Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze wskaźnikiem temperatury

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 08:52

Problem ze wskaźnikiem temperatury Witam
Koledzy mam problem ze wskaźnikiem temperatury wody w bizonku z silnikiem sw 680.
Wymieniłem cały zegar na nowy ,założyłem nowy czujnik temperatury od jelcza bo od bizonka 056 jest z mniejszym gwintem ,ale nadal nie wskazuje mi temperatury wody.
Po nagrzaniu silnika wskazówka ledwie drgnie.
Co jest nie tak.
Może mi ktoś pomoże,
Pozdrawiam.<Marcin>.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze wskaźnikiem temperatury Dzisiaj, 01:14
  •  

#2 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 20:54

Problem ze wskaźnikiem temperatury Jeśli wskazówka trochę się rusza to może termostat się zawiesił i jest cały czas otwatry

#3 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 01 sierpień 2010 - 19:21

Problem ze wskaźnikiem temperatury Kolega wyżej ma rację. Najprawdopodobniej termostat padł. U mnie w zetorze też tak było.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 14:15

Problem ze wskaźnikiem temperatury a może zegar i czujnik nie wspópracują. tzn. czujnik jak się rozgrzeje daje opór prądu i wskażnik na tej podstawie pokazuje temp. Ale muszą one byc skalibrowane razem czyli czujnik musi dawać taki opór prądu przy wżeniu wody (100C*) zeby wskażnik pokazywał wtedy też 100C*. najlepiej kupić czuknik i wskażnik w komplecie razem. miałem taki przypadek ze był wskażnik od zetora a czujnik od 912 i jak woda sie gotowała to pokazywał 50C* założyłem czujnik od zetora i jest 100 i pokazuje 100

#5 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 18 grudzień 2010 - 10:16

Problem ze wskaźnikiem temperatury sprawdzić kolego poprawność wskazania. wymontuj zegar i czujnik,weź jakiś czajnik bezprzewodowy bądź garnek i zagrzej wodę. Sprawdź temp wody np miernikiem jak ma sondę temp, a jeśli nie masz to czujnikiem od kotła CO. Z aku daj prąd i sprawdź czy w miarę poprawnie wskazuje. Jeśli nie - podmień czujnik.

Ja założyłem zwykłe zegary od z040, czyli zegar temp z kapilarą - dla mnie najbardziej wiarygodny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 22:12

Problem ze wskaźnikiem temperatury To ja odświeżę temat. Mam taki problem: ostatnio kupiłem czujnik temp. oleju (Bizon Super) i po wymianie wskazanie temp. jest odwrotne. Kiedy silnik jest zimny wskaźnik pokazuje max. temp. (ponad 120 st), a kiedy się nagrzewa temp. spada do oporu. Co jest grane? Czy są 2 rodzaje czujników? Czy wie ktoś coś na ten temat?

Dodaj odpowiedź