Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzęsie mi Bizonem

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 06:50

Trzęsie mi Bizonem Witam mam problem bo mam bardzo zadbany kombajn z 1990 roku, ale już od 1996 kosi u mnie. Co roku jakby coraz bardziej nim trzęsie- w zasadzie powoli cięzko sie na nim już kosi. Co jest tego przyczyną bęben i odrzutnik ok, a tu na obrotach wszystko lata jak chce. można zauważyć jakby skoki góra-dół razem z ruchami podsiewacza. Chcemy wymieniać gumy mocujące na podsiewaczu. Łożysko na kole na tym wahaczu, który nim rusza ma delikatny luz, ale naprawdę dopuszczalny.
PRezeS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trzęsie mi Bizonem Dzisiaj, 21:18
  •  

#2 Share Marcin222

Marcin222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Kręcenie filmów.

Napisany 10 lipiec 2010 - 06:56

Trzęsie mi Bizonem Sprawdzi zwolnice czy masz dobre.
########## Brak ##########

#3 Share Matul

Matul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 07:40

Trzęsie mi Bizonem A masz sieczkarnie słomy (szarpacz) ?

#4 Share proxi7441

proxi7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo i wszystko co jest z nim związane

Napisany 10 lipiec 2010 - 08:34

Trzęsie mi Bizonem U mnie trzęsło na podeście na maksymalnych obrotach a i cały też się trząsł u mnie były te same przyczyny co u ciebie myśleliśmy że to podsiewacz lub podłoga wymieniliśmy wszystkie gumy amortyzujące i na podsiewaczu i na podłodze i do tego łożyska i praktycznie nic nie pomogło i w końcu poszedł pod młotek bo ciężko było nim bardzo jeździć. A może to trzęsienie ma coś wspólnego z klawiszami od słomy tego akurat nie robiliśmy

#5 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 09:53

Trzęsie mi Bizonem może to te wytrzasacze od słomy jeśli mają luz na wałku to będą głośno chodziły i mogą troche trząść nie wiem jak to jest rozwiazane w bizonie ale w mercatorze co roku trzeba sprawdzić
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#6 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 10 lipiec 2010 - 10:42

Trzęsie mi Bizonem jak masz sieczkarnie z tyłu i akurat kosisz z nią tzw, tniesz słomę to jak będzie źle wyważona to będzie ci cały tył w kombajnu wibrował
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

#7 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 11:24

Trzęsie mi Bizonem Właśnie nie mamy sieczkarni..zwolnice też ok. Widać na niższych obrotach młocarni ze kombajn pracuje jakby zgodnie z ruchami podsiewacza..gum raczej nie będę wymieniać, najwyzej cztery, luz jest na mimośrodach czyli tych wałkach szarpiących podsiewaczem. Zobaczymy co tam jest i dam znać.

wytrząsacze stoją sztywno , nie czuć ruchu luzu jak się każdym szarpie z osobna. Jakoś go z tego wyciągniemy.
PRezeS

#8 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 10 lipiec 2010 - 20:55

Trzęsie mi Bizonem Może Ci się łożyska sypią na młockarni albo odrzutniku radzę zobaczyć. U mnie w poprzednim sezonie wytarło parę kulek w łożysku na odrzutniku a trzęsło na podeście kabiny jak byś stał na wibratorze :)
Adi1232

#9 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 21:13

Trzęsie mi Bizonem ja ci powiem tak to nie gumy podsiewacza ani łożyska sieczkarni musisz szukać dalej
robiłeś cos z cepami na młocarni lub odrzutnikiem ?>?????

od kiedy tak sie dzieje może coś pamiętasz coś sie stało nie wiem wróć do tego w pamięci
ale kombajn wibruje ????
czy szarpie ??????
moim zdaniem cos jest z łożyskami młocarni lub osią klawiszy ale nie tą tutaj z tyłu tylko z przodu :)
sprawdź luzy na tej osi czy żaden klawisz nie ma bicia na przodzie

#10 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:56

Trzęsie mi Bizonem A wibracjom towazyszy jakis trzask? U mnie w zeszlym roku poszlo łożysko na odrzutniku, pół dnia rozbierania zeby zalozych male lozysko :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 21:43

Trzęsie mi Bizonem sprawdz wał młocarni czy nie zgięty i ten na klawiszach i łozyska tam z przodu

#12 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 00:32

Trzęsie mi Bizonem Powiem tak. Na kole pędzącym kosz podsiewacza są mimośrody. tam są łożyska 6016. mają w pewnych miejscach luzy. Te chcę wymienić. Odłożyliśmy pas pędzący kosz podsiewacza i wytrząsacze. Włączyliśmy młocarnię i pełny gaz. kombajn ani drgnął więc wniosek prosty ze bęben i odrzutnik ok.
PRezeS

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2010 - 09:02

Trzęsie mi Bizonem To jeszcze zdejmij pasek napędzający wytrząsacze, ale załóż pas napędzający kosz podsiewacz i podsiewacz, jeśli kombajn się bedzie trzęsł to znaczy ze wina podsiewacza, ale jesli nie będzie się trzęsł to wina wytrząsaczy.

#14 Share Jasiek66

Jasiek66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:34

Trzęsie mi Bizonem Proponowałbym sprawdzić wyważenie cepów młocarni. Gdy kupujesz nowe, ich waga ma się zgadzać do dekagrama, jeśli wymieniałes i założyłeś różne to może ci rozwalić wszystkie łożyska na młocarni, o ile wczesniej sie co nie urwie i nie wysadzi całej budy w powietrze.

nie odkopuj starych tematów!

#15 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:47

Trzęsie mi Bizonem sprawa trudna do oszacowania, ale temat do przejścia:
zdejmuj pasy od tyłu, czyli te które już nie napędzają pozostałych elementów. Zacznij od pasa napędu klawiszy i puść w ruch maszynę - jak trzęsie odpinaj następny i tak dojdziesz do podzespołu kombajnu, który te wibracje wywołuje.
Mój też trochę trzęsie w podobny sposób jak piszesz, wymieniłem gumy podsiewacza ale nie pomogło. Wibracje są delikatne więc co powoduje drgawki będę dochodził po sezonie

#16 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:17

Trzęsie mi Bizonem Pisze wyraźnie, że po zdjęciu paska napędzającego podsiewacz i kosz sitowy kombajnem nie trzęsie to bęben i odrzutnik jest ok.
Należy zdjąć sam pas podsiewacza a wytrząsacze niech pracują i porównać czy jest różnica.
Sprawdź czy w koszu sitowym nie ma pęknięć a zwłaszcza w okolicach czopów.

#17 Share zetor6045

zetor6045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 15:48

Trzęsie mi Bizonem Witam. Otóż użytkuje bizona 56 drugi rok i nie moge dać sobie rady z jednym fantem. A więc gdy włączam młocarnie chodzi równo jak zegarek a gdy włączę heder to się dzieje armagedon. Silnik to mało z ram nie wyskoczy (oczywiście na obrotach 2200) trzęsie się na boki. I już nie wiem zmieniłem wałek co napędza heder od rekorda troche lepiej wałek w przenośniku pochyłym też nowy. Puka jedynie na wałku co wchodzi w silnik(ten co wszystko napędza u góry) Możliwe że to jego przyczyna?
Dublowanie tematów. Połączone

Edytowany przez danielhaker, 22 lipiec 2013 - 21:26.

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

#18 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 15:53

Trzęsie mi Bizonem a szajba nie bije?

#19 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 16:20

Trzęsie mi Bizonem A może to cos z przenośnikiem ślimakowym w hederze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 22 lipiec 2013 - 06:22

Trzęsie mi Bizonem Przenośnik ślimakowy jak ma ciężarki (naspawane na zowojach po obustronach) tzn. że był wyważany i to nie jego przyczyna. Zresztą łatwo to sprawdzić sciągając łańcuch i uruchamiając heder bez napędu ślimaka. Tak należy sprawdzić wszystkie pozostałe zespoły - ściągaj napęd i sprawdzaj co się dzieje (kosa, ślimak oraz sam przenośnik pochyły). Sprawdź przeguby na targańcu - często robią się na nich luzy i kombajn się tłucze niemiłośernie.

Dodaj odpowiedź