Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaprawianie ziemniaków

239 odpowiedzi na ten temat

#61 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 marzec 2011 - 19:13

zaprawianie ziemniaków wszystko co doglebowe na robaki tak działa. A podkiełkowane można prestige zaprawiać przez zamaczanie ale piszą że nie powinny być krojone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaprawianie ziemniaków Dzisiaj, 23:00
  •  

#62 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 23:08

zaprawianie ziemniaków chciałem sie dowiedziec czy prestige na 100% mozna zaprawiac podkiełkowane ziemniaki??? bo kiedys słyszalem opinie ze po obsadzeniu mialy bardzo ciezkie wschody. prosze o opinie

#63 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 09:35

zaprawianie ziemniaków Prestige osłabia nawet wschody ziemniaków które sie sadzi nie podkiełkowane, podkiełkowane też troche słabiej wchodzą, najlepiej jak sie daje o połowe mniej wody do zaprawy, wtedy osłabienie wchodzów nie jest praktycznie zauważalne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 06:58

zaprawianie ziemniaków ja sadzę zawsze pobudzone i nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Na pewno parę dni dłużej wychodzą.
@possa21 ja to bym raczej mniej zaprawy dał a nie wody. Bo jak wody to podnosisz stężenie a ważne żeby sadzeniak był cały pokryty zaprawą

Edytowany przez saszeta, 14 marzec 2011 - 06:59.

#65 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 07:42

zaprawianie ziemniaków Takei stezenie to ziemniaki napewno wytrzymaja, poprosu wiele osób i ja zauważyło że duza ilosc wody powoduje gnicie ziemniaków i brak wchodów, oczywiscie jak jest sucho to nie szkodzi ale przy mokrej wiosnie i podmokłej ziemi to jest to bardzo zauważalne. Wiec to jest wiekszym problemem.

#66 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 10:10

zaprawianie ziemniaków Zaprawiam od 6 lat prestigem i zauwazyłem ze moje ziemniaki szybciej wschodza niż sasiada nie zaprawione a po za tym podkiełkowanych nie zaprawia sie tym srodkiem poczytaj etykiete i policz sobie dni karencji jakie obowiązują (no chyba że nie obchodzi Cie kto je bedzie potem jadł)

#67 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 11:48

zaprawianie ziemniaków w jakiej etykiecie to wyczytałeś? Jak możesz zjeść zaprawioną bulwę skoro po wydaniu plonu już jej nie ma. W etykiecie jest napisane że nie zaprawia się krojonych i uszkodzonych. Nic o kiełkowanych nie znalazłem.

#68 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 12:02

zaprawianie ziemniaków Chcialem to samo napisac ale Saszeta wyprzedzil,o kielkach tez nic nie znalazlem.I jaki wplyw na gnicie powoduje dodatkowe 20ltr./t,ziemniaka, wody?

Edytowany przez 1410, 14 marzec 2011 - 12:05.

#69 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 13:33

zaprawianie ziemniaków Zwracam honor przedmówcą NA to wygląda że to Ja w zeszłym roku słabo doczytałem etykiete- przyznaje sie w zeszłorocznym opakowaniu juz karencji nie ma widocznie przepisy moze sie zmieniły ale od kiedy pamiętam jak tylko stosowałem sprzedawcy przestrzegali ze jest 100dni karencji zreszta nawet była podana karencja i zakaz stosowania w ziemniakach wczesnyh no ale jeśli nie ma karencji to sprawa jasna. Ale na marginesie popatrzcie po tej zaprawie spokój z "robalami" i stonką do końca. A przy okazji mam pytanie po ile u was sprzedają 5-litrówki? a i jeszcze jedno wszystko zależy chyba od ziemi na jakiej sadzisz u mnie zaawyczaj stare zaprawione sadzeniaki na kombajnie sie jeszcze wybiera.

Edytowany przez wlkpmder, 14 marzec 2011 - 13:35.

#70 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:39

zaprawianie ziemniaków panowie dzieki za podpowiedz bo juz mam rozstawione w skrzynkach i zcazynaja kielkowac i nie wiedzialem jak to jest z ta zaprawa poniewaz bede zaprawiał pierwszy raz. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 06:19

zaprawianie ziemniaków

I jaki wplyw na gnicie powoduje dodatkowe 20ltr./t,ziemniaka, wody?

no właśnie @possa21. A ważne żeby cały sadzeniak był pokryty. Bo może gorsze wschody to też wina za słabego pokrycia sadzeniaka zaprawą. Zresztą w etykiecie jest 1,5-2 litry na 100kg to tak powinno się stosować. Zanim zaprawa weszła na rynek to na pewno stwierdzili że najlepsze pokrycie sadzeniaka jest tą ilością cieczy. A sadzenie w mokre to ryzyko. Ja w ub. roku też trochę sadziłem na mokrym kawałku, też były gorsze wschody i w finale tego nie wykopałem bo na jesieni też było mokro

#72 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 07:45

zaprawianie ziemniaków spawdzcie sami posadzcie jedna sadzarkę, w której ziemniaki bede zaprawione mniejszą iloscia wody i napiszcie w maju jub czerwcu co zaobserwowaliscie, na dobrych kawałkach stosuje 50 ml prestige i 1 l wody, jeszcze niegdy nie miałem problemu ze stonka czy drutowcami, na gorszych kawałkach stosuje pełna dawke i też 1 l wody. Narazie opiercie sie na teorii ja mam juz praktyke.

#73 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 23:39

zaprawianie ziemniaków mam jeszcze jedno pytanie czy te sadzeniaki maja byc sadzone mokre czy mozna zaprawic kilka dni przed sadzeniem???

#74 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 12:46

zaprawianie ziemniaków U mnie zaprawiają sie w sadzarce podczas sadzenia

#75 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 12:50

zaprawianie ziemniaków Większość sadzarek ma zaprawiarki na sadzarce, a więc raczej są mokre

#76 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 14:30

zaprawianie ziemniaków mozna tez zaprawic kilka dni przed sadzeniem. nie muszą być mokre.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#77 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 15:36

zaprawianie ziemniaków Rzeczywiście, bo jeśli ktoś pryska opryskiwaczem plecakowym, to dopiero potem bierze to w worki i sadzi

#78 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 18:07

zaprawianie ziemniaków U nas duzo ludzi robi tak, jeden sypie ziemniaki do sadzarki a druga osoba prysk na te ziemniaki opryskiwaczem plecakowym, słyszałem ze niektórzy jak sadza ziemniaki podkiełkowane to zaprawiaja je jak wkładają do skrzynek, że tak podobno jest lepiej bo zaprawa nie uszkadza kiełka.

#79 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 20:06

zaprawianie ziemniaków oprócz zaprawy chce jeszcze opryskac glebe pyrinexem jaka jest optymalna ilosc cieczy uzytkowej na ha lepiej dac z duzą iloscia wody czy tez nie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 20:15

zaprawianie ziemniaków czym więcej tym lepiej. A najlepiej jeszcze w czasie deszczu. Ja stosuję 400l i mam opryskiwacz zawieszony na kultywatorze więc od razu jest wymieszane z glebą na 15 cm.