Czeski Zetora około 180 zł

#127 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 01:47

Wydmuchuje olej w 60 u mojej siostry 2 lata temu był robiony remont i właśnie jest założony zestaw od zetora blok był zawieziony do Krotoszyna i tam go robili ale wtedy trzeba rozwiercić otwory na tuleje bo są trochę szersze a nasz blok już wyrdzewiał i zamiast go wyspawywać lepiej go było przerobić no i co za tum idzie trzeba było jeszcze pompę wtryskową przestroić ja zawiozłem do goilny koło jarocina polecam dziadek jest rewelacyjny a ciągnik sprawuje świetnie

#128 Share maniek10

maniek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:22

Wydmuchuje olej czy tylko tuleje pierścienie i tłoki wystarczy czy trzeba też korbowody panewki i wał do szlifu dawać

#129 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:39

Wydmuchuje olej jak trzyma ciśnienie oleju to wału i panewek nie ma co ruszać, w korbowodzie to jak co tylko w główce tulejke wymienić jak ma luzy a jak nie to nic nie robisz dajesz nowe zestawy i śmigasz

#130 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:03

Wydmuchuje olej

Mam tak samo pojawia się olej w niedużych ilościach, a na miarce oleju nie przybywa, ani nie ubywa :) Ale będę jeździł dopuki silnik nie stanie :)

Rok temu jak sąsiad widział w zimę jak mój ciapek się męczy i olej wyrzuca to cały czas mówił że nie zasieje :) A zasiałem na wiosnę i na jesień ale jak fundusze pozwolą to trzeba zrobić remącik bo mam takie same problemy @ maniek10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:38

Wydmuchuje olej Mi również wywala olej górą...
Ciągnik ma 150 mth. Do około 20 mth ciągnik chodził z maszyną "OSA" więc się nie przemęczał. Od około 20 mth zaczął mi olej wcinać i wywalać tłumikiem - na małych obrotach cała kabina zachlapana, ale na dużych jakoś to przepalał - w każdym bądź razie oleju w silniku ubywało. Około 100 motogodziny ciągnik zaorał 10 ha i ubyło go może 1-2 litra w orce - niebieskiego dymu nie zauważyłem, ale po chwili postoju na wolnych obrotach po przy gazowaniu trochę go było. Wiec myślałem że już jest lepiej - ale nie. Teraz ma 150 mth i ciągle widzę ten cholerny niebieski dym. Prawda jest taka że wlałem w niego grubo ponad 20 litrów oleju!!! Zastaw naprawczy kosztował około 110 zł. Nie pamiętam nazwy firmy ale jeśli to w czymś pomoże to sprawdzę. Nowe panewki, pompa paliwowa, olejowa, głowice po regeneracji wraz z zaworami, wtryski itd. Odpala bez problemu.
Mechanik który przeprowadzał remont zaproponował wymianę pierścieni. Wykluczam raczej błąd przy remoncie - mechanik ma ogromne doświadczenie.

Proszę o poważne rady, podpowiedzi i porady.
Z góry dziękuje!

Bydło Mięsne

#132 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:52

Wydmuchuje olej olej może walić w tłumik tak do 20 mth do czasu az pierścienie się nie dotrą i ułoża w tulejach a potem powinno ustać, jak wali olejem to coś z pierścionkami nie tak musi być... i sprawdz jakie masz te zestawy bo po cenie to chyba nie krotoszyn ani zetor

#133 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:43

Wydmuchuje olej ktoś ma jakiś inny pomysł?

Bydło Mięsne

#134 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:55

Wydmuchuje olej Jeśli do odmy nie masz przedmuchów, to jedynie pierścienie olejowe coś nie grają.

#135 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:21

Wydmuchuje olej @pawlikk18 Miałem taką samą sytuację jak Ty . Zrobiłem remont i za zestawy płaciłem podobnie, moje były czeskie ale nazwy firmy ci nie przytoczę. Również zaczął chlapać mi olejem, odkręciliśmy kolektor i przyłożyłem gazetę po kolei do każdego wydechu z głowicy i okazało się, że z jednego chlapie. wiec historia się powtórzyła, wyjęliśmy tłok i pierścienie były w porządku nic nie wskazywało żeby były złe. Ale tuleja nie miała takiej gładzi jak powinna pod paznokciem dało się odczuć rowki takie(hrobotanie). Wymieniliśmy zestaw na nowy no i na razie jest ok nic mi nie chlapie olejem i nie kopci jak jest zimny a dym był taki niebiesko biały. Odkręć kolektor i sprawdź z którego ci chlapie i zabieraj się do roboty.

pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#136 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:31

Wydmuchuje olej to wszystko chińskie boble są w sklepie nam wciskają a my tylko problemy mamy więc kto oszczędza płaci podwójnie :) bez obrazy dla nikogo ale jest przynajmniej nauczka na przyszłość

#137 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:45

Wydmuchuje olej Nie koniecznie chiński bubel, najlepsze firmy potrafią wyprodukować bubel z wadą fabryczną i tyle, ja np na taki trafiłem. Zobaczymy ile te zestawy pochodzą wtedy wszystko bedzię wiadome.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#138 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:51

Wydmuchuje olej może i być wada fabryczna ale niekiedy te "dobre" części robią w chinach a potem do nas pod europejską nazwą :) ja tez na ile bobli trafiłem głupie łożyska a można szału dostać :)

#139 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:52

Wydmuchuje olej ok. dziekuję za rady. sprawdzę i postaram się napisać co go gryzło.

Bydło Mięsne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:53

Wydmuchuje olej

Mi również wywala olej górą...
Ciągnik ma 150 mth. Do około 20 mth ciągnik chodził z maszyną "OSA" więc się nie przemęczał. Od około 20 mth zaczął mi olej wcinać i wywalać tłumikiem - na małych obrotach cała kabina zachlapana, ale na dużych jakoś to przepalał - w każdym bądź razie oleju w silniku ubywało. Około 100 motogodziny ciągnik zaorał 10 ha i ubyło go może 1-2 litra w orce - niebieskiego dymu nie zauważyłem, ale po chwili postoju na wolnych obrotach po przy gazowaniu trochę go było. Wiec myślałem że już jest lepiej - ale nie. Teraz ma 150 mth i ciągle widzę ten cholerny niebieski dym. Prawda jest taka że wlałem w niego grubo ponad 20 litrów oleju!!! Zastaw naprawczy kosztował około 110 zł. Nie pamiętam nazwy firmy ale jeśli to w czymś pomoże to sprawdzę. Nowe panewki, pompa paliwowa, olejowa, głowice po regeneracji wraz z zaworami, wtryski itd. Odpala bez problemu.
Mechanik który przeprowadzał remont zaproponował wymianę pierścieni. Wykluczam raczej błąd przy remoncie - mechanik ma ogromne doświadczenie.

Proszę o poważne rady, podpowiedzi i porady.
Z góry dziękuje!

a co z głowicą sprawdzałeś ciśnienie i szczelność zaworów i jak wyglądają prowadnice zaworów może nimi wcina ci olej