matus123

zaprawianie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelec    89

mozna tez zaprawic kilka dni przed sadzeniem. nie muszą być mokre.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas duzo ludzi robi tak, jeden sypie ziemniaki do sadzarki a druga osoba prysk na te ziemniaki opryskiwaczem plecakowym, słyszałem ze niektórzy jak sadza ziemniaki podkiełkowane to zaprawiaja je jak wkładają do skrzynek, że tak podobno jest lepiej bo zaprawa nie uszkadza kiełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

oprócz zaprawy chce jeszcze opryskac glebe pyrinexem jaka jest optymalna ilosc cieczy uzytkowej na ha lepiej dac z duzą iloscia wody czy tez nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czym więcej tym lepiej. A najlepiej jeszcze w czasie deszczu. Ja stosuję 400l i mam opryskiwacz zawieszony na kultywatorze więc od razu jest wymieszane z glebą na 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

czym więcej tym lepiej. A najlepiej jeszcze w czasie deszczu. Ja stosuję 400l i mam opryskiwacz zawieszony na kultywatorze więc od razu jest wymieszane z glebą na 15 cm.

400l to mi wystarcza na 8ha. Zbiornik na agregacie 5,2m.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

zalecana ilosc wody 150-400 l na ha

http://www.agrosimex.pl/pdf/products/pyrinex_480_ec.pdf

Środki należy stosować zgodnie z instrukcją-etykietą. Tylko jaki będzie efekt trucia robali po takim zabiegu. A jak do tego będzie mocno nagrzana gleba i wysoka temperatura powietrza to zanim przykryjesz środek 80% poleci w kosmos.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

400l to mi wystarcza na 8ha. Zbiornik na agregacie 5,2m.

a jaka dawka pyrinexu? 1 litr. Warto przeczytać etykietę a jak jeszcze są jakieś niejasności to można zadzwonić do przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

a jaka dawka pyrinexu? 1 litr. Warto przeczytać etykietę a jak jeszcze są jakieś niejasności to można zadzwonić do przedstawiciela.

Chyba kolego nie zrozumiałeś co napisałem. Mówię o ilości cieczy na 8 ha a nie o dawce preparatu na ha. Ilość preparatu na ha powinna być cztery litry ale ile zastosować aby załatwić stare drutowce to chyba wiesz. Ważne jest aby wprowadzić odpowiednią ilość środka na określoną powierzchnię a to jakiej metody się użyje i jakiej ilości nośnika(wody) to już inna sprawa. Widziałem kiedyś w Niemczech jak stosowali chloropyrifos praktycznie bez rozcieńczania. Urządzenie wyglądało jak wał z kolcami które wciskały się w ziemię i dozowały preparat. Ustawienie dawki było takie aby zapewnić maksymalną skuteczność. Jeżeli twardo chcesz trzymać się etykiety do dlaczego nie pryskasz opryskiwaczem a potem nie mieszasz ziemi?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja zrozumiałem dobrze. Ale więcej wody to lepsze rozprowadzenie pyrinexu. A na plantacjach truskawek leją nawet 1000 litrów. A pierwszy raz jak stosowałem to wymieszałem broną ale lepszy efekt po kultywatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

ja zrozumiałem dobrze. Ale więcej wody to lepsze rozprowadzenie pyrinexu. A na plantacjach truskawek leją nawet 1000 litrów. A pierwszy raz jak stosowałem to wymieszałem broną ale lepszy efekt po kultywatorze

Oczywiście to co piszesz z tą wodą ma zastosowanie w konwencjonalnym wprowadzaniu preparatu ale w takim jak ja stosuję już niekoniecznie. Uwierz mi. Sprawdzone w praktyce od paru ładnych lat.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

już kiedyś pisaliśmy to samo w temacie problem z drutowcem. Spróbuję 50 litrów w tym roku. Już się kiedyś nad tym zastanawiałem. Ale nie byłem pewien. Ale jeżeli u ciebie się sprawdza to przynajmniej na wodzie się zaoszczędzi.

Nie cytuj poprzedniego posta. Mi osobiście to nie przeszkadza ale możesz % dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Wypróbuj na tym samym polu z ilością Twoją i moją. Jeżeli nie będzie różnicy to po co lać tyle wody i tankować zbiornik co chwile. Pamiętaj jednak o dawce która wynosi tyle ile pisałeś parę postów temu. Nie mogę wprost napisać bo to nielegalne. Kiedyś wziąłem w dzierżawę pole które leżało chyba z 15 lat odłogiem. Liczebność średnia tego dziadostwa to 36 sztuk na metrze kwadratowym. Po roku redukcja do 6. A wiesz jakie to paskudne do wybicia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jakie macie ceny na prestige forte w tym sezonie oraz z jakim kosztem wiąże się zakup oraz instalacja zaprawiarki na sadzarce dwurzędowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pyrinex ma rejestrację w ziemniaku a przynajmniej miał. Ale w ostatnim sezonie nie było go w sprzedaży. Od tego roku ma wrócić. Ale nie widziałem jeszcze w tym roku butelki więc nie będę się upierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

ja zrobie 1000L na ha ponieważ nie mam odrazu opryskiwacza na kultywatorze to opryskam i zrobie agregatem bo przy małej ilości wody boje sie że zdaży wyparować zanim wymieszam z ziemią.

Edytowano przez ziomalek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirwal    0

Aco sadzicie o zaprawianiu ziemniaków podkiełkowanych lepiej zaprawiac przed podkiełkowaniem czy w trakcie sadzenia już podkiełkowane zaprawiac.

Ja kupiłem niemiecką sadzarkę do ziemniaków podkiełkowanych z zaprawiarką zamontowaną na sadzarce i mylę ze oni sadzili nią już podkiełkowane i dopiero zaprawiali ale mam zasadnicze pytanko czy takie zaprawianie nie ma negatywnego wpływu na kiełki a zwłaszcza na pszyspieszony zbiór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Na Agrotechu była sadzarka Unii "kora" i miała zaprawiarkę na pneumatykę do ciągnika i do zbiornika wchodził podziurawiony wąż. Pytałem gościa na jakiej zasadzie to działa to mówił że do zaprawy z wodą dodaje się środek pianotwórczy i to wpada do zbiornika i zaprawia ziemniaki. Wie ktoś może jaka nazwa jest takiego środka pianotwórczego i ile to kosztuje?? Bo robię zaprawiarkę na zasadzie opryskiwacza ale to uprościło by sprawę.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

na pewno bardzo pieni sie TREND(dodatek do Titusa na przyczepnosc) ale nie wiem jak wplywa na bulwy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, ponieważ zostało mi trochę prestige'a, jednak datę ważności utracił w lutym tego roku. A więc co robić? Będzie jeszcze skuteczny?

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Planuję zaprawić ziemniaki Prestigiem.Czy można w lipcu je podbierać i spożywać.A jak z ziemniakami wczesnymi. Czytam instrukcje i fora w tym temacie i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.Tak sobie myślę że jak stonkę straszy to może i "ludziowi" zaszkodzi.Proszę wytłumaczcie mi jak z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj