Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydmuchuje olej

289 odpowiedzi na ten temat

#61 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 13:11

Wydmuchuje olej coś słaba ta kapitalka no chyba że zamiast docierania dostał od razu w dupe .Albo pierścienie popękały albo słabe zestawy naprawcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydmuchuje olej Dzisiaj, 19:49
  •  

#62 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 14:34

Wydmuchuje olej nie wydaje mi się, stał na podwórku chodził a po 5mtg olej zaczał leciec, więc nie wydaje mi się, że staniem na podwórku mógł dostac. Kapitalkę robiła pewna firma, jak narazie nikt na nia nie narzekał. Zastanawia mnie jedno czy to aby napewno jest wina silnika...

KS Falubaz

#63 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 październik 2008 - 15:10

Wydmuchuje olej Napisz gdzie silnik ma odpowietrzenie skrzyni korbowej. Jeśli jest ono zatkane będzie wyrzucać olej korkiem. Ja mam 3P więc nie pamiętam jak C-355 ma rozwiązany układ odpowietrzania. A co do remontu ja rok temu robiłem sam tzn. rozebrałem silnik blok i wał korbowy do szlifierza, głowica też do fachowca, pompa i wtryski do sprawdzenia (okazało się, że były dobre). Szlifierz przeszlifował wał wcisnął nowe tuleje firmy Mahle spasował panewki, dopasował tłoki WSK Gorzyce splanował blok. W głowicy wymienino gniazda i zawory+ prowadnice i równierz splanowano. Ja to wszystko złożyłem i silnik chodzi bez zarzutu. Koszt takiego remontu to 1600 PLN wliczając w to jeszcze komplet uszczelek. Robiłem sam ponieważ po prostu nie wierzę firmom i pracującym tam "fachowcom". A ten szlifierz o którym pisałem jest na tyle uczciwy, że nie weźmie pieniędzy za niemieckie tuleje a wciśnie zestawy z GRENE za 89 PLN.

#64 Share Bajbus

Bajbus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 październik 2008 - 19:14

Wydmuchuje olej Witam
Posiadam ciągnik c360 perkins, problem polega na tym ze podczas odpalenia następuje bardzo silny wytrysk oleju z filtra
ciśnienie wypycha olej przez uszczelkę. Pierwsze co mi przyszło na myśl to wada uszczelki. Jednak wymiana filtra nic nie pomogła nadal olej dosłownie z niego tryska. Wygląda tak jakby olej napotkał jakiś zator i zostawał wypychany przez jedyne możliwe miejsce jakim jest uszczelka.
proszę o poradę
pozdrawiam

#65 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 29 październik 2008 - 19:53

Wydmuchuje olej Kolego ja stawiam na zawory ssące albo mają zamały luz albo któryś się uszkodził i sie nie zamyka jeśli chodzi o filtr powietrza

#66 Share Bajbus

Bajbus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 październik 2008 - 02:17

Wydmuchuje olej

Kolego ja stawiam na zawory ssące albo mają zamały luz albo któryś się uszkodził i sie nie zamyka

uszkodzenie zaworow wydaje sie dziwne, ciagnik wrocil z pracy w polu bez najmnieszych problemow.
Chyba ze stalo sie to podczas odpalania
dziekuje za rade

#67 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 październik 2008 - 21:15

Wydmuchuje olej ja takze obstawiał bym zawory jakas nie domykalnosc zuzycie albo awaria zadimij kojektor sący i bedziesz widział
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#68 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 październik 2008 - 21:48

Wydmuchuje olej U mnie tak sie stało w 330 ciągnik podszas dużego obciażenia przygasl i olej poszedł filtrem ,do dzis nie wiem dlaczego?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#69 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 październik 2008 - 22:03

Wydmuchuje olej To prawdopodobnie zawory.Np podczas sprężania ssący może byc jeszcze otwarty i juz powietrze idzie do filtra.A zauważyłes spadek mozy lub probleny z odpaleniem?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#70 Share Bajbus

Bajbus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 październik 2008 - 16:04

Wydmuchuje olej

To prawdopodobnie zawory.Np podczas sprężania ssący może byc jeszcze otwarty i juz powietrze idzie do filtra.A zauważyłes spadek mozy lub probleny z odpaleniem?

Nie zadnego spadku mocny nie da sie zaobserwowac. Olej doslownie żyga poprzez uszczelke w filtrze oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share cdromm

cdromm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:15

Wydmuchuje olej

Witam
Posiadam ciągnik c360 perkins, problem polega na tym ze podczas odpalenia następuje bardzo silny wytrysk oleju z filtra
ciśnienie wypycha olej przez uszczelkę. Pierwsze co mi przyszło na myśl to wada uszczelki. Jednak wymiana filtra nic nie pomogła nadal olej dosłownie z niego tryska. Wygląda tak jakby olej napotkał jakiś zator i zostawał wypychany przez jedyne możliwe miejsce jakim jest uszczelka.
proszę o poradę
pozdrawiam

Kolego, jeśli rozrywa Ci filtr oleju przy rozruchu silnika (na zimno), to masz podkręcony zawór w pompie olejowej w silniku (podniesione ciśnienie na pompie – na zaworze ciśnieniowym). Nie może to być zawór – bo masz odmę z klawiatury – w przeciwieństwie do rodowitej 60-tki. Zrób najpierw pomiar ciśnienia oleju.
Pozdrawiam
R.

#72 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 31 październik 2008 - 22:42

Wydmuchuje olej jak się okazuje że koledze chodzi filtr oleju. No to zmierz ciśnienie oleju ni może być więcej niż 5 bar . Jeśli masz ciśnienie do 5 bar to zmień uchwyt filtru bo może być pęknięty zdażało się tak albo gwint puszcza

#73 Share GrubyC330

GrubyC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze - zwłaszcza -U-R-S-U-S-Y- i wszystkie ich przeróbki :)

Napisany 15 listopad 2008 - 18:39

Wydmuchuje olej Co do remontów w domu mojemu wujkowi robił taki starszy pan na polu, bez żadnego garażu miał parę kluczy na krzyż, i 11 lat URSUS C360 śmiga także czasami lepiej zrobić w domu i wszystkiego dopilnować niż dać jakiejś firmie która nie wiadomo co ci w silnik wsadzi ;)

#74 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:24

Wydmuchuje olej Siemka mam problem ;) mianowicie w 4011 olej ze skrzyni biegów zalewa mi sprzęgło i tracza ślizga. Ojciec mówił że dawno temu to rozbierał ale nie naprawił bo chyba jakaś tuleja jest tam zużyta jak to tam wygląda bo on już zapomniał. Miał ktoś juz taki problem i jak go wyeliminować? Jeszcze jedno pyt jak skutecznie umyć ciągnik bo chce go pomalować a olej + pył = taki zaskwarzały smar jak go usunąć bez myjki dzięki za odp

#75 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:48

Wydmuchuje olej możliwe że uszczelniacze poszły i olej po walku dostaje się do sprzęgła

#76 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:54

Wydmuchuje olej simering na wałku sprzegłowym
a ciągnik umyć bez karchera ciężko będzie
kup jakiś płyn do mycia silników
i spryskaj dobrze
póżniej pędzelkiem z wodą szoruj może pójdzie
ale to najlepiej myjką ciśnieniową

Opus meum est

#77 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 11:31

Wydmuchuje olej polej go roztworem z sody kaustycznej i po parunastu minutach zlej go woda najlepiej wężem ogrodowym powinno pościć;)

#78 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 30 styczeń 2009 - 21:58

Wydmuchuje olej Raczej Ci poszedł pierścień uszczelniający (simering) na wałku który wychodzi ze skrzyni biegów (tak jest w C-330) i dlatego sprzęgło ślizga. Ale proponuje Ci rozebrać całe sprzęgło wymyć wszystko benzyną ekstrakcyjną i założyć nowe tarcze ;)
:D

#79 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 30 styczeń 2009 - 22:12

Wydmuchuje olej mam c-4011 i to najprawdopodobne to simering na walku tez to u mnie bylo ale juz jest dobrze po wymianie simeringu pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 22:19

Wydmuchuje olej Jak będziesz wymieniał symering wymień od razu wałek ,bo to od niego psuje się symering i przy tarczy będą obcinały się frezy(przeważnie wtedy gdy WOM jest najbardziej potrzebny)Wiem to z autopsji , nie żałuj kasy i wymień od razu wałek.