Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaprawianie ziemniaków

239 odpowiedzi na ten temat

#101 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:04

zaprawianie ziemniaków Zakaz stosowania w ziemniaku produkowanym na wczesny zbiór. A co do podbierania to mozesz sam to ustalic kiedy juz można poniewaz środek działa 100 dni od daty zaprawienia sadzeniaków. pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaprawianie ziemniaków Dzisiaj, 12:00
  •  

#102 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:06

zaprawianie ziemniaków zaprawionych nie jesz. Jak się nie mylę to do 8 tygodni działa w roślinie. Ale karencji nie ma
@marek stosuj śmiało. Jak nie był przemrożony to na pewno zadziała
@ziomalek gdzie to wyczytałeś?

Edytowany przez saszeta, 01 kwiecień 2011 - 20:08.

#103 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:12

zaprawianie ziemniaków Dzięki. Jak sto dni, to trzy miesiące.Czyli szybie podbieranie odpada.No a czym i czy w ogóle zaprawiać wczesne?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:21

zaprawianie ziemniaków Z tego co wiem to wogóle nie ma zaprawy na wczesna produkcje

#105 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:31

zaprawianie ziemniaków Dzięki, wszystko jasne.Kto pyta nie błądzi.Lepiej pytać, z chemią nie ma żartów.

#106 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:39

zaprawianie ziemniaków No jasne że tak wystarczy posłuchac mądrych ludzi na szkoleniu chemizacyjnym hehe

Edytowany przez ziomalek0, 01 kwiecień 2011 - 20:59.

#107 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 06:38

zaprawianie ziemniaków a na tym szkoleniu był gość z bayera i powiedział że prestige do wczesnych nie może być? Właśnie od tego jest etykieta. Wystarczy przeczytać. Nie zauważyłem przeciwwskazań. Prestige chroni przed rizoktoniozą a ta występuje głównie przy wczesnym sadzeniu. I działa do 12 tygodni dlatego stonka może wchodzić na koniec lipca i ziemniaki kopane we wrześniu też mogą być pogryzione od druta

#108 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:20

zaprawianie ziemniaków a może ktoś z was zaprawiał ziemniaki w betoniarce?? kupiłem dziś prestige fort 370FS i zastanowaiam sie w jaki sposób było by najlepiej je zaprawić bo niestety zaprawiarki przy sadzarce nie mam...
czekam na jakieś podpowiedzi ;p

#109 Share karolj23

karolj23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo fajna muzyka

Napisany 13 kwiecień 2011 - 08:01

zaprawianie ziemniaków Mam pytanie co do zaprawy Presige mam sadzeniaka ale musze cześć pokroić bo po prostu jest za duży a tam jest napisane że na krojonego nie stosować co robić?? Stosował ktoś na krojonego ?????

#110 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 14:32

zaprawianie ziemniaków ja kroję jak się jakiś większy trafi ale to pojedyncze sztuki. I zawsze na jesień żeby zaschły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 13 kwiecień 2011 - 14:33

zaprawianie ziemniaków Wg mojej wiedzy nie powinno kroić się ziemniaków. Lepiej posadź w większych ostępach.
-----

#112 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 14:57

zaprawianie ziemniaków Ja kiedyś pokroiłem i zaraz zaprawiałem i tak sadziłem chyba około tone. Potem dopiero się dowiedziałem że nie należy tak robić że muszą przyschnąć. Ale było dobrze. Teraz też się zastanawiam czy tak zrobić.

#113 Share karolj23

karolj23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo fajna muzyka

Napisany 14 kwiecień 2011 - 13:50

zaprawianie ziemniaków

Ja kiedyś pokroiłem i zaraz zaprawiałem i tak sadziłem chyba około tone. Potem dopiero się dowiedziałem że nie należy tak robić że muszą przyschnąć. Ale było dobrze. Teraz też się zastanawiam czy tak zrobić.

A jaka zaprawą zaprawiałeś??

#114 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:42

zaprawianie ziemniaków Zaprawiałem prestige ten różowy preparat i było dobrze w tym roku też tak trochę będę robić bo z centrali co brałem to normalnie duże ziemniaki na hektar by może potrzeba było z 5ton.

#115 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:08

zaprawianie ziemniaków panowie chciałem zapytac czy po zaprawie pretige 370 pryskacie jeszcze na rolnice bo na etykiecie nie pisze nic o zwalczaniu rolnicy jak to jest???

#116 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 06:03

zaprawianie ziemniaków a no na rolnice to prestige nie działa. W ub sezonie miałem sporo pogryzionych tych co rosły pod wierzchem. Ale jak jest normalny rok to rolnica nie rusza ziemniaka przynajmniej u mnie

#117 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 10:02

zaprawianie ziemniaków

panowie chciałem zapytac czy po zaprawie pretige 370 pryskacie jeszcze na rolnice bo na etykiecie nie pisze nic o zwalczaniu rolnicy jak to jest???

kiedyś pyrinex, teraz dursban.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#118 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:05

zaprawianie ziemniaków ja jak daje pierwszy oprysk na stonke to stosuje srodek z rodziny perytroidow.larwy rolnicy wylegaja nie na powierzchni ziemi i tam zeruja w pierwszych dnia swego zycia
kiedys stosowalem nurelle ale zostala wycofana a w ostatnim roku na lekkie ziemie dalem mieszanke dursbana i sherpy, efekt byl taki ze nagryzione trafialy sie sporadzcznie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#119 Share Stach55

Stach55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 14:37

zaprawianie ziemniaków Witam

W zeszłym roku sadziłem ziemniaki i zastosowałem zaprawę Prestige. Niestety ziemniaki z 80% nie wzeszły i miałem ogromne straty. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak. Zastosowałem zaprawę w takiej proporcji jaka była podana na opakowaniu i pryskałem na ziemniaki opryskiwaczem ręcznym w sadzarce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 15:22

zaprawianie ziemniaków

Witam

W zeszłym roku sadziłem ziemniaki i zastosowałem zaprawę Prestige. Niestety ziemniaki z 80% nie wzeszły i miałem ogromne straty. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak. Zastosowałem zaprawę w takiej proporcji jaka była podana na opakowaniu i pryskałem na ziemniaki opryskiwaczem ręcznym w sadzarce.

moze to wina ziemniaków?posadzileś kawalek niezaprawionych? Ja w zeszlym roku odwaliłem taką lipę ze zaprawialem Prestige normalnie rozpuszczalem srodek w minimalnej ilosci wody(nie za duzo bo cieklo z sadzarki)-i gdy zaladowalem ziemniaki do sadzarki czeskiej-to polewalem taką zaprawą-z 300ml-i ku mojemu zaskoczeniu ziemniaczki swietnie się zaprawily-wszystkie wzeszly i nie było stonki do konca wegetacji-1litrem prestige zaprawiłem ciut ponad 2 tony sadzeniaków