Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 lipiec 2006 - 10:02

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego jeszcze nie, ale tez to wczoraj rozwazalismy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy do tloczenia oleju rzepakowego Dzisiaj, 23:35
  •  

#22 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 15:47

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego chciałbym powrócić do tego temu potrzebuje jakiś rysunek , schemat takiej prasy bo mam magika co dorabia mi różne rzeczy do maszyn i chciałby coś takiego mi zrobić jest na emeryturze i ma czas , najpierw jakąś mniejszą a jak sie uda to jakiś konkretniejszy sprzęt

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2007 - 11:47

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego Mam mały cennik Protechniki i taka linia to droga impreza: najmniejsza prasa A 40 (1 tona/ 24 h)- 9 800zł, estryfikator 300 litrów 16 900 zł, ceny netto. Podają , że koszt produkcji litra oleju to 1,73 (rzepak po 900zł, makuchy 580 za tonę)

#24 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 14:12

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego prasa do tloczenia oleju dziala na zasadzie takiej samej jak maszynka do miesa. Myslalem zeby kiedys przepuscic troche rzepaku przez taka maszynka (tak dla jaj) tylko potrzebne by bylo jeszcze jakies sitko zeby olej nie mieszal sie z makuchem. A estryfikator no mozna zrobic zer zwyklej beczki( moj szwagier jest chemikiem i mowil mi jak sie to robi i ile czego trzeba dolac)> Ztym estryfikatorwm to chodzi o to zeby pomieszac olej z jakims alkoholem czy czyms tam ( nie pamietam) i zeby oczyscic go z wszelkich zanieczyszczen(olej).
Ja tez myslalem o takiej prasie ale o najmniejszej wydajnosci ale zeby chodzila dzien w dzien no i trzeba brac bez rzadnego doinansowania bo trzeba spelniac okreslone normy (np. wielkosc budynku , pracownik) i nie wolno przekroczyc limitu przetworzonego oleju.
Jak bym kupil cos takiego to po prostu tloczyl bym olej uslugowo znajomym i sobie

#25 Share Henryk1942

Henryk1942

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 październik 2008 - 09:55

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego

Witam!
wczoraj padlo ze koniec zabawy i ruszamy z tloczeniem oleju - szukam jakiejs prasy takiej ktora spokojnie wytloczy 20tys w sezonie docelowo nawet 40tys litrow,
macie jakies sugestie co kupic? widzialem gdzies taka o wydajnosci 100kg nasion rzepaku na godzine na silnik 9kW za 7tys E. Moze znacie jakichs producentow - nie ma dla mnie problemu zeby pojechac po prase do Niemiec czy do Czech.

Pozdrawiam i czekam na wasze uwagi.
YacentY

Witam
Jestem w stanie doradzić i pomóc w tej sprawie.
Henryk1942

Edytowany przez andrzej2110, 22 październik 2008 - 11:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share hedziajg

hedziajg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 19:55

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego Panowie posiada z was ktoś taką prasę do rzepaku chciał bym się zorientować co i jak w tym temacie

#27 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 14:46

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego http://www.youtube.c...h?v=-6gUD-6ZvkE
Może bardziej jako ciekawostka. Wygląda rzeczywiście jak maszynka do mięsa. Przymierzam się też do zakupu prasy, mam pewien namiar na używkę w Niemczech, w następnym tygodniu jadę obejrzeć. Dodam że ta używka z Niemiec 200 kg\h a cena 4000 euro.

#28 Share pitero756

pitero756

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:49

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego wiesz może ci pomoge bo zrobiłem takom prase z tatom. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share maciej19

maciej19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:22

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego witam. czy ktoś posiada prasę do rzepaku i czy produkuje na wlasny użytek bio desla ???? jak to sie oplaca??

Dodaj odpowiedź