Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

210 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:29

a miałeś albo masz bartka

Bartka nie miałem do taj pory VINETA i DENAR na wolny rynek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 19:33
  •  

#62 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:10

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego saszeta
Jak byłem na praktytach w Anglii ze szkoły to Farmer co roku zmieniał sadzeniaki sadził 20 ha ziemiaków .Ja byłem w szoku :blink: tylko że on sprzedawał ziemiaki na lokalnym rynku po 0,4 pi(funta)dodam że byłem w 2008r i fun.kosztował ponad 5zł :D ,a ciekawostką jest że banany w Tesco kosztowały 0,25pi czyli były tańsze od ziemiaków .Litr ON kosztował nie cały 1 funt a opał 0,5.Zeby u nas były takie ceny <_<
My co roku kupujemy około 3 ton sadzeniaków i mamy świeżą odmiane .Nie wyobrażam sobie żeby co roku na cały areał kupić świeżego sadzeniaka .Zostalibyśmy bankrutami :( .Jakie odmiany polecacie mieliśmy w tym roku Bellarose ,Vinete ,Lorda i Denara .Myślę że w ty roku kupimy 2 tony Vinety i 1tone ... jeszcze dokładnie nie wiem .Co polecacie ? ;)

#63 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:18

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ile mogą kosztować sadzeniaki w centrali? Bo prawie co roku swoimi sadzimy, czasem gdzieś się kilkuletnią odmianę kupi.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:26

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Nie wiem owacja, tajfun, :P?
Daniel w tym roku to około 2000 +-

Edytowany przez limusine, 19 styczeń 2011 - 23:27.

#65 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:51

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Spodziewałem się że mniej bo czytając poprzednią stronę myślałem że piszecie o cenach w centralach :lol: Narobiliście chęci na sadzeniaka a tu rozczarowanie :unsure: ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#66 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:58

@ dmowski1939
Teraz sie ziemniaki zaprawia to jest podstawa, naprawde warto.
Niby nie zalecaja dawac soli potasowej bo zimniaki chłona z niej chlor, ale ojciec dawał ja daje inni daja i wszystko jest dobrze. Najlepiej to daj polifoske i sól, nigdy nie stosowałem siarczanu na ziemniki zawsze dawałem saletrzak i tylko przed sadzeniam, dawałem do 130N, 120P, 200K.
Na chwasty daje titus, troche przepuszcza lebiode, w niktórych odmianach stosuje titus + senkor.
Na choroby 4-6 oprysków zależnie od przebiegu pogody, pierwszy oprysk 50-60 dni od posadzeanie ziemniaków.
Ze stonka nie mam problemów bo zaprawiam.
Z odżywek to daje Insol, ziemniaki dobrze reaguja na siarczan magnezu, miedź i cynk.
Nie warto zmniejszac dawki srodków dodajac insol bo lepiej dac minimalna dawke i wtedy kolejny zabieg dac później. Pozatym w rejestrze wykonywanych zabiegów nie napiszesz że dałeś pół zalecanej dawki do w razie kontroli bedzie zle.

Czyli ten insol mniej więcej litrowe opakowanie dajemy na opryskiwacz 300 litrowy? A miedź i cynk czym uzupełniasz? I jeszcze nazwa oraz cena takiej zaprawy do ziemniaczków, jak można? Ona działa tylko na stonkę czy też na choroby?

#67 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:09

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego zaprawa prestige kosztuje ok.200 zł litr. Potrzeba 60 ml na tonę sadzeniaka.
ja dawałem raz insol i nie jestem zadowolony. Wolę sam mocznik
kamil900830 a po ile ten anglik kupował sadzeniaka? Bo w polsce są najtańsze względem jadalnego. Tylko problem jest taki że raz jest ziemniak po 1zł a zaraz po 20 groszy. Gdyby cena była zawsze na podobnym poziomie to też by opłacało się brać tylko kwalifikat bo by nie było takiego ryzyka. Ja wymieniam co dwa lata

#68 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:40

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ja tez co 2 lata wymieniam, naprawdę różnica duża w plonie

#69 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:58

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego @saszeta 60ml na 100kg, a nie na tone coś chyba pomyliłeś ?? ;)

#70 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:05

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego @młody17, jakie masz plany na sadzeniaki w tym roku?

Edytowany przez marekpieg1234, 20 styczeń 2011 - 11:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:52

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego ja mam troche swojej Bellarosy (w 2010 przyjechała do mnie prosto z Europlantu w B/A), mam Owacje i Vinete po C/A, mam zamiar kupic z tone kwlifikanta co do odmian to Lord, Tajfun i... jeszcze sam nie wiem, może coś wpadnie w ręce nowego. Do nasadzeń będe też przeznaczał swojego sadzeniaka odmian Tajfun i Lord 2 rok po C/A (miałem nie sadzić dwu letnich po kwalifikancie, ale szkoda mi troche sie wykosztowywać na nowego). Powierzchnia późny 2 ha, wczesny niecałe 0,4 ha (pod włókniną) i tu może uda mi się gdzieś zdobyć Miłka to poszedłby z Lordem i Bellarosą na "kieła". Troche pogmatwałem, ale chyba zrozumiesz moje intencje. A i jeszcze jedno kiedy startujecie z kiełowaniem?? Pozdrawiam ;)

#72 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 12:26

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Masz szeroki wachlarz odmian. Ja nie podkiełkowywałem nigdy wcześniej. Plon dużo wcześniejszy?

#73 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:18

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego powiat łukowski, vineta, lord, bellarosa w CA 1300zł/t. źródło sprawdzone, jak rośnie od niego - widać w galerii.

My mamy taki system wymieniania sadzeniaków. Zawsze co roku zmieniamy na połowę areału, dzięki czemu mamy dobrą rotację i niski współczynnik ryzyka że coś nie wyjdzie bo jest 'świeży' sadzeniak. Czyli ziemniaki z CA sadzimy 2 razy, później zmiana.
Na przyszły rok 5-6ha vineta, 2ha owacja, 3ha lord, 1ha bellarosa. Z tego 3ha podkiełkowane. (Orientacyjnie).

Mieliśmy już trochę odmian, a teraz rzadko eksperymentujemy, nie ma na to zbytnio czasu i miejsca.
Takie były w przeciągu 7-8 ostatnich lat:
Aksamitka, Asterix, Augusta, Bard, Bartek, Bellarosa, Berber, Bila, Bryza, Dali, Delikat, Denar, Drop, Gloria, Ibis, Impala, Irga, Irys Jelly, Lord, Moli, Orlik, Owacja, Rosalind, Rosara, Ruta, Sante, Satina, Tajfun, Triada, Velox, Vineta.

Edytowany przez pawelec, 20 styczeń 2011 - 17:19.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#74 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Ja powiem szczerze sadzę 5 ha ziemniaka ale nie liczyłem kosztów wszystko leci tak szybko tylko że my nie siejemy nawozow tylko co roku ziemniaki są na gnoju sortujemy je na sprzedaż i do sadzenia ale mysle ze drogo to za bardzo nie wychodzi i mam zamiar zwiekszac powierzchnie i zaczac sadzic ziemniaki przemsylowe :D a odmianę mam ANY jako jedyny sadzę we wsi ziemniaki i co roku mam kupców B)

#75 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:27

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego @pawelec, masz więc spore doświadczenie, zatem dobrze robię, że wiekszość przeznaczam pod Vinetę?
Będzie u nas pierwszy rok.

#76 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:31

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Vineta jest specyficzną odmianą bo nie kazdemu się udaje. Jest wrażliwa na różne czynniki, które inne odmiany nic z tego sobie nie robią, ale jeśli uda się to moim zdaniem jest w czołówce odmian konsumpcyjnych świetnie nadającą się pod przechowalnictwo. U mnie sprawdza się bardzo dobrze.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#77 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:33

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Właśnie chce ją przeznaczyć na przechowanie, myślę, że będę zadowolony.

#78 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:38

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Gorzej jak Ci nie wyjdzie :D Ja z Vinetą to spokojnie ha max 2 ha bo to różnie z nią bywa jak wyjdzie to jest bajka jak nie wyjdzie to ciężko swoje pieniądze osdzyskać był u nas kiedyś rok że z vinety robiły sie "bałwanki czy laleczki" jak kto woli to Ci co nie mieli hodowli to talerzówka bo co miał robić z taka pyrka :)? oby Ci sie udały :P

#79 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:41

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego O, to mnie wystraszyłeś :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:47

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Tak jak @pawcio napisał nie każdemu wychodzi. Jest odmianą specyficzną nie wiem czy zależy od regionu polski w jakim rośnie jednym wychodzi inni płaczą :D Niewątpliwie jest bardzo smaczna i ludzie ją chwalą ja w tym roku miałem troszke ale lipny był sadzeniak bo brakło mi sadzeniaków i kupiłem od sąsiada troche to jeden kartofel pod krzakiem był jak pięść a drugi jak jajko :D nie wiem o co chodziło ale tak było :P