Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z obrotami bębna w Bizonie

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 23:30

Problem z obrotami bębna w Bizonie panowie pomozcie mi co mam zrobic bo nie moge zwiekszyc obrotow bebna powyzej 800 bo prowadnica trze o kolo pasowe .
dodam ze jest nowy pas prowadnica ta co sie srobe wkreca od regulacji .
juz zglupialem a w sobote chcem kosic jeczmien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z obrotami bębna w Bizonie Dzisiaj, 14:05
  •  

#2 Share widmoxx

widmoxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 05:56

Problem z obrotami bębna w Bizonie znajdz kogoś kto ma miernik obrotów i przyłóż do wału przy pełnych obrotach młocarni i zobacz ile faktycznie kombajn osiaga może być tak że licznik ci oszukuje lub jest wina pradniczki też kiedyś tak miałem a młocarnia jest ok do każdego pomiaru wskazujacego przez licznik dodawałem 250 bo o tyle oszukiwał a szukałem winy na rózne sposoby wymieniałem pas i etc.

#3 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 05:57

Problem z obrotami bębna w Bizonie Jeżeli pas nowy to wina musi być w talerzach są wytarte.NA kole odrzutnika pas powinien wystawać około 3mm tyle mam u siebie .Albo spróbuj przełożyć te 2 klamry odwrotnie co są do napinania na bębnie.

#4 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 06:18

Problem z obrotami bębna w Bizonie U mnie też te obroty pokazuje jak chce mimo że założyłem mowy pas nic nie pomogło, talerze są niewytarte na a śruba jest dokręcona do końca. Maksymalnie pokazuje ok 600 obrotów, może to i wina czujnika jest.

#5 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 07:32

Problem z obrotami bębna w Bizonie Panowie a na piastę patrzeliście?? U mnie była piasta pęknięta i sobie mogłem robić cuda z pasem i nic, zdaża się że piasta jest trochę krótsza i też będzie problem

#6 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 09:34

Problem z obrotami bębna w Bizonie Zasada jeśli pas wystaje ok 2mm nad kolo obroty muszą być powyżej 1000 oszukuje zazwyczaj prądniczka, jeśli kombajn faktycznie miałby te 600-800 obrotów zaraz byście go zapchnęli w lepszym zbożu, proponuję iść do znajomego niech na chwilę pożyczy prądniczki na próbę ja tak zrobiłem i faktycznie kombajn miał powyżej 1000obr na tej drugiej, a na mojej 700 pokazywał :)

#7 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 10:54

Problem z obrotami bębna w Bizonie roboty bylo troche ale kombinowalem i uzyskalem 1000 obr/min

#8 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 12:17

Problem z obrotami bębna w Bizonie I co było przyczyną?

#9 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 08 lipiec 2010 - 13:52

Problem z obrotami bębna w Bizonie Panowie, u mnie była podobna sytuacja z obrotami.. pas nowy, piasta nowa, talerze nowe, co sie okazało widełki były nieznacznie ugiete i w tym była przyczyna- jak ręka odjał!! pzdr
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:47

Problem z obrotami bębna w Bizonie ja po 1 mam tarcze wyjechane ale sezon wytrzymaja ja obcielem ten palec na plaskowniku miedzy widelkami i przyspawalem do 1 cm dalej i teraz moge wiecej dociagnac do tarczy wsidelki

#11 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 00:54

Problem z obrotami bębna w Bizonie To dobrze zrobiłeś skoro ci trze koło pasowe to trzeba naciąg przespawać. Obrotomierz masz do kitu. Niech ci ktoś zmierzy zegarem, mi się grzało łożysko w piaście na kole odrzutnika.Za mocno spasowane było i naciągi złe. Pamiętaj nigdy nie dokręcaj korby w kabinie od obrotów młocarni ma ,ax bo spalisz łożysko odrzutnika. Widełek nie ruszaj bo na pewno są ok chyba, że przegrzaliście. To najczulszy punk Bizona :D

Nie krzycz! (Caps Lock)

Edytowany przez krolikNH, 22 lipiec 2010 - 21:29.

PRezeS

#12 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:32

Problem z obrotami bębna w Bizonie Panowie a czy do sciągniecia koła wariatora młocarni trzeba zdejmowac koło jezdne ? (szerokie opony) bo mi się ułamało to cos od regulacji obrotów od ramy i musze zdjąć koło odzutnika zeby miec dostęp i zachacza o bieznik opony :)

rozbieramy to pierwszy raz i wskazówki doświadczonych kolegów (wasze) by się przydały :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:49

Problem z obrotami bębna w Bizonie Nie trzeba, jak pokombinujesz to zejdzie.

#14 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 23:29

Problem z obrotami bębna w Bizonie To znaczy ? wystarczy powietrze spuscic np.?

#15 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 24 lipiec 2010 - 04:41

Problem z obrotami bębna w Bizonie Nie, nie spuszczaj powietrza. Ja akurat wczoraj zdejmowałem to koło pasowe. Musisz przestawić się bizonem ok. 2-3 cm w przód lub w tył. Wszystko jedno. Wtedy koło pasowe wpasuje się w dołek między bieżnik opony. Spokojnie zejdzie.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#16 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 15:21

Problem z obrotami bębna w Bizonie Umnie nie zchodzi :) mam ruskie opony wygladają na wieksze niż standardowe bo jest z cm luzu od górnej blachy . Ale już sobie poradziliśmy - odkreciliśmy te 6 śrub i zeszło .

a co robisz przy tym kole ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 30 lipiec 2010 - 06:15

Problem z obrotami bębna w Bizonie Kombinowałem, bo miałem zbyt małe obroty na młocarni. Ale na szczęście już po problemie.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Dodaj odpowiedź