Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaprawianie ziemniaków

239 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 21:48

zaprawianie ziemniaków

czym więcej tym lepiej. A najlepiej jeszcze w czasie deszczu. Ja stosuję 400l i mam opryskiwacz zawieszony na kultywatorze więc od razu jest wymieszane z glebą na 15 cm.

400l to mi wystarcza na 8ha. Zbiornik na agregacie 5,2m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaprawianie ziemniaków Dzisiaj, 17:57
  •  

#82 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 21:55

zaprawianie ziemniaków zalecana ilosc wody 150-400 l na ha
http://www.agrosimex...inex_480_ec.pdf

Edytowany przez przemol87, 17 marzec 2011 - 21:57.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#83 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:03

zaprawianie ziemniaków

zalecana ilosc wody 150-400 l na ha

Środki należy stosować zgodnie z instrukcją-etykietą. Tylko jaki będzie efekt trucia robali po takim zabiegu. A jak do tego będzie mocno nagrzana gleba i wysoka temperatura powietrza to zanim przykryjesz środek 80% poleci w kosmos.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 marzec 2011 - 06:42

zaprawianie ziemniaków

400l to mi wystarcza na 8ha. Zbiornik na agregacie 5,2m.

a jaka dawka pyrinexu? 1 litr. Warto przeczytać etykietę a jak jeszcze są jakieś niejasności to można zadzwonić do przedstawiciela.

#85 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:02

zaprawianie ziemniaków

a jaka dawka pyrinexu? 1 litr. Warto przeczytać etykietę a jak jeszcze są jakieś niejasności to można zadzwonić do przedstawiciela.

Chyba kolego nie zrozumiałeś co napisałem. Mówię o ilości cieczy na 8 ha a nie o dawce preparatu na ha. Ilość preparatu na ha powinna być cztery litry ale ile zastosować aby załatwić stare drutowce to chyba wiesz. Ważne jest aby wprowadzić odpowiednią ilość środka na określoną powierzchnię a to jakiej metody się użyje i jakiej ilości nośnika(wody) to już inna sprawa. Widziałem kiedyś w Niemczech jak stosowali chloropyrifos praktycznie bez rozcieńczania. Urządzenie wyglądało jak wał z kolcami które wciskały się w ziemię i dozowały preparat. Ustawienie dawki było takie aby zapewnić maksymalną skuteczność. Jeżeli twardo chcesz trzymać się etykiety do dlaczego nie pryskasz opryskiwaczem a potem nie mieszasz ziemi?

#86 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:17

zaprawianie ziemniaków ja zrozumiałem dobrze. Ale więcej wody to lepsze rozprowadzenie pyrinexu. A na plantacjach truskawek leją nawet 1000 litrów. A pierwszy raz jak stosowałem to wymieszałem broną ale lepszy efekt po kultywatorze

#87 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:24

zaprawianie ziemniaków

ja zrozumiałem dobrze. Ale więcej wody to lepsze rozprowadzenie pyrinexu. A na plantacjach truskawek leją nawet 1000 litrów. A pierwszy raz jak stosowałem to wymieszałem broną ale lepszy efekt po kultywatorze

Oczywiście to co piszesz z tą wodą ma zastosowanie w konwencjonalnym wprowadzaniu preparatu ale w takim jak ja stosuję już niekoniecznie. Uwierz mi. Sprawdzone w praktyce od paru ładnych lat.

#88 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:39

zaprawianie ziemniaków już kiedyś pisaliśmy to samo w temacie problem z drutowcem. Spróbuję 50 litrów w tym roku. Już się kiedyś nad tym zastanawiałem. Ale nie byłem pewien. Ale jeżeli u ciebie się sprawdza to przynajmniej na wodzie się zaoszczędzi.
Nie cytuj poprzedniego posta. Mi osobiście to nie przeszkadza ale możesz % dostać

#89 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:18

zaprawianie ziemniaków Wypróbuj na tym samym polu z ilością Twoją i moją. Jeżeli nie będzie różnicy to po co lać tyle wody i tankować zbiornik co chwile. Pamiętaj jednak o dawce która wynosi tyle ile pisałeś parę postów temu. Nie mogę wprost napisać bo to nielegalne. Kiedyś wziąłem w dzierżawę pole które leżało chyba z 15 lat odłogiem. Liczebność średnia tego dziadostwa to 36 sztuk na metrze kwadratowym. Po roku redukcja do 6. A wiesz jakie to paskudne do wybicia.

#90 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:56

zaprawianie ziemniaków wskażcie mi proszę jakie macie ceny na prestige forte w tym sezonie oraz z jakim kosztem wiąże się zakup oraz instalacja zaprawiarki na sadzarce dwurzędowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:46

zaprawianie ziemniaków

zalecana ilosc wody 150-400 l na ha

Etykieta którą podałeś jest nieaktualna. Pyrinex i Dursban nie mają rejestracji w ziemniaku, tak więc ich stosowanie w tej uprawie jest nielegalne.

#92 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 06:34

zaprawianie ziemniaków pyrinex ma rejestrację w ziemniaku a przynajmniej miał. Ale w ostatnim sezonie nie było go w sprzedaży. Od tego roku ma wrócić. Ale nie widziałem jeszcze w tym roku butelki więc nie będę się upierał.

#93 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 13:48

zaprawianie ziemniaków Aktualna etykieta ze stron ministerstwa
http://www.bip.minro...x?item_id=41546

#94 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:28

zaprawianie ziemniaków ja zrobie 1000L na ha ponieważ nie mam odrazu opryskiwacza na kultywatorze to opryskam i zrobie agregatem bo przy małej ilości wody boje sie że zdaży wyparować zanim wymieszam z ziemią.

Edytowany przez ziomalek0, 20 marzec 2011 - 11:30.

#95 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:54

zaprawianie ziemniaków Aco sadzicie o zaprawianiu ziemniaków podkiełkowanych lepiej zaprawiac przed podkiełkowaniem czy w trakcie sadzenia już podkiełkowane zaprawiac.
Ja kupiłem niemiecką sadzarkę do ziemniaków podkiełkowanych z zaprawiarką zamontowaną na sadzarce i mylę ze oni sadzili nią już podkiełkowane i dopiero zaprawiali ale mam zasadnicze pytanko czy takie zaprawianie nie ma negatywnego wpływu na kiełki a zwłaszcza na pszyspieszony zbiór .

#96 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:16

zaprawianie ziemniaków kolego poczytaj posty na 4 stronie tam jest odpowiedz na twoje pytanie

#97 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 31 marzec 2011 - 20:21

zaprawianie ziemniaków Na Agrotechu była sadzarka Unii "kora" i miała zaprawiarkę na pneumatykę do ciągnika i do zbiornika wchodził podziurawiony wąż. Pytałem gościa na jakiej zasadzie to działa to mówił że do zaprawy z wodą dodaje się środek pianotwórczy i to wpada do zbiornika i zaprawia ziemniaki. Wie ktoś może jaka nazwa jest takiego środka pianotwórczego i ile to kosztuje?? Bo robię zaprawiarkę na zasadzie opryskiwacza ale to uprościło by sprawę.
-----

#98 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:05

zaprawianie ziemniaków na pewno bardzo pieni sie TREND(dodatek do Titusa na przyczepnosc) ale nie wiem jak wplywa na bulwy
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#99 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 09:03

zaprawianie ziemniaków Witam. Mam problem, ponieważ zostało mi trochę prestige'a, jednak datę ważności utracił w lutym tego roku. A więc co robić? Będzie jeszcze skuteczny?

Edytowany przez marekpieg1234, 01 kwiecień 2011 - 09:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:51

zaprawianie ziemniaków Planuję zaprawić ziemniaki Prestigiem.Czy można w lipcu je podbierać i spożywać.A jak z ziemniakami wczesnymi. Czytam instrukcje i fora w tym temacie i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.Tak sobie myślę że jak stonkę straszy to może i "ludziowi" zaszkodzi.Proszę wytłumaczcie mi jak z tym jest.