Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crashi4    0

Witam mam problem bo mam bardzo zadbany kombajn z 1990 roku, ale już od 1996 kosi u mnie. Co roku jakby coraz bardziej nim trzęsie- w zasadzie powoli cięzko sie na nim już kosi. Co jest tego przyczyną bęben i odrzutnik ok, a tu na obrotach wszystko lata jak chce. można zauważyć jakby skoki góra-dół razem z ruchami podsiewacza. Chcemy wymieniać gumy mocujące na podsiewaczu. Łożysko na kole na tym wahaczu, który nim rusza ma delikatny luz, ale naprawdę dopuszczalny.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxi7441    0

U mnie trzęsło na podeście na maksymalnych obrotach a i cały też się trząsł u mnie były te same przyczyny co u ciebie myśleliśmy że to podsiewacz lub podłoga wymieniliśmy wszystkie gumy amortyzujące i na podsiewaczu i na podłodze i do tego łożyska i praktycznie nic nie pomogło i w końcu poszedł pod młotek bo ciężko było nim bardzo jeździć. A może to trzęsienie ma coś wspólnego z klawiszami od słomy tego akurat nie robiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

może to te wytrzasacze od słomy jeśli mają luz na wałku to będą głośno chodziły i mogą troche trząść nie wiem jak to jest rozwiazane w bizonie ale w mercatorze co roku trzeba sprawdzić


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Właśnie nie mamy sieczkarni..zwolnice też ok. Widać na niższych obrotach młocarni ze kombajn pracuje jakby zgodnie z ruchami podsiewacza..gum raczej nie będę wymieniać, najwyzej cztery, luz jest na mimośrodach czyli tych wałkach szarpiących podsiewaczem. Zobaczymy co tam jest i dam znać.

 

wytrząsacze stoją sztywno , nie czuć ruchu luzu jak się każdym szarpie z osobna. Jakoś go z tego wyciągniemy.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Może Ci się łożyska sypią na młockarni albo odrzutniku radzę zobaczyć. U mnie w poprzednim sezonie wytarło parę kulek w łożysku na odrzutniku a trzęsło na podeście kabiny jak byś stał na wibratorze :)


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja ci powiem tak to nie gumy podsiewacza ani łożyska sieczkarni musisz szukać dalej

robiłeś cos z cepami na młocarni lub odrzutnikiem ?>?????

 

od kiedy tak sie dzieje może coś pamiętasz coś sie stało nie wiem wróć do tego w pamięci

ale kombajn wibruje ????

czy szarpie ??????

moim zdaniem cos jest z łożyskami młocarni lub osią klawiszy ale nie tą tutaj z tyłu tylko z przodu :)

sprawdź luzy na tej osi czy żaden klawisz nie ma bicia na przodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A wibracjom towazyszy jakis trzask? U mnie w zeszlym roku poszlo łożysko na odrzutniku, pół dnia rozbierania zeby zalozych male lozysko :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

sprawdz wał młocarni czy nie zgięty i ten na klawiszach i łozyska tam z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Powiem tak. Na kole pędzącym kosz podsiewacza są mimośrody. tam są łożyska 6016. mają w pewnych miejscach luzy. Te chcę wymienić. Odłożyliśmy pas pędzący kosz podsiewacza i wytrząsacze. Włączyliśmy młocarnię i pełny gaz. kombajn ani drgnął więc wniosek prosty ze bęben i odrzutnik ok.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeszcze zdejmij pasek napędzający wytrząsacze, ale załóż pas napędzający kosz podsiewacz i podsiewacz, jeśli kombajn się bedzie trzęsł to znaczy ze wina podsiewacza, ale jesli nie będzie się trzęsł to wina wytrząsaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek66    0

Proponowałbym sprawdzić wyważenie cepów młocarni. Gdy kupujesz nowe, ich waga ma się zgadzać do dekagrama, jeśli wymieniałes i założyłeś różne to może ci rozwalić wszystkie łożyska na młocarni, o ile wczesniej sie co nie urwie i nie wysadzi całej budy w powietrze.

 

nie odkopuj starych tematów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

sprawa trudna do oszacowania, ale temat do przejścia:

zdejmuj pasy od tyłu, czyli te które już nie napędzają pozostałych elementów. Zacznij od pasa napędu klawiszy i puść w ruch maszynę - jak trzęsie odpinaj następny i tak dojdziesz do podzespołu kombajnu, który te wibracje wywołuje.

Mój też trochę trzęsie w podobny sposób jak piszesz, wymieniłem gumy podsiewacza ale nie pomogło. Wibracje są delikatne więc co powoduje drgawki będę dochodził po sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Pisze wyraźnie, że po zdjęciu paska napędzającego podsiewacz i kosz sitowy kombajnem nie trzęsie to bęben i odrzutnik jest ok.

Należy zdjąć sam pas podsiewacza a wytrząsacze niech pracują i porównać czy jest różnica.

Sprawdź czy w koszu sitowym nie ma pęknięć a zwłaszcza w okolicach czopów.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    31

Witam. Otóż użytkuje bizona 56 drugi rok i nie moge dać sobie rady z jednym fantem. A więc gdy włączam młocarnie chodzi równo jak zegarek a gdy włączę heder to się dzieje armagedon. Silnik to mało z ram nie wyskoczy (oczywiście na obrotach 2200) trzęsie się na boki. I już nie wiem zmieniłem wałek co napędza heder od rekorda troche lepiej wałek w przenośniku pochyłym też nowy. Puka jedynie na wałku co wchodzi w silnik(ten co wszystko napędza u góry) Możliwe że to jego przyczyna?

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Przenośnik ślimakowy jak ma ciężarki (naspawane na zowojach po obustronach) tzn. że był wyważany i to nie jego przyczyna. Zresztą łatwo to sprawdzić sciągając łańcuch i uruchamiając heder bez napędu ślimaka. Tak należy sprawdzić wszystkie pozostałe zespoły - ściągaj napęd i sprawdzaj co się dzieje (kosa, ślimak oraz sam przenośnik pochyły). Sprawdź przeguby na targańcu - często robią się na nich luzy i kombajn się tłucze niemiłośernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Rozpinaj pojedyńczo łańcuchy, zdejmuj paski na hedrze i sprawdzaj w którym momęcie umilknie.

Przy silniku raczej nie bo by caly czas wibrował, a tu dopiero po załaczeniu hedra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    31

Wszystko jest pozakładane nowe, nowa kosa nowe końcówki i łożyska na targańcu, nawet 2 dni temu zmieniłem wałek napędzający heder żeby nie było tego j**anego sprzęgła na te cztery wpusty, jak odepne kose to jest w miare dobrze i już sam nie wiem, kosa lata leciutko, jednym palcem ją rusze. Jak złapie za pas jezdny przy wariatorze to troche puka na tym wałku u góry, te raz to mało czasu będzie musiał wychodzić ale po żniwach to go zmienie. Musze wstawić film to zobaczycie.


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A kosa ustawiona prawidłowo ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj