matus123

zaprawianie ziemniaków

Polecane posty

pawelec    89

tzn ile potrzebujesz?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

bo nie mam czasu siedzieć na kompie ;) . Prestige sam nie mam bo ponoć jednak wycofany. A z allegro środków nie kupuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Prestige nie zostal wycofany, mozna go bez problemu kupic.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dokładnie.

jak mi coś zostanie to moge pomóc, ale dopiero po sadzeniu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

spotkał ktoś z was w sprzedazy Pyrinex w opakowaniu mniejszym niż 20l?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja zaprawiam wszystkie bez znaczenia czy wczesne czy późnem tyko termin zaprawiania ma znaczenie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mozesz rozwinąć?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebak    0

Koledzy nie podniecł bym sie tak tym prestige.Stosowałem w starej formulacji natomiast w tym roku kupiłem nowy prestige forte 370 FS.moim zdaniem powoduje wiele szkód stosowałem go wdawce 70% tego co zalecają z moich obserwacji kiełki po zedknięciu zgniły a nowy kiełek miał problem z wykiełkowaniem niekture bulwy nie mogąc wykiełkować poprostu zgniły śmierdząca żółta maża inne gniły w trakcie wschodów osłabiając wzrost.Ziemniaki w wiekszośći były kfalifikowane dwa gatunki gala denar troche swoich też te odmiany na wszystkich wystąpiły te same obiawy co w innych latach nie zaobserwowałem stosowałem starom formulacje i50% tego co zalecali stonki nie było do wykopków dziur w bulwach.Po zastosowaniu tego nowego stonka już pojawiła sie dwa tygodnie temu nie wiem co będzie dalej u mojego kolegi po zastosowaniu całej dawki wykiełkowało 20% a został mu klin na polu dosadzał ręcznie nie zaprawiane ładnie powschodziły u innych podobnie reklamowałem ten środek przysłali jakiegoś gośća który mówi co mu kazali i udaje mądrego i ignoruje to co mu sie mówi traktując rolnika z 30 letnim stażem w uprawie ziemniaów 45ha samych pyrek 10 spod włókniny 35 zbiór jesienny jak jakiegoś niedołuka razem z moim ojcem zęby na tym ziedliśmy i to oni mogli by sie czegoś nauczyć zbywają człowieka.twierdzą że sposób zaprawiania ma znaczenie jakoś wszyscy sobie przedtem radzili i różnie zaprawiali i jakoś to było a tu nagle problem wprowadzają jakieś modyfikacje tego środka żeby na nas zarobić a my zostajem z problemem.Podzielcie sie swoimi uwagami bo jak wszyscy będą cicho siedzieć to wszyscy z nami bedą robić co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Cześć, sąsiadowi ze wsi też nie wzeszło jakieś 40% upraw, nie znam szczegółów, ale mówi, że od zaprawiania. A jest to rolnik z kilkunastoletnim doświadczeniem, co roku 25-30 ha sadzi i jeszcze nigdy nic takiego mu się nie przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nowa formulacja jest już ze 2-3 lata. Ja stosowałem tak jak napisane i skutków ujemnych nie zauważyłem. I żałuję że w tym roku nie zaprawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebak    0

Moja zaprawiarka pryska bezpośrednio ziemniaka i jego otoczenie przysypuje ziemią jest to samoróbka zbiornik od hydroforu sprzodu ciągnika +regulator ciśnienia powietrza podłączony do sprężarki i dysze ta forma zaprawiani wiele nieodbiega od firmowych z atestem .Jednym z powodów odmowy reklamacji było to że zbyt wiele cieczy użytkowej bo wytważają sie bakterie i przy otarciu ziemniaka o ziemniak przenoszą sie .tylko u mnie są pryskane bezpośrednio po wrzuceni w bruzde a że troche więcej cieczy to moim zdaniem w innych latach nie szkodziło to i wtym nie powinno twierdzą że zbyt dużo wody to powoduje ja sie z tym nie zgodze napewno wiele razy spotkało nie jednego z nas to że na przyczepie czy wsadzrce spadł deszcz i nie było różnicy w wschodach pomijając sadzenie w zbyt mokrą ziemie bo wtedy będzie różnica.W tym roku zaprawiałem ziemniaki na kiełka w zaprawiarce zrobionej z beczki 800litrowej która jest na stelażu kreci sie na kółkach w środku jest dysza z jednej strony wpadają a z drugiej wylatują już zaprawione pokrycie zaprawą jest 100% zaprawiane są monterem tej samej firmy potem są sypane w skrzyni i kiełkują przed wysadzeniem na jedną z przyczep lujnoł ostro deszcz inie było różnicy w wschodach tu dopiero były otarcia dużo wody i nie buło problemu znam wielu rolników którzy juz nie będą korzystac z tej zaprawy pomijam fakt że ta zprawa do tanich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

W moich zaprawianych stonka zaczyna szaleć zwłaszcza na jednym polu. Wczoraj poszedł Apacz. Na innych występuje narazie sporadycznie ale jak będzie się dalej rozprzestrzeniać to będziemy pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Nie mam pojęcia dlaczego niektórzy z was mają problem ze stonką lub z kiełkowaniem ziemniaków po zastosowaniu prestige .Stosuję go prawie od początku jak sie pojawił na polskim rynku i nie widze problemów przy wschodach a i o stonce zapomniałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jak wspomniałem można stosować ale termin zaprawiania jest ważny, jak popryskasz już wyrosniete i ładne kiełki to jest duże prawdopodobieństwo że upali ale jeszcze sposób zaprawiania też wazny bo można zaprawić nie kiełkowane wczesniej i kiełkowane tylko sadzarke trzeba przestawić tak a raczej dysze żeby nie pryskały ziemniaka z kielkiem tylko powierzchnie ziemi tuż przed wsadzeniem tego sadzeniaka.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

My także zaprawiamy prestigem prawie od początku i nie widac zadne różnicy w wschodacha a przynajmniej mamy spokój ze stonką i pędrakami. A co z tym zakazem na przyszły rok. Może warto zakupic do konca tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam przeczytałem wszystki wasze opinie i niewiem co robic mam mianiwicie problem z drutowcem i niewiem jaksie go pozbyć piszecie o prestige forte ja wyczytałem na uloce ze jdzie 0,60ml na 2l wody i jest to na 100kg ziemniaka to na 1 ha trzeba 2 tony ziemniaka to trzeba 6litrw prestige i40l wody znalazłem w sklepie internetowem rudnik ten srodek c cenie 5litrów 1200zł a 1litr 245zł to koszt 1ha zaprawic wynośi 1500zł dobże piszę taki jest koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj