Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

210 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 luty 2011 - 17:13

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego jak po 4000 zł za tonę sadzeniaków zapłacą to na pewno za grosze ich później sprzedawać nie będą ;) sam sadzeniak to okolice 10 -12 tyś zł :D
Jakby nie patrzeć te 70-80 tyś sztuk na ha wysadzić trzeba a czasami nawet i 90 tyś ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 01:48
  •  

#182 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 luty 2011 - 19:45

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego to gęsto sadzisz. Ja też jestem pewien że pyry będą w cenie. Może nie takiej jak teraz ale nie po 20 groszy. Ja sadzę 13 ha w tym sezonie +2 ogórka. w zboża się nie bawię a truskawki i maliny to uprawy sezonowe więc muszę się na coś nastawić. Od wiosny rusza budowa przechowalni 12x20. Koło siebie mam 2 spore miasta a ziemniaki niewielu uprawia. Tu rolnictwo ogólnie kuleje więc o sprzedaż się nie martwię. Z 50 ton sprzedałem ludziom w detalu na worki z domu. Bo mówią że mam dobre ziemniaki :D

#183 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 19:52

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego @Lukasz1987 czym kopiecie?oraz jaką macie linie technologiczna w przechowalni?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:56

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Mamy redliny 75cm i uprawiamy na głębokość 30cm przed sadzeniem dlatego nie ma problemu z zielonymi. Dodatkowo klienci nie chcą dużych ziemniaków tylko małe foremne bo 50% jest obierana mechanicznie. Może ilością trochę przesadziłem, bo nigdy się w to nie zagłębiałem. Sadzarka ma podwójne taśmy do sadzenia dlatego jest gęściej. Z tą ilościa to skontaktuje się z Ojcem i wrazie co wykonam korektę :)

Linia technologiczna to zaczynając od kombajnu przyczepy z pola do gospodarstwa, następnie kosz przyjęciowy Mojej produkcji wzorowany na Grimme RH jednak dzięki znacznej ilości podzespołów pochodzących z kilku okolicznych szrotów wyszło bardzo tanio, przy koszu jest system czyszczący także kopia z grimme rh, po czym taśmociąg jakiś ruski tabliczki na nim nie ma Ojciec go kupił z jakiegoś PGRu za grosze o długości 12m przy nim Ukraińcy do przebierania :D (najtańsza i najskuteczniejsza metoda usunięcia resztek korzeni oraz uszkodzonych bulw, po czym grimme gbf (albo inaczej ustawione te litery dokładnie nie pamiętam) i ładowanie do skrzyniopalet 1,2x1x0,9m palety do przechowywalni na odparowanie po kilku dniach do komory gazowej lub przechowywalni wpuszczamy azot i czekają na nowy rok, przechowywalnia idzie średnio od października. Lipiec do września ziemniak idzie na bieżąco lub jest kopany na zapas w razie deszczów lub innych prac polowych
Edit: A jak u was?

Edytowany przez Lukasz1987, 21 luty 2011 - 20:57.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#185 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:04

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego a u nas sporo osob ma przerobione anny że mają zamiast kosza platformę i tam workownice i odrazu w 15kg worki sypią waża prosto na auto i na giełde. a jak ja kopie pozne to anna 1rzedowa (nieraz 2 rzedowa przyjezdza wuja jak mi sie termin zbliza :D ) no i kopie na przyczepy w domu z przyczepy na sortownik w skrzyniopalety własnej produkcji około 1.2x1.2x1.2 i ustawiamy pod sam sufit. jak brakuje skrzyn to ustawiam z palet jakby "ściane" i za to wsypuje kartofle luzem na grubośc ~1.5-2m które idą do sprzedaży pierwsze w kolei.

#186 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:12

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Unia ma to do siebie że mocno obija ziemniaka :(
My to byśmy się pochlastali jakbyśmy musieli ziemniaka workować na kombajnie <_<
My pakujemy w 15kg lub 25kg kiedyś było 15 20 i 30kg ale pracownicy trochę narzekali, że 30kg to trochę dużo na jednego i za mało na dwóch to przeszliśmy na 15 i 25kg

#187 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:21

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego ja jedna anne mam z koszem fabrycznym a drugą z platformą tak jak pisze @limusine, workuje i waze na kombajnie ale potrzeba 3 czasem4 ludzi w wieku 20 paru lat(nasz rekord to 16ton z załadunkiem w 7 godzin). I prosto z kombajnu na auto a pózniej giełda. czasami jestem na gieldzie a w domu kopia mi na nastepny transport albo na sprzedaz z domu

Edytowany przez przemol87, 21 luty 2011 - 21:55.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#188 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:29

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Przemol jakie masz auto ktorym jezdzisz na zjazdową :D? ja tam czesto bywam latem to z ojcem nieraz 4 razy na tydzien jestem to może zahandlujemy coś :)

#189 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:33

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego zielony STAR 1142 z pełnym kompletem owiewek na poddebickiej rejestracji:D
ja jezdze tylko w wakacje a raczej tak do połowy sierpnia.przewaznie jestem na giełdzie o godz 3 w nocy 3 do 5 razy tygodniowo,zależy jak schodzi towar

#190 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:37

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego to sie pewnie spotkamy bo ja bede woził lorda w wakacje :) :D jak cena będzie tylko. Zólty sprinter 313 max na EZD :D trzeba sie ustawić pod siatką tam "na polu" to sie coś pie**olnie % :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:43

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego jak trafimy na bryndze i bedziemy stac pod dojrzewalnia bananów to czemu nie :D :D

ty to bedziesz miał mało bo ja woze 8lub9ton

ale mozesz trzymac sie ceny :D :D i trzeźwieć :D :D

mam zółte burty i zielona plandeke,pamietaj

#192 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:02

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego ja cały żółty włącznie z przednim zderzekiem :D Poznasz takiego 18letniego orzeszka jak co a Ty ile masz lat :P? ja to 3 tony wiecej nie biore bo ostatnio mi nawet przy 3 tonach koło strzeliło! Nowy kapiec za 500zl :(!

#193 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:18

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego a jaki huk :unsure:
policz po nicku

#194 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:19

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego niektorzy maja w niku np date urodzenia swojego dziecka :D takze wolalem zapytac.

#195 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:22

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego lukasz jak azotujesz?jakie robisz stezenie w powietrzu? rozumien ze przechowalnia musi byc hermetyczna

#196 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:32

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego Do Ojca przejeżdża koleś co ma maszynę do "zagazowania" komory, z tego co pamiętam to tlen poniżej 4%, dwutlenek węgla poniżej 5% reszta azot po 2 tygodniach od zamknięcia komory jest kontrola atmosfery i w razie co to się zwiększa ilość azotu. Nadmiar CO2 usuwany przez płuczki z węglem aktywnym.
Komora jest hermetyczna. Przechowywalnia nie. W ścianie pomiędzy komorą a korytarzem jest specjalny zawór do którego podłącza się maszynkę z generatorem azotu.
Wartości są poniżej dlatego, że nie pamiętam dokładnie ile po korekcie jest ustawiane, przy zamknięciu ustawiamy tak jak napisałem
Ojciec odpisał na smsa ilość ziemniaków na ha to około 40 tyś także dałem ciała i to równo 70-80 tyś było jak sadziliśmy do centrali :unsure: Także mój błąd :(

#197 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:39

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego dzieki za info

#198 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:46

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego @saszeta kilka stron wczesniej napisałes ze worki kupujesz po 16gr. Mogłbyś mi dac namiary na ten sklep/hurtownie bo u mnie normalna cena to 22 a przy wiekszej ilosci 19gr oraz jakiej wielkosci są te worki? 40x60 czy 48x62?
Ja dzisiaj kupilem 10 tys i okazało sie ze maja40x62... ech ;[
Z góry dzieki

#199 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 luty 2011 - 20:22

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego targpiast we wrocławiu. Tam 3 podmioty sprzedają worki ale ja biorę od babki co lata po placu z wózkiem a punkt ma gdzieś poza giełdą. Zawsze brat albo ojciec kupuje. A rozmiar to jak skośnoocy włożą do paczki. Nigdy nie mierzyłem ale raz 15 kg to luźny worek a następna paczka to ledwo 15 wchodzi do worka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:44

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego tak wlasnie jest z paczkami po 2 tys. Czasami mozna kupic pakowane po tysiacu i prawie zawsze sa szerokie
we wroclawiu nadal sa po16gr?