Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydmuchuje olej

289 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:27

Wydmuchuje olej Odświeżam temat :D.

Silnik był robiony dwa lata temu, także nie wiem czy mechanik spierniczył robote czy to jeszcze coś innego :/

Wie ktoś może dlaczego w zime nie chce zapalić dopóki nie zaleje gorącą wodą ? Kręci kręci ale nie zapali..

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydmuchuje olej Dzisiaj, 02:41
  •  

#42 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 luty 2008 - 18:39

Wydmuchuje olej

Odświeżam temat :D.

Silnik był robiony dwa lata temu, także nie wiem czy mechanik spierniczył robote czy to jeszcze coś innego :/

Wie ktoś może dlaczego w zime nie chce zapalić dopóki nie zaleje gorącą wodą ? Kręci kręci ale nie zapali..

pompa paliwowa B)
albo wtryski do kitu albo zawory nie wyregulowane :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#43 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 luty 2008 - 18:41

Wydmuchuje olej Wtryski zawory ewentualnie rozrzad-zacznij od jego sprawdzenia.

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 18:46

Wydmuchuje olej

Odświeżam temat :D.

A przy jakim mrozie ci niepali?

#45 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 09 luty 2008 - 21:15

Wydmuchuje olej Pompa jest nowa, właśnie ma mechanik popatrzeć na rozrząd ale sie wybiera jak sójka za morze..

@Cazal

Okolice 0 stopni i juz są problemy..

KS Falubaz

#46 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 luty 2008 - 21:16

Wydmuchuje olej Skoro pompa byla wymieniana to przy jej zakladaniu mogl byc zle ustawiony rozrzad.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 21:33

Wydmuchuje olej Nasza c 360 jak była nowa to do - 10 stopni paliła bez ciepłej wody, niżej już nie :D Jak ma palić na mrozie na płynie to silnik musi być w bardzo dobrym stanie, najważniejsze jest dobre sprężanie i układ wtryskowy, inaczej można kręcić bez końca.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 23:01

Wydmuchuje olej U mie do -5 to jeszcze zapali ale poniżej to już są problemy.

#49 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 15 luty 2008 - 13:22

Wydmuchuje olej

ja sądzę że olej jest wydmuchiwany przez korek wlewowy oleju z powodu nie szczelnych pierścieni. Trudno mi powiedzieć bo nie widziałem tego ciągnika, ale sądzę ze raczej to będzie to .Dodaj jakieś szczegóły, czy silnik bierze dużo oleju, czy jest silny, jak tam z ciśnieniem oleju i dymem.

ja mam podobny problem bo wydmuchuje mi przez korek wlewu ale małą ilość, zdawało mi sie ze po prostu za duże ciśnienie jest ustawione ;)
aha jeszcze jedno silnik kopci troche na siwo

#50 Share damik

damik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 18:31

Wydmuchuje olej witam :) Mam taki problem przy c-360. Wylatywał mi olej na łączeniu kolektora z tłumikiem dość spore ilości i wszystko skapywało na zbiornik powietrza. Głowica byla po regeneracji , ale kazali sprawdzic to odalem z powrotem i zawieszał sie zawór( i jednak na prowadnicy leciał olej) i dali drugą i działało wszystko ok ( 3 dni ) :)( Teraz znowu leci olej na drugiej Głowicy powiedzcie co może być??? jak wszystkie były po regeneracji bo robilem kapitalny wszystkiegoi. MAM takie pytanie czy może to być spowodowane BO TE POPYCHACZE zaworów są mocno luźne i podczas pracy strasznie hałasują czy one mogą psuć głowicę ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 19:34

Wydmuchuje olej Nie ten dział przenosze :)

#52 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 06 czerwiec 2008 - 21:48

Wydmuchuje olej kolego ale co ty nie ustawiasz szczelinomierzem zaworów że masz mocno luźne popychacze przecież zawory muszą być odpowiednio ustawione bo ci ciągnik będzie źle chodził i miał złe spalanie i będzie ci walił olejem to normalne ustaw zawory a będziesz jeździł.

#53 Share rolnik2222

rolnik2222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to:samochody,traktory,quady,rolnictwo i troche agromodelarstwo.

Napisany 12 czerwiec 2008 - 06:03

Wydmuchuje olej sprawdz czy nie masz dziury
Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

#54 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 13:22

Wydmuchuje olej Nie chcę zakładać nowego tematu do tak banalnego pytania, więc zapytam tutaj. Ilość oleju w silniku w c360 sprawdza się na wkręconej czy wykręconej miarce?

#55 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 25 czerwiec 2008 - 13:33

Wydmuchuje olej Być moze pirścienie zgarniające na tłokach są zjechane dlatego olej wyłazi bo ja też tak mam ale to wystarczy pierścionki zmienić i bedzie szedł jak burza

#56 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 25 czerwiec 2008 - 18:11

Wydmuchuje olej

Nie chcę zakładać nowego tematu do tak banalnego pytania, więc zapytam tutaj. Ilość oleju w silniku w c360 sprawdza się na wkręconej czy wykręconej miarce?

No oczywiście ze wreconej masz wkręcona i wykręcasz tylko żeby w miarę równo stal ;)
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

#57 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 13:27

Wydmuchuje olej

No oczywiście ze wreconej masz wkręcona i wykręcasz tylko żeby w miarę równo stal ;)

Aha. Tak też myślałem, ale zmyliło mnie to co jest napisane w instrukcji odnośnie sprawdzania stanu oleju w skrzyni biegów. Jest w niej napisane, że najpierw trzeba odkręcić miarkę, przetrzeć ją szmatką i włożyć ją sprawdzając ilość oleju, ale BEZ WKRĘCANIA. O sprawdzaniu oleju w silniku nie ma niestety ani słowa.

#58 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 16:21

Wydmuchuje olej ustaw mu luz zaworowy i bendziesz widział co sie bedzie dalej działo jak nie pomorze to zapewne wcisneli ci jakieś tandetne prowadnice i przez to ci olej wali
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#59 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 21:29

Wydmuchuje olej Ja też mam podobny problem z tym olejem spod kolektora- użygane pół bloku... Ale podejrzewam że to raczej wina pierścieni w moim przypadku gdyż zacieki z oleju widać na tłumiku a poza tym spalił 5L oleju przez 3 dni:uprawa,siew i bronowanie 2ha na wiosnę. Ale w silniku po remoncie to raczej wina zaworów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 10:53

Wydmuchuje olej odkopuję temat ;p

W tamtym tygodniu silnik nie wytrzymał podczas orki, zrobiliśmy mu kapitalkę, teraz jest już na dotarciu. Cieszyłem sie, ze chociaz olej nie bedzie lecial na wszystkei strony swiata. Nie leciał przez 5mtg po remoncie. Wie ktoś czemu może mi dmuchac olejem przez korek wlewu i miejsce wlaczania sprezarki skoro silnik jest po remoncie, sprezarka ma okolo rok? Do tego spod misy olejowej też niezle sie saczy.. Jak tak dalej pójdzie to na olej nie zarobie, a trzeba jeszcze dokończyc orkę, bronowanie, siew, takze ciagnik stal nie bedzie.

KS Falubaz