Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 10:11

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Witam wszystkich.
Posiadam zetora 10145 turbo i wszystko współgrało cudownie aż do momentu dnia dzisiejszego. Mianowicie nie załącza się przedni napęd :) . Nie wiem co się mogło stać? Kupiłem go miesiąc temu i jestem zielony w tych tematach :) . Liczę na jakąś pomoc lub wskazówki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Dzisiaj, 07:07
  •  

#2 Share Mateusz22

Mateusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 11:35

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 A żółw zając działa? Jeśli nie to padła mikropomka... Aaa jeśli by Ci padła ta mikropomka to by się jeszcze ślizgał.

#3 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 12:01

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Żółw zając nie działał mi już wcześniej :) .Też nie wiem z jakiego powodu. A o co chodzi z tym ślizganiem?

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 12:12

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 A wałek działa.Ciśnienie na mikro pompie możesz sprawdzić z tyłu z prawej strony .Są tam dwie rurki do wałka,odkręcasz jedną z nich i zakładasz manometr.Minimalne ciśnienie to chyba 8 atu ale nie jestem pewny.Nie pamiętam też na którą rurkę się zakłada manometr ale to sobie możesz sprawdzić.

A linka ci wchodzi i wychodzi dobrze.

Jak nie masz żółwia a może i masz pospawanego to ślizganie cię nie obchodzi.

#5 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 12:27

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Ciśnienia nie sprawdzę bo nie mam manometru. Linka wchodzi i wychodzi dobrze. A wałka szczerze mówiąc nie używałem od kupna ciągnika...

A jeżeliby wałek nie działał...???

#6 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 13:07

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Sprawdziłem wałek i chodzi ale chcąc go zatrzymać za pomocą reduktora w kabinie koło kierownicy to tylko nieznacznie zwolnił...

#7 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 23:10

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Potnij zetora szlifierką.

#8 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 29 sierpień 2010 - 10:18

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Kolego na pierwszy rzut nie jest Ci potrzebny żaden manometr odkręć jeden przewód załóz na niego gumową rureczke i do butelki oczywiście przezroczystej jeśli olej pójdzie z naprawde dobrym ciśnieniem to powinno być w porządku ale...
...ale jeszcze lepiej jakbyś go podpiął do jakiejś prasy czy cos w tym stylu żeby wałek WOM miał naprawde duże obciążenie jeśli wałek sie zatrzyma to masz wszystko jasne. Ale oczywisćie że zegar byłby najlepszy i z tego co kojarze to chyba jest możliwośc podłączenia go przy mikro pompce. A co do żółwia-zająca to nie ma to z napędem nic wspólnego i jak wcześniej wspomniałeś że nie masz w nim półbiegów to najlepiej jakby był wstawiony wałek przelotowy ale to juz musisz sie zwrócić do mechaników od tych spraw i oni pozagladają co masz a co nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share gandzia

gandzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:24

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Problem rozwiązany.
Powodem tego nie było załączanie przedniego napędu a sam przedni most. Okazało się, że było coś uszkodzone w przednim moście i dlatego nie pracował on jak należy.

#10 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 19:58

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Witam odświeżam temat mianowicie mam problem z zetorem 10045 nie działa mi przedni napęd a dokładniej to tak jakby na żółwiu chodził a na zającu nie, miał ktoś coś podobnego ???
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#11 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:18

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Za niskie ciśnienie w układzie mikropompy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#12 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:26

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 No musisz zmierzyć ciśnienie jakie daje mikropompa.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#13 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:06

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 ja mam od zawsze problem z tym ze nie moge albo wlaczyc albo wylaczyc napedu. zacina sie tloczek od kostki wlacznika. wymienilem juz na nowy i robi tak samo. jak wlacze naped to juz nie moge go wylaczyc, linka sie zagina a tloczek nie chce sie wcisnac

#14 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2013 - 14:11

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 Kolego peres100 może po prostu wymień linkę na nową bo do pancerzyka starej mogło napchać się ziemi i innych zanieczyszczeń dlatego może się zacinać.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#15 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 10 styczeń 2013 - 17:47

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145 hmm można gdzieś taki manometr kupić lub zrobić bo nie za bardzo posiadam :P a może ktoś wie czy w tej przystawce która jest przy skrzyni do niej przykręcamy wał jest tam jakieś sprzęgło bo gdy się kopałem nie zwróciłem dokładnie uwagi czy czasami wał od przedniego się kręci a koła nie !! I po za tym wałek wom i wszystko odpowiedzialne za a pompę działa !!!

Edytowany przez pimper21, 10 styczeń 2013 - 18:04.

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:28

Nie włącza się przedni napęd w zetorze 10145

Kolego peres100 może po prostu wymień linkę na nową bo do pancerzyka starej mogło napchać się ziemi i innych zanieczyszczeń dlatego może się zacinać.

i kostka i linka jest nowa. linka pracuje tylko sam tloczek zacina sie w tej kostce.