Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami

101 odpowiedzi na ten temat

#81 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:22

Problem z rodzicami zostawmy innym prosze bardzo teraz ja dodam o swojej roznicy mam pronara 7 lat, lata w orce z lemkenem 4 skibowym na ziemiach 2-3-4 ciaga agregat 4,2 na najwyzszym biegu, transport kazdy, robi prawie wszytsko oprucz lekkich robot, i oleju mi nie bierze, mialem tak wychwalanego przez was zetorka 5245, tak jak mowie opony to szok, serwo szkoda gadac rabalo sie co chwile, wlaczanie przedniego napedu totale nieporozumienie, mial 3 tys mth i juz poszed uklad kierowniczy, silnik do kapitalki, mialem tez ursusa 385, mialem go rok wiec pod nim nie lezalem zbyt duzo, ale tez bylo troche, a pod pronarem nic, tylko raz wymienilem lozysko, ale kazdy kto ma pojecie to wie ze te czesci sie najczescie psuja nawet w fendtach itp i wymienilem sam bez pomocy serwisu, wezmy po uwage splate z agregatem kosztowal 96 000 46 mialem swojego 50 kredyt
kredyt juz dawno splacony, nawet nie odczulem, ciagnik chodzi jak zloto, a jakbym kupil jakiegos grata to kredytu bym nie splacil i musial zaciagac nowy na inny ciagnik, masz troche racji, ale to moze jest w 1 ciagniku na milion, nawet i te zagraniczne ciagniki tak maja, i ten wasz ubustwiany zetor, prosze wyciagajcie wnioski, tylko moze sie przeniesmy z dzialem bo to nie na temat

powiem ci z reka na sercu, ze nigdzie nie cieknie, chcesz to przyjedz i sprawdz, ja za was nie bede kupywal bo dobrze sie rzadzi nie swoimi $$ ale mowie jak mysle a jak dla mnie to mozecie i 40 letnie zetory kupic, tylko nie robcie ludzi w blad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami Dzisiaj, 15:01
  •  

#82 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:29

Problem z rodzicami Z tego co wiem to belarus naprade nie jest pierwszej jakości ale co byście chcieli za taką cene
tylko AF

#83 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:31

Problem z rodzicami Dominik chesz co kupisz, ja Ci tylko doradzam, chcesz kupuj zetora,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:32

Problem z rodzicami Znajomy ma 24 ha ziemi i obrabia to jedną 360. Ma jeszcze czas dobrze wypić.....

tobie współczuje ze masz 2 60 :) i nie dziwie ci się chcesz coś innego. Na twoim miejscu co najmniej jedno bym wymienił na inny ciągnik.
Czy nowy?? Kwestia czy spełniacie warunki do PROW. Jeśli tak to belarusa 820. Po tym jak zwrócą wyjdzie i w cenie używanego.
Wiadomo ze dojdzie zakup większych maszyn ale te na początek można pożyczyć a swoje kupować stopniową. Maszyn nie musisz kupować nowych. Pług 4x40 zagonowy i agregat 4,2m używany kupisz za kilka tys.

Po co ma kupować zetora?? Moze odrazu JD?? Wyda tylko więcej kasy a moc będzie ta sama. Kolor ciągnika nie doda mu mocy za to za markę trzeba dopłacić....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#85 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:36

Problem z rodzicami Zetora napewno nie używka jak coś to może jakąś proxime
tylko AF

#86 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:38

Problem z rodzicami

zostawmy innym prosze bardzo teraz ja dodam o swojej roznicy mam pronara 7 lat, lata w orce z lemkenem 4 skibowym na ziemiach 2-3-4 ciaga agregat 4,2 na najwyzszym biegu, transport kazdy, robi prawie wszytsko oprucz lekkich robot, i oleju mi nie bierze, mialem tak wychwalanego przez was zetorka 5245, tak jak mowie opony to szok, serwo szkoda gadac rabalo sie co chwile, wlaczanie przedniego napedu totale nieporozumienie, mial 3 tys mth i juz poszed uklad kierowniczy, silnik do kapitalki, mialem tez ursusa 385, mialem go rok wiec pod nim nie lezalem zbyt duzo, ale tez bylo troche, a pod pronarem nic, tylko raz wymienilem lozysko, ale kazdy kto ma pojecie to wie ze te czesci sie najczescie psuja nawet w fendtach itp i wymienilem sam bez pomocy serwisu, wezmy po uwage splate z agregatem kosztowal 96 000 46 mialem swojego 50 kredytkredyt juz dawno splacony, nawet nie odczulem, ciagnik chodzi jak zloto, a jakbym kupil jakiegos grata to kredytu bym nie splacil i musial zaciagac nowy na inny ciagnik, masz troche racji, ale to moze jest w 1 ciagniku na milion, nawet i te zagraniczne ciagniki tak maja, i ten wasz ubustwiany zetor, prosze wyciagajcie wnioski, tylko moze sie przeniesmy z dzialem bo to nie na tematpowiem ci z reka na sercu, ze nigdzie nie cieknie, chcesz to przyjedz i sprawdz, ja za was nie bede kupywal bo dobrze sie rzadzi nie swoimi $$ ale mowie jak mysle a jak dla mnie to mozecie i 40 letnie zetory kupic, tylko nie robcie ludzi w blad

Weź sie ogarnij troche...
Na najwyższym biegu?? Hahaha :)

#87 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:40

Problem z rodzicami Na najwyższym to pewnie nie ale na wysokim czemu nie
tylko AF

#88 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:47

Problem z rodzicami Popieram w 100% zdanie Andrzeja. A te bzdety o Belarusie słysze to od tych co bo sąsiad babci wójka ma :) Tak tandetne i żałosne że rzygać sie chce. Na taki areał Belarus to wyśmienity ciagnik tani w eksploatacji, mało pali, mało awaryjny, taniutkie części jak coś klęknie tańsze niż do C-360 a od Zetora to wogóle tańsze, no i silnik MMZ. Po co wydawać kase na lepszy jak ten starczy spokojnie. Uzywany kupisz jest ryzyko a jak kupisz zachodni to czesci moga slono kosztować. A Nowy to nowy. Wiadomo trafić sie moze troche pechowy egzemplarz i wyjda choroby wieku dziecięcego. Ale to usuną ci na gwarancji za free w odróżnieniu do używki.
A maszyny to już moge Ci załatwić i to tak cacy za malutkie pieniadze. Nie musisz kupować 4 ksibówki Kvernelanda za 4 tysiące mozesz kupić Unie za tysiać, chociaż nie polecam to przesuwa ziemie a nie odkłada
Mój Wladimirec podbija świat

#89 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:48

Problem z rodzicami wiesz gosciu jak sie nie rozumie pewnych rzeczy to tak jest, najwyzszym , mialem na mysli najwyzszym polowym , nastepny jest juz 1 szosowy, tyle madry czlowiek powinien sie domyslic, i radzilbym ci sie samemu ogarnac

#90 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:51

Problem z rodzicami

zostawmy innym prosze bardzo teraz ja dodam o swojej roznicy mam pronara 7 lat, lata w orce z lemkenem 4 skibowym na ziemiach 2-3-4 ciaga agregat 4,2 na najwyzszym biegu, transport kazdy, robi prawie wszytsko oprucz lekkich robot, i oleju mi nie bierze, ...... kredyt juz dawno splacony, nawet nie odczulem, ciagnik chodzi jak zloto, a jakbym kupil jakiegos grata to kredytu bym nie splacil i musial zaciagac nowy na inny ciagnik, masz troche racji, ale to moze jest w 1 ciagniku na milion, nawet i te zagraniczne ciagniki tak maja, i ten wasz ubustwiany zetor, prosze wyciagajcie wnioski, tylko moze sie przeniesmy z dzialem bo to nie na temat

Hmm mam zetorka 10145 i teraz kupiłem w podobnej mocy belarusa 952.3. Zobaczymy czy był to dobry wybór za jakieś 500MTh bo na razie to ma 70 nabite ale zakupu nie żałuję - belarus dużo wygodniejszy, ciszej w kabinie itp.

To ja bym już wolał za te 40 tyś starego Zetora jak takiego grata belarusa !!

i byś go remontował co roku bo zawsze coś wylezie (my za swego daliśmy chyba 33tys o ile dobrze pamiętam).
My w naszym to co roku coś robiliśmy od zmiany opon (4 sztuki) po jakieś pierdółki - nie powiem obecnie ciągnik jest w bardzo dobrym stanie i spokojny jestem że nic nie nawali itp ale sporo pracy to kosztowało i kasy.

...i bedzie tego zetora rozbieral czesciej niz sie sam...
...normalny czlowiek nie kupuje starego grata jak ma w tej samej cenie nowego,...

nie przesadzaj z tym rozbieraniem :)
a co do drugiego to masz racje.

Co do belarusa - części nie są takie tanie - ostatnio widziałem cenę nowego rozrusznika do mego belaruska - 650 PLN, szczęka mi opadła :)
A i tam gdzie brałem swego belarusa kupował gość pronary albo belarusy - 2szuki 105 konnych i obrabia nimi 250ha.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:54

Problem z rodzicami Ten wystarczy na 30h ale jak my chcemy zwiększyc areał to chyba trzeba od razu coś z górnej półki
tylko AF

#92 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:56

Problem z rodzicami a jak chcesz zwiekszyc z 30 do 100 odrazu? przy cenie 25 000 za hektar i pszenicy po 500? jAK wezmiesz z gornej polki, to zapomij o powiekszeniu arealu

#93 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:58

Problem z rodzicami dobrą cene pszenicy podajesz - chciałbym aby po tyle była w tym roku w skupie :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#94 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:58

Problem z rodzicami to kupie trzecią c360 i będzie spokój
tylko AF

#95 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 20:01

Problem z rodzicami ja ostatnio wywozilem wszystko i sprzedalem po 540 a teraz bedzie drozsza duzo bo widze ze niema zboza, w kraju i na swiecie, a propaganda jest ;/

#96 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 20:25

Problem z rodzicami Przed chwilą rozmawiałem z ojcem i on powiedział tak:"Kupimy nowy traktor ale najpierw musimy zwiększyc dochody i nasz areał. Teraz zlikwidujemy trzode i zaczniemy bawic się w badylarstwo (truskawki, ogórki, marchew, pietruszka, koper itp.) Kiedy będziemy zarabiac wystarczająco dużo, żeby było nas stac na spłatę kredytu wtedy zaczniemy kupowac nowe sprzęty".
Dziękuje bardzo wszystkim, którzy chcieli mi pomóc i pisali czasem mądrze, a czasem byle co. Ten temat nauczył mnie, że nie wolno życ tylko marzeniami, ale trzeba także zacząc życ realnie. Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.
tylko AF

#97 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 21:09

Problem z rodzicami

to kupie trzecią c360 i będzie spokój

To ty się lepiej zajmij skończeniem szkoły najpierw....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#98 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 21:29

Problem z rodzicami weź jakiegoś mtz-ta bx-a (wersja exportowa) i jak rok to żadnego powyżej 1995r bo to już pronar zwalił sprawę .sam mam bx i co w nim zrobiłem to tylko tzw siłowniki pokrywy bagaznika (nazywanego również amortyzatorem piątych drzwi) przy szyberdachu .muszę go uszczelnic bo mi olej kapie ale tak to zasuwa :)

#99 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 05:19

Problem z rodzicami No i dalej temat ciągnie się jak tasiemka o pierdołach typu mtz czy zetor a nie o istotnych sprawach, przede wszystkim najwazniejszą kwestią w tym temacie jest to jak namówić "starych" na większy ciągnik i czy jest tak naprawdę taka potrzeba, jak na 30ha to c 360 na pewno nie nadaje się do dobrej uprawy, ktoś podawał przykłady że c 360 wystarczy ja znam przypadki gdzie mf 255 był jedynym koniem na 70ha, czy jedna c 360 na 90ha ( w tym i 2gim przypadku dużo łąk), na wsi panuje jakiś lęk przed dużymi ciągnikami że niby pali dużo i dużo więcej ropy pójdzie w gospodarstwie, 15-20 lat temu wszyscy męczyli się c 360 mf, czy zetorami 5211 no dobrze jak był 7211 czy 4512, a teraz Ci wszyscy (wcale nie przybyło tak ziemi czy hodowli) pokupili czy to nowe czy używane (bo to nie jest tak istotne) ciągniki min 80-110km 4x4 i dalej nie mają zbyt wiele czasu, bo jak teraz jest każdy wie do agencji trzeba jeździć, duperelami się zajmować, z płyty gnojowej zawartość rozwieść to tylko ciągnik 4x4 z turem i ci sami lduzie kiedyś obrabiali się jedną c 360 czy zetorkiem 5211, rozumie to ktoś, czy kiedyś doba była dłuższą czy ludzie zdrowsi?
Także jeśli autor tematu ma jeszcze zdrowie obrabiać się c 360 to tylko życzyć powodzenia na następne lata, ja bym przynajmniej jedną c 360 zmienił chociaż na c 385, czy używany mtz 82, z 3x30 w porównaniu do c 360 i tak wydajność wzrośnie o 50% o głębokości pracy nie wspomnę
Co do nowego, to żal d*pę ściska jak co poniektórzy co na prow/spo się nie załapali lub zrezygnowali bo szkoda kasy się nagle zrobiło bo się okazało że to wcale nie wystarczy sprzedać starego c 360 i dołożyć ze 20 tyś i ma się nowy piękny traktor jak to bajają doradcze biura, no i taki "mądry" głosi potem rewelacje jak to te nowe do niczego bo na prow 60km dawali to co to za sens 100 tyś za ciągnik o mocy c 360, bo to że c 360 ma 60km to gotowy taki prędzej w ufo uwierzyć niż że c 360 ma 52km,
A czy nowy czy stary, to moim zdaniem jest taki sam wydatek, bo czy ktoś kupił jednego nowego, to z autopsji wiem że każdy kto postawił na używany na jednym ciągniku nie skończył i trochę remonty kosztowały i zazwyczaj stoi kilka podobnej marki i z 3 są 2 składane i tym podobne historie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 lipiec 2010 - 06:10

Problem z rodzicami To zycze powodzenia z tymi badylami. Myśle ze za pare lat bedziesz miec ten swoj wymarzony ciagnik;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!