Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego


210 odpowiedzi na ten temat

#121 Share saszeta

saszeta

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:woj. lubuskie kożuchów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 luty 2011 - 07:39

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego 4700 zł/ 42000kg= 0,11 zł/kg.
Dla plonu 25 ton handlowego:
sadzeniak dwuletni 2 tony po 0.8= 1600
nawozy polifoska 500kg i mocznik 200kg= 1200
śor (wszystkie opryski łącznie z dursbanem i prestige)= 1000
ropa 100 litrów= 500 (choć tyle nie kosztuje bo jest zwrot akcyzy i nie koniecznie tyle schodzi))
worki 260zł
zostaje parę groszy na pracownika lub może być na co innego.
Niektóre koszty mogą ulec zmianie bo np. można dać tańszy nawóz ale za to więcej oprysku na grzyba.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 11:42
  •  

#122 Share lukasx21

lukasx21

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1134 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Centralna Polska
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 luty 2011 - 11:02

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego No jak byś miał sprzedawać na giełdzie to wypadało by też wziąć pod uwagę koszty transportu i wjazdu na giełdę

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych


#123 Share przemol87

przemol87

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2084 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:pow. PODDEBICE

Napisany 19 luty 2011 - 11:39

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego A u mnie tak

zakladam plon handlowy w wysokosci 35ton/ha

sadzeniaki2500kg po 0,8 daje 2000
saletra 250kg daje 258
saletrzak 400kg daje 380
lubofos po ziemniaki 650kg daje 741zl
paliwo 450
energia elektryczna do nawadniania 350
opata za wode 350
opryski 1000
worki 2500szt. po 18gr daje 450(zawyzone,potrzeba 2334szt. ale cena moze byc po 0,20zl )
suma 5 979
do tego trzeba doliczyc jeszcze
+koszty amortyzacji sprzetu
+podatki
+praca najemna ok 400zl
-doplaty

5 979zl / 35 000kg = 0,17gr/kg
przychod pokrywa koszty przy cenie 17gr/kg
znajac zycie od lipca cena bedzie na poziomie ok 20gr

Edytowany przez przemol87, 19 luty 2011 - 11:59.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

  • agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 11:42
  •  

#124 Share lukasx21

lukasx21

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1134 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Centralna Polska
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 luty 2011 - 13:18

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego No wiesz co do tej ceny 20gr/kg to powiem ci tak, ubiegły rok nauczył mnie tego że nawet kobiety nie są tak nieprzewidywalne jak rolnictwo, czasami kilka godzin a nawet minut potrafi odwrócić sytuację,dopóki nie mamy pieniędzy w kieszeni to nie ma co liczyć zysków albo strat. Przecież gdyby nie trudne warunki pogodowe które zniszczyły część upraw to ceny na pewno nie były by tak wysokie jak obecnie.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych


#125 Share danielhaker

danielhaker

    Po prostu Daniel ;)

  • Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7049 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wschodnie Mazowsze (WSI)
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 luty 2011 - 14:59

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ale wy liczycie tą opłacalność razem z wybieraniem czy bez? Bo jeszcze trzeba doliczyć koszty ludzi do wybierania.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.


#126 Share saszeta

saszeta

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:woj. lubuskie kożuchów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 luty 2011 - 16:07

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego wiadomo że jeszcze dochodzą jakieś koszty. Ja kalkulację swoją zrobiłem dla lorda i denara bo tego kopię zawsze koło 30 ton/ha. A przy podobnych nakładach vineta daje mi 40z hakiem handlowego. Ja nie podlewałem jeszcze ziemniaka ale za wodę to płacił nie będę na pewno. Worki po 16 groszy kupuję.
A jeszcze nikt swojej roboty nie liczy

#127 Share danielhaker

danielhaker

    Po prostu Daniel ;)

  • Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7049 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wschodnie Mazowsze (WSI)
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 luty 2011 - 16:45

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego No właśnie. Ile koszty by jeszcze w górę poszły jeśli by się wynajęło kogoś do wybierania to jedna osoba by nie wystarczyła My dzisiaj wybieraliśmy we 4 osoby. Rodzice wybierali, ja nasypywałem w worki a brat ważył i sprawnie szło.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.


#128 Share przemol87

przemol87

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2084 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:pow. PODDEBICE

Napisany 19 luty 2011 - 18:05

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego o wstatnim sezonie wydalem 4500 na pracownikow,ziemniakow bylo 13ha wiec wychodzi 346zl na ha plus 4 domownikow

No wiesz co do tej ceny 20gr/kg to powiem ci tak, ubiegły rok nauczył mnie tego że nawet kobiety nie są tak nieprzewidywalne jak rolnictwo, czasami kilka godzin a nawet minut potrafi odwrócić sytuację,dopóki nie mamy pieniędzy w kieszeni to nie ma co liczyć zysków albo strat. Przecież gdyby nie trudne warunki pogodowe które zniszczyły część upraw to ceny na pewno nie były by tak wysokie jak obecnie.

wiem, cena jest bardzo zmnienna i nieprzewidzwalna ale niemal zawsze od polowy lipca do poczatku wrzesnia cena jest najnizsza

danielhaker tez tak kiedys robilismy ale teraz zima wszysko przez sortownik bo zdrowia szkoda.np dzisiaj przez 3,5 godziny naszkowalismy 3 750kg duzych i sadzeniakow 2 tony w 5 osob z wazeniem
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#129 Share saszeta

saszeta

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:woj. lubuskie kożuchów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 luty 2011 - 19:54

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego a ja ani grosza nie wydałem na ludzi. Przy ziemniaku nie robili ( za to w ogórkach mnie skubali). Wszystko we trzech. Jeden trzyma worek drugi sypie trzeci waży. Sadzeniaki mi odpadły od razu na kombajnie. Sortownika nawet nie wyciągnąłem z pokrzyw w tym sezonie :lol:

#130 Share danielhaker

danielhaker

    Po prostu Daniel ;)

  • Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7049 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wschodnie Mazowsze (WSI)
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 luty 2011 - 20:25

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Skoro sadzeniaka już miałeś to masz dużo lżej bo u mnie 2 osoby wybierają w koszyki duże, sadzeniaki i takie uszkodzone mechanicznie (dla krów), trzecia osoba z czwartą wysypują do worków i potem czwarta waży.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 11:42
  •  

#131 Share limusine

limusine

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:sieradz

Napisany 19 luty 2011 - 20:33

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego dzisiaj około 4 tony wpakowałem do kiełkowania, (2 lorda i 2 jelly ). :D jelly puszczone przez sortownik bo troche gniją a z lorda przesypywałem z workow do klatek to moze ze 2 kg zgniło z 2 ton :P Ja jak szykuje pyrke to jeden sypie do sortownika 2 wybiera a 3 przełącza worki i waży :) nieraz 2 musi przerzucić zeby w inny worek sypało :P

#132 Share marekpieg1234

marekpieg1234

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 628 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 19 luty 2011 - 20:33

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ja sadzeniaka nie wybierałem, bo niestety musiałem kupić nowego, ale na pewno warto

#133 Share limusine

limusine

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:sieradz

Napisany 19 luty 2011 - 20:43

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Marek zrobie sobie sreena tego co napisałeś i pokaze Ci go w zimę 2011/2012 :D zobaczymy czy wtedy również będzie warto :D :D myśle że 15gr bedzie optymalne :D może w jakimś kwietniu maju na 30 wskoczy :( u mnie pojeby już mowią że orają oziminy i tylko pyrka pyrka pyrka kapusta i tak na około. niedośc że 70 % to ziemia na warzywa to jak zaoraja jeszcze z 20% to 90% bedzie ziemniaka jak jakiś kataklizm nie przyjdzie to jesteśmy ugotowani :( ja tez troche kupiłem sadzeniakow ale po 1300/t

#134 Share danielhaker

danielhaker

    Po prostu Daniel ;)

  • Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7049 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wschodnie Mazowsze (WSI)
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 luty 2011 - 21:34

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Chyba długo takiego roku już nie będzie ;) Znowu z 7 lat

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.


#135 Share marekpieg1234

marekpieg1234

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 628 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 19 luty 2011 - 21:55

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego @limusine, powtarzam to jak zaklęcie może cenę zaczaruję :D . A na poważnie wesoło nie zapowiada się. A co do obsadzania pól tym, co jest w cenie na pewno odbije się w następnym roku. Większość rolników chce szybko zarobić, a potem rozczarowanie i przekleństwa, że debet jest

Edytowany przez marekpieg1234, 19 luty 2011 - 21:57.


#136 Share danielhaker

danielhaker

    Po prostu Daniel ;)

  • Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7049 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wschodnie Mazowsze (WSI)
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 luty 2011 - 22:08

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Już to na tym forum pisałem. Kiedyś mój sąsiad jak zimą kartofle były w cenie to on 4ha a wtedy cena była potem słaba, to on zszedł na 1ha a wtedy zimą cena znowu wyższa. On na to znowu nasadził a cena znowu słaba :lol: Tutaj to jest ruletka: albo się ledwo wyjdzie na "+" albo tak jak w 91r. za same ziemniaki kupiliśmy Zetora 5211 B)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.


#137 Share saszeta

saszeta

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:woj. lubuskie kożuchów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 luty 2011 - 07:26

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego jak już ręcznie wybieracie pyrki to kupcie sobie wiaderka czarne w castoramie. W dwa akurat wchodzi 15 kg i dobrze sypie się z nich do worków. Jedna osoba daje radę.
Nie ma co płakać, co będzie to będzie. W zeszłym roku nasadzeń też było 30% więcej a zebrane 20% mniej. Ja swoich wszystkich nie wykopałem ale są ciągle dobre więc pewnie będą wykopki jak zima puści :D .
A za tegoroczne ziemniaki kupiłem dwa mercedesy sprintery 2007 i 2008 rok :) .

#138 Share 1410

1410

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Północny wschód

Napisany 20 luty 2011 - 09:17

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Saszeta jak zmyslisz kopac nakręc proszę film.

#139 Share lukasx21

lukasx21

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1134 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Centralna Polska
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 luty 2011 - 09:58

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

jak już ręcznie wybieracie pyrki to kupcie sobie wiaderka czarne w castoramie. W dwa akurat wchodzi 15 kg i dobrze sypie się z nich do worków. Jedna osoba daje radę.
Nie ma co płakać, co będzie to będzie. W zeszłym roku nasadzeń też było 30% więcej a zebrane 20% mniej. Ja swoich wszystkich nie wykopałem ale są ciągle dobre więc pewnie będą wykopki jak zima puści :D .
A za tegoroczne ziemniaki kupiłem dwa mercedesy sprintery 2007 i 2008 rok :) .


A na co ci aż dwa? nie lepiej jeden a większy?? :)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 11:42
  •  

#140 Share saszeta

saszeta

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:woj. lubuskie kożuchów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 luty 2011 - 11:36

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego bo busem weszędzie wjadę. Jeżdżę na kat B i zimą mam dodatkowe źródło dochodu.
filmik nagram. Ale nie wiem czy kombajn pójdzie skoro nie szło na jesień. Szybciej kopaczka. Jak na razie to dziki mają radość ;[

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Krzem w nawożeniu - nowe możliwości zobacz »