Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozrusznikiem do 330

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:02

Problem z rozrusznikiem do 330 Witam.

Mam mały problem z rozrusznikiem: robi takie TYK i dopiero za którymś razem zaskakuje. Zdjąłem go więc i chcę wymienić szczotki. Jednakże mam problem z wyłącznikiem, który jest sprzężony z rozrusznikiem. Jest on na takiej blaszce, która na końcu ma zacisk do którego dołącza się automat śrubą (w sumie nie wiem po co). No i ten zacisk się mnie naderwał. Chcę więc wymienić całą blaszkę, ale nie mogę jej wykręcić z korpusu rozrusznika. Czy to trzeba rozebrać cały rozrusznik, żeby się do niej dostać? Pod nią była taka prowizoryczna izolacja: ta blaszka nie może się stykać z korpusem rozrusznika? W sklepie mi powiedzieli, że takich blaszek się już nie robi.

Nigdzie nie moge w necie znaleźć zdjęcia z takim sprzętem jak mój. Z reguły automat łączy się z korpusem rozrusznika z innej strony. Poniżej linki do zdjęć:

http://www.fotosik.p...e903709daa.html - automat

http://www.fotosik.p...13ecf731a5.html

http://www.fotosik.p...01694167d9.html

Pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozrusznikiem do 330 Dzisiaj, 19:10
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:29

Problem z rozrusznikiem do 330 nie możesz znaleźć bo to jest stary typ rozrtusznika R5-7a jaki u siebie posiadasz, a większość juz 30-stek ma nowy R11a
jeśli chodzi o tą blaszke ta właśnie jej nie dostaniesz i rozwiązaniem jest odlutowanie starej koło obuudowy i zamiast tego możesz dać tam zwykły przewód o odpowiednim przekroju, który wlutujesz w miejsce tamtej blaszki jeśli sie nie da konieczne bedzie niestety rozebranie rozrusznika i wyjęcie tego całego bolca na którym siedzi ta stara blaszka. I właśnie ten bolec co znajduje sie w obudowie rozrusznika powinien byc odizolowany od obudowy bo łączy się on z uzwojeniem wewnętrznym stojana

#3 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:31

Problem z rozrusznikiem do 330 Ja chyba zamiast tej blaszki mam właśnie kabel już nie pamiętam. Bo też mam ten rozrusznik.

#4 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:01

Problem z rozrusznikiem do 330 Witam, jeśli potrzebujesz części do tego rozrusznika mogę Ci je sprzedać, a konkretnie mam szczotki i tulejki oczywiście fabrycznie nowe.

#5 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:11

Problem z rozrusznikiem do 330 napewno koledze sie przyda :)

#6 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:46

Problem z rozrusznikiem do 330 Od R11a też bd pasować szczotki. Bynajmniej ja spasowałem tylko te blaszki co były na środku szczotkotrzymacza wyjąłem i trochę spiłowałem szczotki i jest git. Nawet się nie zawieszają :) .

#7 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 13:03

Problem z rozrusznikiem do 330

I właśnie ten bolec co znajduje sie w obudowie rozrusznika powinien byc odizolowany od obudowy bo łączy się on z uzwojeniem wewnętrznym stojana

Czyli tylko bolec ma byc odizolowany? sama blaszka nie?
A moze przylutuje ten kawałek blaszki co sie oderwal?

#8 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 11 lipiec 2010 - 16:14

Problem z rozrusznikiem do 330 Chodzi tylko o to, żeby nie było zwarcia do masy w tym miejscu, bo prąd rozruchowy sięga wartości rzędu 300A i może niezłego bigosu narobić, nawet spalić ciągnik, jeżeli operator jest nieuważny. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#9 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:05

Problem z rozrusznikiem do 330 wszysto ma być odizolowane bolec i od tego bolca aż do elektromagnesu :)
jeśli nie bedzie to już kolega wczesniej napisał co może się stać

#10 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:15

Problem z rozrusznikiem do 330 Problem zacząl się podczas dużych mrozów, kiedy próbowałem go odpalić. . Rozrusznik zakręcił ze 2 razy po czym zaczął dziwnie "krykać", trzaskać. Wymienione zostały szczotki i tulejki. Jednak to nie przyniosło skutku bo pomimo , ze przestał tak trzaskać, to strasznie słabo, wolno kręci. Na odprężniku kreci średnio, a kiedy odprężnik idzie w dół, to rozrusznik staje. Nie daje rady "przerzucić". Pomyślałem że to wina wirnika, wiec wstawiłem nowy. Żadnych zmian. Nastepnym krokiem było wstawienie nowych akumulatorów( stare były juz troche zużyte) Jednak to też nic nie poprawiło. Oddałem rozrusznik do mechanika. Sprawdził czy nie ma przebić, opory itp. Wszystko tak jak powinno być. Spróbowałem odpalić go łącząc śrubokrętem lecz działanie jest to samo. Co może być jeszcze nie tak. Dodam , że sprawdzałem na rozruszniku sąsiada i wszystko działa tak jak należy. POMOCY?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 26 luty 2013 - 23:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:34

Problem z rozrusznikiem do 330 Rozrusznik sąsiada w twoim ciągniku działa dobrze?
Zmień zakład naprawiający rozruszniki.

#12 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:40

Problem z rozrusznikiem do 330 Gdybym widział taką potrzebe to juz dawno bym to zrobił.

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:19

Problem z rozrusznikiem do 330 To nadal jej nie widzisz?
Rozrusznik nadal niesprawny po wizycie w zakładzie - "mechanika".
Sam wyeliminowałeś, że jest sprawna instalacja w ciągniku. To co jest winne?

Prawdopodobnie masz zwarcie międzyzwojowe na stojanie.

#14 Share ppoki

ppoki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:23

Problem z rozrusznikiem do 330 Ja miałem w 60 to samo, stary rozrusznik nie mógł przewalić silnika, a nowy wstawiłem, na tych samych aku i kręci jak szalony.

#15 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:53

Problem z rozrusznikiem do 330 Najdziwniejsze jest to, że mechanik sprawdził po naprawie ten rozrusznik na specjalnym urządzeniu. Dodatkowo cisnienie było ustawione na wyższe niz jest rzeczywiste w ciągniku. Nawet na takim ustawieniu rozruszik pracował dobrze i przewalał. Więc dlaczego nie chce przewalić w ciągniku? Wszelkie zwarcia zostały wyeliminowane a dodatkowo zmieniałem komutator i stojan na inny lecz i to nie pomogło.

#16 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:09

Problem z rozrusznikiem do 330 Nie da się tego wszystkiego od razu napisać?
Tylko trzeba wyciągać informacje.
To że był u fachowca nic nie znaczy bo nikt go nie zna, ani jego pracy, więc nie można być pewnym że zrobiony dobrze. Zwłaszcza, że nie ma efektu.
Potem piszesz, że był sprawdzony na przyrządzie i działał prawidłowo, a jego podzespoły były zmieniane(wirnik, stojan).
To całkiem zmienia postać rzeczy. Nie uważasz?

#17 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:14

Problem z rozrusznikiem do 330 To że nikt nie zna fachowca nie znaczy też od razu że jest zrobiony źle. ^^

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:36

Problem z rozrusznikiem do 330 Skoro akumulatory nowe, styki klemy kable nowe, to pozostaje rozrusznik, przebicia faktycznie może nie ma, ale coś musi być sknocone, ta pierdoła "to cuś" :D , może tulejka, może rozrusznik nie ma masy między segmentami, może szczotki szczotkotrzymacz, może kabel prądowy z elekromagnesu styka do masy, musi być to "cuś" :D , a na pusto wyjęty rozrusznik się kręci bez dymienia? nie podskakuje leżąc kręcący się itd ? nie grzeje się?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:39

Problem z rozrusznikiem do 330 Tylko efektu nie ma. A to co zrobił to napisałeś dopiero później.
Poczytasz trochę na forum to zobaczysz ile razy koledzy odbierali rożne rzeczy od zakładów naprawczych i.
I było wielkie rozczarowanie. Więc to że było w naprawie nic nie znaczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:11

Problem z rozrusznikiem do 330 My tez przecież też wysyłamy różne elementy typu pompowtryski, wtryski cr, turbosprężarki, pompy,głowice, dwumasy itd do regenaracji i wracają nie naprawione niekiedy z fakturą że naprawione :D są jazdy z tym, ale alternator czy rozrusznik to żadna filozofia naprawić,tzn. przynajmniej zdiagnozować bo naprawić to lepiej niekiedy wymienić :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.