Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

210 odpowiedzi na ten temat

#161 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 13:33

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego 55ha wiec masz sporą przechowalnie
hmm 40gr, domyslam sie ze nie jestes z zaglebia ziemniaczanego oraz ze handlujesz
wiec gdzie wstawiasz,markety, wizienia, wojsko?

ja wiekszosc sprzedaje z domu oraz na zjazdowej a tam sieradzanie psuja cene bo w lipcu kopia na potege...ziemniak musi zejsc z pola bo czas na kapuste ech

Edytowany przez przemol87, 21 luty 2011 - 13:34.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 11:17
  •  

#162 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 luty 2011 - 13:35

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego komór jest 9 z czego 6 to komory a 3 to przechowywalnie
o co wam chodzi z tymi 40gr? bo nie wiem :unsure: u Ojca całkowity koszt produkcji to 35gr to już piszę z 4-5 raz,

Przemek weź pod uwagę, że jest ogrom takich co handlowego mają 15 ton i się z tego cieszą w ich wypadku koszt produkcji bez przechowania i transportu to praktycznie 40gr/kg

tutaj zaznaczyłem, że jak ktoś ma 15t handlowego to mu koszt wyjdzie ok 40gr samej produkcji ;)
z zagłębia nie jestem, jeśli pod pojęciem handluję ( w sumie i tak nie Ja tylko Ojciec) masz na myśli że kupuję przechowuję i sprzedaję to się mylisz, całość to produkcja własna (Ojca) tylko że w tym roku sporo nam wymokło (Ojcu i Bratu bo u niego było kilka ha posadzone) dlatego będziemy musieli troche kupić aby wywiązać się z umów :(

wiec gdzie wstawiasz,markety, wizienia, wojsko?

z marketami daliśmy sobie spokój wymagania jak nie wiadomo co i jeszcze słabo płacą, raz widzieliśmy nasze ziemniaki z komory w styczniu sprzedawane jako młode !!! :blink: za 300% tego co nam zapłacili dlatego tylko stali odbiorcy. Ogólnie to gdzie się da szpitale, więzienia, wojsko, zieleniaków mamy chyba ze 30 jak dobrze pamiętam stałych i z 10 "co jakiś czas"
A wy gdzie sprzedajecie?
Jakie macie technologie uprawy?
Jakie powierzchnie?
napiszcie coś bo na razie to tylko ja odpisuje na pytania bo na moje to nikt nie odpowiedział <_<
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#163 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2011 - 13:41

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i nie wiem czy to zazdrość czy coś. Moim zdaniem to dobrze, że rolnicy starają się byc elastyczni i sieją, sadzą, hodują to co w danym czasie zapewni im najwyższy zysk to tylko dobrze o nich świadczy. Jeśli ktoś chce podjąć ryzyko to niech prubuje, może się uda. Uważam, że do odwaznych świat należy jak się z głową robi to można zarobić. Nie zapominajcie też, że sami za jakiś czas możecie zmienić profil produkcji. Ceny ziemniaka, zboża itd zależą bardziej od aktualnego zapotrzebowania na rynku a nie od tego, że ludzie po pare ha posadzą nawet w skali całego kraju. Coraz więcej ludzi sieje rzepak i co tanieje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 21 luty 2011 - 13:47

A wy gdzie sprzedajecie?
Jakie macie technologie uprawy?
Jakie powierzchnie?
napiszcie coś bo na razie to tylko ja odpisuje na pytania bo na moje to nikt nie odpowiedział <_<

Ja sadzę 4ha.
Jeśli chodzi o nawożenie, to wczesną wiosną idzie sól potasowa, przed sadzeniem Polifoska i mocznik (saletra). Jesienią obornik, czasem wiosną.
Jeśli chodzi o uprawę, to najpierw idą brony, aby ruszyć ziemię i ją ogrzać, potem agregat pod samą ramę( będzie trzeba zainwestować gruber) i potem znowu agregat, tylko że płytko. Następnie sadzę ziemniaki, które są zaprawiane. W tym roku przed sadzeniem mam zamiar opryskać Pyrinexem.

Oprysk na chwasty wykonuję gdy ziemniaki mają coś koło 15cm wzrostu ( Sencor + Fusilade Forte). W tym roku spróbuję przed wschodami opryskać mieszaniną Afalonu z Commandem. Na grzyba pryskam średnio 5 razy, nawet i więcej. Do każdego oprysku idzie siarczan magnezu, a do oprysków na grzyba dodatkowo Kristalon YARA NPK. To chyba wszystko.

Sprzedaję prosto z domu ( mam swoich odbiorców).

Jak wygląda technologia u Twojego ojca?

Edytowany przez pasio, 21 luty 2011 - 13:48.

#165 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 13:55

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego po pierwsze to nic do ciebie nie mam:)
po drugie napisales

Poniżej 40 gr ziemniaka już z 10 lat nie sprzedawaliśmy.

wiec tylko pogratulowac dobrego rynku zbytu;)
a po trzecie to chce sie troche dowiedziec bo tez jestem producentem ziemniaka a tko pyta nie bładzi

ja w porównaniu z toba jestem szprotka
nie mam umow na odbior i wszystko sprzedaje na gieldzie i w z domu,
do 2008 roku jak ojciec byl wlascicielem to mielismy umowe z SOLANEM z Głowna ale płacili kiedy chcieli i w rezultacie zerwalismy umowe i wszystkich pieniedzy jeszcze nie ma:(
przechowalnie mam małą: jedna komora 12x12 a druga12x4 i wchodzi ponad 130ton

Lukasz1987 masz duze ilosci wiec masz wieksza sile przebicia
ja sprzedaje posrednika którzy na mnie zarabiaja ale u nas w okolicy z cena nie zawojujesz bo lokalnie jest dzo ziemniaka

Edytowany przez przemol87, 21 luty 2011 - 13:57.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#166 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:03

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ja też w tym roku chyba 4 ha zależy ile sadzeniaka sie przechowa i czy coś jeszcze dokupie :) Generalnie to obornik na zime, wiosną wjeżdzam agregatem, nawozy to 600 kg polifoski 6 i 300 saletrzaku przed sadzeniem. W tamtym roku pryskałem przedwschodowo Linurexem ale w tym roku bedę pryskał powschodowo Titusem +sencor jak bedą miały 15 cm. Na grzybka okolo 5 oprysków do tego 3x mocznik ok 6% i siarczan magnezu ale w tym roku bedzie Kristalon zielony. to chyba wszystko :D a i sprzedaję u mnie w warzywniakach tzn moich rodziców :D Chyba że wyjdą jakieś felerne to wywoże na zjazdową :)

#167 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:10

po pierwsze to nic do ciebie nie mam:)

Ale Ja nigdzie nie napisałem że coś masz, a jak gdzieś przypadkiem to nieświadomie :)
40gr miałem na myśli min cenę a nie koszt produkcji może źle się wyraziłem

wiec tylko pogratulowac dobrego rynku zbytu;)

Jakby nie patrzeć Ojciec do tego dochodził latami, dlatego jak już jedziemy na giełdę to 30 min i 2 ton nie ma bo wszyscy są umówieni :)

a po trzecie to chce sie troche dowiedziec bo tez jestem producentem ziemniaka a tko pyta nie bładzi

Też tak uważam dlatego zadałem kilka pytań

U nas jedna komora ma 8x10x5,7m

Jak wygląda technologia u Twojego ojca?

Jesień, głębosz następnie obornik po czym orka. Na wiosnę agregat podorywkowy Top Down Vaderstad na 25cm, po nim Unia Kombi (gra i trąbi :) znajomego bo też nie mamy swojego) lud uprawowy made in stodoła. a następnie zabiegi sadzenia ziemniaków. W tym roku ( czytaj 2010r) daliśmy TD na 35cm ale to za głęboko dla tego agregatu. Przed sadzarką idzie glebogryzarka na 25cm głębokości. Ziemniaki są zaprawiane.
Następnie po jakiś 2 tyg saletrzak i saletra (dawki i proporcji nie pamiętam bo nie ja sypię nawozy) i redliniarka po czym Afalone ( tego to pamiętam bo kiedyś miałem niemiłą przygodę z nim :( ) i czekamy na zbiór pryskając od zarazy i stonki
Edit co to zjazdowa? giełda?

Edytowany przez Lukasz1987, 21 luty 2011 - 14:11.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#168 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:10

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego w ostatnim sezone było 13ha a teraz 15 z czego ok 9ha kiełkowanych
co do upraw to
kultywator,nawóz(lubofos pod ziemniaki 650kg,saletra 250kh, saletrzak 400kg) i chyba w tym sezonie pojdzie dursban na robactwa, nastepnie agregat i sadzenie. Później drobne zabiegi agrotechniczne i oprysk na chwasty gdy ziemniaki bedą miały ok15cm(titus i sencor w zalezniosci od wrazliwosci na metrobuzyne). opryski na grzyba od3 do 7 zabiegów w sezonie wzaleznosci od warunków i ilosci deszczowania. zbiór to dwie anny i tyle

ZJAZDOWA to giełda w Łodzi

Edytowany przez przemol87, 21 luty 2011 - 19:26.

#169 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:15

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego JA to do łodzi mam ze 350km także mam prawo nie wiedzieć :)

Lukasz1987 masz duze ilosci wiec masz wieksza sile przebicia

Miejmy nadzieję że za te 15 lat będziesz miał takie same warunki jak Ojciec teraz bo przynajmniej człowiek śpi spokojnie nie martwiąc się co zrobi z taką masą ziekniaka :)

#170 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:15

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego masz redliniarke bierna czy aktywna?
jaką wydajność macie przy takiej technologi oraz co jest przedplonem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:16

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Na jesieni obornik i orka. Ja zastosuję 3 tygodnie przed sadzeniem w zalezności od pola 500-600kg nawozu NPK 4-18-33 + Saletrzak 250kg, na to brona. Potem gruber i przed sadzeniem agregat i sadzenie. Pryskać na chwasty będę raczej Titusem + Sencor(zastanawiam się czy dać go Vinecie), na grzybka ok. +/- 6 zabiegów, zależnie od pogody, dolistnie Kristalonem zielonym, bo w zeszłym roku po nim efekty bardzo dobre. A i po wschodach jeśli będzie trzeba trochę saletry.

Jak myślicie zrezygnować z Sencoru w Vinecie?

#172 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:17

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego duze masz ubytki w przechowywania bo u mnie wprzechowalni bez kontolowanej atmosfery po 5 miesiacach wynosza 10%:(

#173 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego redliniarka jest bierna aktywnej nie potrzeba
plon handlowy w zależności od odmiany i roku to od 30 do nawet kilka razy się udało 50t a tak najczęściej 30-44t
przedplonem są zboża w szczególności qq na kiszonkę, pszenżyto, jęczmień, owies oraz bobik
Vineta jest cholernie wrażliwa <_<
Dobra spadam pany będę wieczorem idę na zajęcia
straty w komorach to około 0,5-1% w komorze gazowej jak ja je nazywam :lol: a przechowywalnia to 4-5%.
Kopiesz anna znam tel ból my po zmianie kombajnu oraz linii do sortowania ziemniaka po pierwszym roku zauważyliśmy poprawę

Edytowany przez Lukasz1987, 21 luty 2011 - 14:23.

#174 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:22

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego To nie będę ryzykował z metrybuzyną w niej

#175 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:12

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ja pryskalem Vinetę Mistralem analog Sencora,urodzaj sięgal ponad 35t/ha.

#176 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:23

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Spokojnie Marek możesz walić sencor/mistral zapytaj sie pawelca on ma z 10 ha vinety i pryska Titus +sencor/mistral :)

#177 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:33

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Właśnie mi także mówił, że mogę spokojnie pryskać, ale jakieś obawy są

#178 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:42

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego ja tam też waliłem Vinetę tak samo w tym roku na jednym polu i nie było jakiś większych objawów moj sąsiad sadzi około 20ha ziemniaka i pryskał to zrobiła się bardzo blada nawet prawie żółta ale po około 2 tygodniach zaczęła zieleniec i po miesiącu była dużo wieksza od mojej ruszyła natychmiastowo i mówił że plon był ekstra.

#179 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 21 luty 2011 - 16:57

ja w porównaniu z toba jestem szprotka

Jak ty szprotka to nie wiem co powiedzieć o nas :P Sadzimy co roku 0,8ha, z czego 70% to Lord i Denar a 30 to Irga. Mniej więcej do 95r. sadziło się po 4-4,5ha. (W 91r za same ziemniaki był kupiony Zetor 5211) Sadzimy tak mało bo po pierwsze w piwnicy zmieści się tylko ok. 20 ton a po drugie to ziemniaki tylko są na dorobek bo hodujemy krowy i tylko zimą kiedy jest czas to się wybierze i sprzeda. Jak na wolnym polu mamy siać zboże na sprzedaż a jest kombajn do ziemniaków to wiadomo że lepszy zysk z ziemniaków jak z tego zboża. Opryski po 2-3 razy od zarazy i od stonki. Nawóz tata sieje więc nie wiem jaka dawka. Odbiór przez pośredniczkę, 90% idzie na Mołdawię i do Ruskich. Dzisiaj mieli przyjechać po kolejne. Tyle w temacie ;)

Edytowany przez danielhaker, 21 luty 2011 - 16:58.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 luty 2011 - 17:04

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego http://www.fresh-mar...ja;more=2327488 taki niezbyt dobrze wróżący news...

A co do twojego pytania @marek to ja osobiście vinete pryskałem linuronami z tego co mi wiadomo to vineta ma podwyższoną wrażliwość na metrybuzynę także różnie to może być.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych