Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydmuchuje olej

289 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:06

Wydmuchuje olej Właśnie nie wiem, chyba u nic, taki remont trwa 3h przy tobie wszystko remontują, wymieniają. Chyba jadą do domu bo znajomego ojciec mówił, że wymontowywali, a czy wieźli do siebie to nie wiem. Ten znajomy robił silnik 3 lata temu i jest zadowolony .

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydmuchuje olej Dzisiaj, 13:40
  •  

#22 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:19

Wydmuchuje olej ja sądzę że olej jest wydmuchiwany przez korek wlewowy oleju z powodu nie szczelnych pierścieni. Trudno mi powiedzieć bo nie widziałem tego ciągnika, ale sądzę ze raczej to będzie to .Dodaj jakieś szczegóły, czy silnik bierze dużo oleju, czy jest silny, jak tam z ciśnieniem oleju i dymem.

#23 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:29

Wydmuchuje olej No max ma rację, jeżeli brudzi koło sprężarki to może przez wlew oleju, jeśli kompresja ucieka do skrzynu korbowej przez pierścienie to wywala ją przez wlew. A jak silnik chodzi to nic nie widać skąd ten olej idzie (oczywiście po wytarciu wcześniejszym).
a

#24 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:43

Wydmuchuje olej Matey pisałeś ze u sąsiada chodzi a ile ma motogodziń? Ja zrobiłem silnik w iławie i remont zajął im tam trzy dni , a ty pisałeś ze ten koleś robi w trzy godziny i odnosnie tych trzech godzin mam kika pytań. Czy ten facet przez TRZY godziny zrobi:przestrzeliwanie bloku, planowanie bloku i głowicy,sprawdzi szczelność głowic i zrobi docieranie zaworów? Na moje to nie zdąży. Zeby silnik dobrze chodził trzeba wykonac te czynności. Wiem po sobie :rolleyes:
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#25 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:47

Wydmuchuje olej Zbigi a ile cię kosztował ten remont w Iławie, i na ile ci dali gwarancję?
a

#26 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:53

Wydmuchuje olej Gwarancja jest na rok, a koszt to w około 4 tys.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#27 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 21:04

Wydmuchuje olej te 4 tyś to za silnik do 60-tki?
a

#28 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 21:10

Wydmuchuje olej Tak do 60-tki.

#29 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 21:14

Wydmuchuje olej Ok dzięki, pytam bo sam się zastanawiam nad kapitalką, i np w Motoremie wychodzi trochę drożej taka usługa.
a

#30 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 22:19

Wydmuchuje olej Zbigi, to nie robi 1 facio tylko przyjeżdża cała firma z profesjonalnym sprzętem. Ten ciągnik (tego Pana co robił remont) dostaje w dupe, bo robi w lesie. A co do mtg nie pytałem.

Silnik jest już dość słaby, dawno remontu nie było, na dodatek strasznie ciężko pali. Oleju nie wlewamy dużo bo i tak wszystko wyleci. Na korku nie widać śladu oleju (po bronowaniu a się kurzyło jedynym "zaolejonym" miejscem była sprężarka. Reszta była w kurzu :/).

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydmuchuje olej Dzisiaj, 13:40
  •  

#31 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 20:16

Wydmuchuje olej No to nawet jesli pryzjedzie cala ekipa to nie zrobią tego tak dokładnie w domowych warunkach nawet przez cały tydzień, a tu mowa o trzech godzinach. Zeby zrobić dobry remont to trzeba mieć komputer (czy coś takiego) zeby prześwietlić blok i sprawdzić co trzeba dokładnie zrobic i czy blok jest dobry, do tego jakąś dobrą tokarnie, no i hamownie, a wątpie zeby ci przywieźli hamownie do domu :rolleyes:

#32 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 20:54

Wydmuchuje olej Ja tam remonty generalne w domu nie wierze. U swojej "60" robiłem dwa razy i po roku czasu to samo. W końcu pojechałem do Koła do specjalnej firmy która zajmuję sie naprawą i sprzedazą silników do ciągników rolniczych. Dałem im stary silnik, zepsuty i dołożyłem okolo 2500 zł (dokładnie nie pamiętam) i wziałem nowy silnik (po regeneracji). Problemy znikły od razu. Osiem lat i żadnej awari ( teraz uszczelka pod głowicą do wymiany i wtryski były robione ), mniej pali i jest o 100 razy mocniejszy. Więc remontów w domu nie polecam to nie jest to jak w jakimś zakładzie.

#33 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 07:52

Wydmuchuje olej

Ja tam remonty generalne w domu nie wieże. U swojej "60" robiłem dwa razy i po raku czasu to samo. Wkońcu pojechałem do Koła do spocjalnej firmy która zajmuję sie naprawą i sprzedarzą silników do ciągników rolniczych. Dałem im stary silnik, zepsuty i dołożyłem okolo 2500 zł ( dokładnie nie pamiętam ) i wziołem nowy silnik ( po regeneracji ). Problemy znikły od razu. Osiem lat i żadnej awari ( teraz uszczelka pod głowicą do wymiany i wtryski były robione ), mniej pali i jest o 100 razy mocniejszy. Więc remontów w domu nie polecam to nie jest to jak w jakimś zakładzie.

Tóż to ja mówie, że remont zrobi firma u siebie (dziś się dowiedziałem na 100%) W jakim województwie jest ta firma ? Nie wiem chyba trzeba będzie kapitalke robic

KS Falubaz

#34 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 sierpień 2007 - 10:46

Wydmuchuje olej powiem tyle. jesli się umie zrobic remont, ma pojęcie o remontach to mozna spokojnie zrobić remont gdy posiada sie dobry warsztat + dobrego mechanika.
jedyną ważną sprawą jest to zeby blok nie był uszkodzony i zeby nie oszczędzać na wszystkim.
i część rzeczy trzeba zawiezc do serwisu bo np pompy paliwowej nikt nie zregeneruje we wlasnym zakresie
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#35 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 14:12

Wydmuchuje olej Właśnie, że u nas mechaników nie ma.. Chyba tak zrobimy z tym silnikiem , że damy go tej firmie do regeneracji (chyba ze namowie ojca na bizona) Sprężarka wydmuchuje olej przez ten korek jednak..znakiem tego ze silnik do roboty.

KS Falubaz

#36 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 20:54

Wydmuchuje olej

Ja tam remonty generalne w domu nie wierze. U swojej "60" robiłem dwa razy i po roku czasu to samo. W końcu pojechałem do Koła do specjalnej firmy która zajmuję sie naprawą i sprzedazą silników do ciągników rolniczych. Dałem im stary silnik, zepsuty i dołożyłem okolo 2500 zł (dokładnie nie pamiętam) i wziałem nowy silnik (po regeneracji). Problemy znikły od razu. Osiem lat i żadnej awari ( teraz uszczelka pod głowicą do wymiany i wtryski były robione ), mniej pali i jest o 100 razy mocniejszy. Więc remontów w domu nie polecam to nie jest to jak w jakimś zakładzie.

Dlaczego nie my ostatnio (3 lata temu) robiliśmy w domu. Szlif wału oczywiście zrobiony przez firmę. Zmieniniśmy tuleje, tłoki, pierścienie oraz dźwigienki zaworów i do dzisiaj chodzi bez zarzutów, nie ma żadnych wycieków.
A rocznie stukamy nim ponad 450 mth. I jeszcze powinien pochodzić kolejne 3 lata

#37 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 07:05

Wydmuchuje olej Nasze 355 już koło 4000Mth od ostatniego remontu zrobiła. Silnik chodzi jeszcze dobrze. Ale pompa paliwowa mogła by już być zmieniona. Ojciec sam robił remont. Wszystko poza pompą oczywiście B)

#38 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 11:17

Wydmuchuje olej U naszej C-360 ten silnik orginalny był jakiś wadliwy i żadna naprawa nie pomagała.

#39 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 21 sierpień 2007 - 17:40

Wydmuchuje olej niema gdzieś pęknięcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama