Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaprawianie ziemniaków

239 odpowiedzi na ten temat

#161 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 kwiecień 2013 - 05:17

zaprawianie ziemniaków dursban na pewno jest w 5 litrowych. To to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaprawianie ziemniaków Dzisiaj, 13:47
  •  

#162 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:47

zaprawianie ziemniaków A można podkiełkowane ziemniaki pryskać Prestige-m ?

#163 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:04

zaprawianie ziemniaków Ponawiam pytanie. Odstąpi ktoś dursban i prestige ?:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 11 maj 2013 - 20:54

zaprawianie ziemniaków ja zaprawiam wszystkie bez znaczenia czy wczesne czy późnem tyko termin zaprawiania ma znaczenie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#165 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 12 maj 2013 - 01:33

zaprawianie ziemniaków mozesz rozwinąć?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#166 Share Sebak

Sebak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:43

zaprawianie ziemniaków Koledzy nie podniecł bym sie tak tym prestige.Stosowałem w starej formulacji natomiast w tym roku kupiłem nowy prestige forte 370 FS.moim zdaniem powoduje wiele szkód stosowałem go wdawce 70% tego co zalecają z moich obserwacji kiełki po zedknięciu zgniły a nowy kiełek miał problem z wykiełkowaniem niekture bulwy nie mogąc wykiełkować poprostu zgniły śmierdząca żółta maża inne gniły w trakcie wschodów osłabiając wzrost.Ziemniaki w wiekszośći były kfalifikowane dwa gatunki gala denar troche swoich też te odmiany na wszystkich wystąpiły te same obiawy co w innych latach nie zaobserwowałem stosowałem starom formulacje i50% tego co zalecali stonki nie było do wykopków dziur w bulwach.Po zastosowaniu tego nowego stonka już pojawiła sie dwa tygodnie temu nie wiem co będzie dalej u mojego kolegi po zastosowaniu całej dawki wykiełkowało 20% a został mu klin na polu dosadzał ręcznie nie zaprawiane ładnie powschodziły u innych podobnie reklamowałem ten środek przysłali jakiegoś gośća który mówi co mu kazali i udaje mądrego i ignoruje to co mu sie mówi traktując rolnika z 30 letnim stażem w uprawie ziemniaów 45ha samych pyrek 10 spod włókniny 35 zbiór jesienny jak jakiegoś niedołuka razem z moim ojcem zęby na tym ziedliśmy i to oni mogli by sie czegoś nauczyć zbywają człowieka.twierdzą że sposób zaprawiania ma znaczenie jakoś wszyscy sobie przedtem radzili i różnie zaprawiali i jakoś to było a tu nagle problem wprowadzają jakieś modyfikacje tego środka żeby na nas zarobić a my zostajem z problemem.Podzielcie sie swoimi uwagami bo jak wszyscy będą cicho siedzieć to wszyscy z nami bedą robić co chcą.

#167 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:59

zaprawianie ziemniaków Cześć, sąsiadowi ze wsi też nie wzeszło jakieś 40% upraw, nie znam szczegółów, ale mówi, że od zaprawiania. A jest to rolnik z kilkunastoletnim doświadczeniem, co roku 25-30 ha sadzi i jeszcze nigdy nic takiego mu się nie przytrafiło.

#168 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 06:45

zaprawianie ziemniaków nowa formulacja jest już ze 2-3 lata. Ja stosowałem tak jak napisane i skutków ujemnych nie zauważyłem. I żałuję że w tym roku nie zaprawiałem

#169 Share Sebak

Sebak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 08:29

zaprawianie ziemniaków Moja zaprawiarka pryska bezpośrednio ziemniaka i jego otoczenie przysypuje ziemią jest to samoróbka zbiornik od hydroforu sprzodu ciągnika +regulator ciśnienia powietrza podłączony do sprężarki i dysze ta forma zaprawiani wiele nieodbiega od firmowych z atestem .Jednym z powodów odmowy reklamacji było to że zbyt wiele cieczy użytkowej bo wytważają sie bakterie i przy otarciu ziemniaka o ziemniak przenoszą sie .tylko u mnie są pryskane bezpośrednio po wrzuceni w bruzde a że troche więcej cieczy to moim zdaniem w innych latach nie szkodziło to i wtym nie powinno twierdzą że zbyt dużo wody to powoduje ja sie z tym nie zgodze napewno wiele razy spotkało nie jednego z nas to że na przyczepie czy wsadzrce spadł deszcz i nie było różnicy w wschodach pomijając sadzenie w zbyt mokrą ziemie bo wtedy będzie różnica.W tym roku zaprawiałem ziemniaki na kiełka w zaprawiarce zrobionej z beczki 800litrowej która jest na stelażu kreci sie na kółkach w środku jest dysza z jednej strony wpadają a z drugiej wylatują już zaprawione pokrycie zaprawą jest 100% zaprawiane są monterem tej samej firmy potem są sypane w skrzyni i kiełkują przed wysadzeniem na jedną z przyczep lujnoł ostro deszcz inie było różnicy w wschodach tu dopiero były otarcia dużo wody i nie buło problemu znam wielu rolników którzy juz nie będą korzystac z tej zaprawy pomijam fakt że ta zprawa do tanich nie należy.

#170 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 09:07

zaprawianie ziemniaków W moich zaprawianych stonka zaczyna szaleć zwłaszcza na jednym polu. Wczoraj poszedł Apacz. Na innych występuje narazie sporadycznie ale jak będzie się dalej rozprzestrzeniać to będziemy pryskać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:38

zaprawianie ziemniaków Nie mam pojęcia dlaczego niektórzy z was mają problem ze stonką lub z kiełkowaniem ziemniaków po zastosowaniu prestige .Stosuję go prawie od początku jak sie pojawił na polskim rynku i nie widze problemów przy wschodach a i o stonce zapomniałem :)

#172 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:55

zaprawianie ziemniaków Jak wspomniałem można stosować ale termin zaprawiania jest ważny, jak popryskasz już wyrosniete i ładne kiełki to jest duże prawdopodobieństwo że upali ale jeszcze sposób zaprawiania też wazny bo można zaprawić nie kiełkowane wczesniej i kiełkowane tylko sadzarke trzeba przestawić tak a raczej dysze żeby nie pryskały ziemniaka z kielkiem tylko powierzchnie ziemi tuż przed wsadzeniem tego sadzeniaka.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#173 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 11 listopad 2013 - 22:15

zaprawianie ziemniaków My także zaprawiamy prestigem prawie od początku i nie widac zadne różnicy w wschodacha a przynajmniej mamy spokój ze stonką i pędrakami. A co z tym zakazem na przyszły rok. Może warto zakupic do konca tego roku
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#174 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 05 luty 2014 - 23:57

zaprawianie ziemniaków witam przeczytałem wszystki wasze opinie i niewiem co robic mam mianiwicie problem z drutowcem i niewiem jaksie go pozbyć piszecie o prestige forte ja wyczytałem na uloce ze jdzie 0,60ml na 2l wody i jest to na 100kg ziemniaka to na 1 ha trzeba 2 tony ziemniaka to trzeba 6litrw prestige i40l wody znalazłem w sklepie internetowem rudnik ten srodek c cenie 5litrów 1200zł a 1litr 245zł to koszt 1ha zaprawic wynośi 1500zł dobże piszę taki jest koszt

#175 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 06 luty 2014 - 07:49

zaprawianie ziemniaków przy 60ml na 100kg na 2 tony potrzeba 1,2l

#176 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 06 luty 2014 - 11:36

zaprawianie ziemniaków Prestige tak naprawdę nie chroni przed drutowcem.

#177 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 06 luty 2014 - 12:04

zaprawianie ziemniaków przed drutowcem nie bo nie ma takiego gatunku ale już przed larwami nazwijmy to "drutowców" już tak, wystarczy zapoznać się z etykieta stosowania :P

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#178 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:59

zaprawianie ziemniaków

przy 60ml na 100kg na 2 tony potrzeba 1,2l

widzisz jak dobrze umię liczyć wczoraj czytałem wieczorem i ładnie naliczyłem litrów dzięki za poprawną podpowieć

witam siedzę w internecie i szukam zaprawiarki znalazłem coś takiego jest na internecie za 1600zł dzwoniłem i powiedział ze jest na pompkę 12v i idzie 80l cieczy na 1ha jak macie chwilkę czasu to zobaczcie na alegro jest tylko jedna z żółtym zbiornikirm a moze ktoś taką ma i urzywa czy to coś warta niemam pojęćia jak dodaje się strony na forum jak wy dodajecie ze wystarczy kliknąć w stronę i sama się otwiera

#179 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:26

zaprawianie ziemniaków

przed drutowcem nie bo nie ma takiego gatunku ale już przed larwami nazwijmy to "drutowców" już tak, wystarczy zapoznać się z etykieta stosowania :P

papier wszystko przyjmie
Prestige działa na druciaka tylko do końca miękkiej skórki. Za to nie ma nic lepszego na stonkę
ale najlepszy efekt to tylko po pyrinex-ie albo dursbanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:36

zaprawianie ziemniaków

przed drutowcem nie bo nie ma takiego gatunku ale już przed larwami nazwijmy to "drutowców" już tak, wystarczy zapoznać się z etykieta stosowania :P

Kolego jak chcesz się czepiać pierdół to poczytaj może sam etykietę:

"PRESTIGE FORTE 370 FS jest zaprawą owadobójczą i grzybobójczą w formie płynnego
koncentratu do zaprawiania bulw ziemniaka, o działaniu kontaktowym i żołądkowym
przeznaczoną do zaprawiania sadzeniaków ziemniaka w celu zabezpieczenia przed stonką
ziemniaczaną, drutowcami, pędrakami, mszycami oraz rizoktoniozą.
W roślinie działa systemicznie.
Zaprawę stosować tylko przy użyciu profesjonalnego sprzętu do zaprawiania i sadzenia bulw
ziemniaka."

W praktyce sprawa wygląda tak, że jak na metrze kwadratowym znajdziesz 8 drutowców to możesz stosować Prestige chyba tylko po to aby poprawić sobie samopoczucie. Stary Prestige miał sporo więcej imidachloprydu a i tak nie radził sobie z robalami a po Forte to drutowce tylko czkawkę mają. Ten preparat jest dobry na stonkę ale nie chroni przed nią w całym okresie wegetacji.