Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami

101 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 11:55

Problem z rodzicami Nie nie przekonuj , poczekaj aż będziesz starszy i już na pewno przekonany co do Swojej przyszłości . Sorka że tak mowie prosto z mostu ale Twoje lata są jeszcze troche głupie (lata nie Ty) i zdanie zmieni Ci sie jeszcze ze dwa razy na pewno . A moim skromnym zdaniem to decyzje podejmij dopiero wtedy jak będziesz miał narzeczoną albo żonke (nie śmiejcie sie , tak jest njlepiej,najprościej)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami Dzisiaj, 16:15
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 13:05

Problem z rodzicami

jakis wirus czy epidemia,moja 13-letnia corka tez mi dzisiaj mowi zebym kupil nowy ciagnik,bo stary znow nawalil :) ,niestety wynik tego bedzie taki sam jak w tym wypadku,naprawa za pare setek-dobrze ze to zetor to nie pare tysiecy- i jazda dalej,
ferdek czego ci zal ze ludzie nie maja wiecej kredytow niz wlosow na glowie i zycia krocej niz splacania-kiedys tak doslownie powiedziala rolniczka na tle nowego john deer-a,ze ktos spi spokojnie i komornik mu sie nie sni i co miesiac z rata nie musi do banku leciec ???,choc z drugiej strony jak bym mial cala gospodarke obrabiac 3 p jak dawniej to tez mi sie nie chce

A każe Ci ktoś od razu jd kupować i to w pełnej ocji premium ze 130km bo nabaja dieler że to i tak tylko 10% droższy od innych, kup se farmtracka, zetora, jakiegoś agrofarma w wersji ecoline czy belarusa, za około 100 tyś masz nowy porządny ciągnik 4x4 około 65- 80km i nie musisz od razu całego sprzętu zmieniać bo na te 30ha to i z maszynami od c 360 kilka lat popracujesz, zaoszczędzisz czasu i zyskasz na komforcie, a jak ktoś słucha tych wszystkich d*pków z biór doradczych dielerów i całej reszty hien pazernych to zostaje z całym podwórkiem zachodnich maszyn i milonem czy dwoma kredytu ha ha i nawet jak prow dadzą to na same odsetki nie starcza :)

#63 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 14:21

Problem z rodzicami nie decydujcie za chlopaka, chcesz to namawiaj rodziców, ale i tak to oni zdecyduja czy kupic czy nie, aha i z jakiego regionu kraju jestes ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:30

Problem z rodzicami

A każe Ci ktoś od razu jd kupować i to w pełnej ocji premium ze 130km bo nabaja dieler że to i tak tylko 10% droższy od innych, kup se farmtracka, zetora, jakiegoś agrofarma w wersji ecoline czy belarusa, za około 100 tyś masz nowy porządny ciągnik 4x4 około 65- 80km i nie musisz od razu całego sprzętu zmieniać bo na te 30ha to i z maszynami od c 360 kilka lat popracujesz, zaoszczędzisz czasu i zyskasz na komforcie, a jak ktoś słucha tych wszystkich d*pków z biór doradczych dielerów i całej reszty hien pazernych to zostaje z całym podwórkiem zachodnich maszyn i milonem czy dwoma kredytu ha ha i nawet jak prow dadzą to na same odsetki nie starcza :)

80km z 2 skibami? Nie za bardzo, trochę parku maszynowego będzie trzeba zmienić.
Na miejscu kolegi bym prędzej namawiał rodziców na używkę, za 30-40tys można dobry ciągnik kupić, ale 40tys nie przeraża tak jak 100tys.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#65 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:47

Problem z rodzicami

80km z 2 skibami? Nie za bardzo, trochę parku maszynowego będzie trzeba zmienić.
Na miejscu kolegi bym prędzej namawiał rodziców na używkę, za 30-40tys można dobry ciągnik kupić, ale 40tys nie przeraża tak jak 100tys.

trzeba by bylo byc debilem zeby kupywac starego grata za 40 tys jak za 56 tys masz nowego belarusa, plug 4 skibowy kupisz za 4 tys, agregat 3,6 za 7 tys
56+4+6=67 000masz nowy ciagnik z potrzebnym osprzetem , mozesz zlozyc prow dostajesz polowe zwrotu i masz 34 tys

#66 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:58

Problem z rodzicami Szukajcie a znajdziecie. W cenie 40tys możesz mieć dobry ciągnik, a belarusów zbytnio nie poważam. I te 56tys to pewnie w standardzie, a za resztę dopłacać...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#67 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 16:02

Problem z rodzicami I w tym przypadku całkowitą rację ma filip94lemken. Lepiej kupić nowego za niecałe 60 tys, tj. belarusa i mieć święty spokój przez ładnych kilkanaście lat.
Ps. Słuchaj zawsze rodziców- oni mają zawsze rację (no prawie zawsze) :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#68 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:47

Problem z rodzicami

trzeba by bylo byc debilem zeby kupywac starego grata za 40 tys jak za 56 tys masz nowego belarusa, plug 4 skibowy kupisz za 4 tys, agregat 3,6 za 7 tys

To ja bym już wolał za te 40 tyś starego Zetora jak takiego grata belarusa !!

#69 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:51

Problem z rodzicami bo jestes chyba jakis inny albo nie narobiles sie nigdy przy maszynie, tez mialem zetora i co w nim takiego nadzwyczajnewgo? bo to tylko zetor ? ja nieslyszalem jeszcze zeby ktos narzekal z wlascicieli na belarusa, tylko rozsiewaja je takie ************ jak ty, na szczescie dorosly czlowiek mysli inaczej

#70 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:58

Problem z rodzicami

Żal d*pę ściska jak czytam Wasze wypowiedzi, "30ha obrobi spokojnie 2 c 360"(...).
Pozostawię to bez komentarza, ale żal d*pę ściska i czytać się tego nawet nie chce :)

Wszystko zależy od właściciela ziemi, czym się zajmuje,ile ma czasu, jak z jego zdrowiem, ile ma kasy itp
Jeżeli gospodarz zajmuje się tylko i wyłącznie gospodarstwem, jest to jego jedyne źródło dochodu to te 30 ha sobie ze spokojem obrobi tymi ciągnikami (jeszcze z pomocą syna jeżeli mowa o 2 ciągnikach), inaczej wygląda sprawa jeżeli tego czasu jest mało- wielu rolników prowadzi równolegle z gospodarstwem inne dochodowe działalności lub pracuje u kogoś albo jest tylko jeden kierowca, wtedy nie ma czasu na długotrwałe prace polowe i przydaje się sprzęt który w krótkim czasie pozwoli nam na wykonanie zabiegów agrotechnicznych.

Nowy sprzęt to spory wydatek i aby się zwrócił w dzisiejszych czasach i dzisiejszej opłacalności to musiałby prawie non stop pracować :) a jak wiadomo jego wartość będzie z roku na rok spadała więc jeśli ma więcej stać niż robić to będzie to słaba inwestycja...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:28

Problem z rodzicami Za cene belarusa będzie miał zetorka z turem + jeszcze jakis pług :)
Co z tego że kupi belarusa za 56 tyś ?? Jak on jest na moście stożkowym, i jak będzie chciał założyć tura to co ?? :)

#72 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:46

Problem z rodzicami Można chyba dopłacić 7tys. i na krzyżakowym. Ale lepszy taki używany Zetor i za te 40 to już nawet z turem będzie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#73 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:49

Problem z rodzicami i bedzie tego zetora rozbieral czesciej niz sie sam ? tura moze sobie zalozyc do 360, a odnosnie zetora to w zetorze opony z przodu po 2 - 3 latach nadaja sie do wymiany, w pronarze mam 7 lat i polowy nawet nie zdarte, ale normalny czlowiek nie kupuje starego grata jak ma w tej samej cenie nowego, i nie osmieszajcie sie gadka ze niby co to zetor nie jest a belarus gowno, otoz mialem starego zetora od nowosci, teraz mam pronara i nie widze przewagi zetora na pronarem, po 2 jak juz mowilem u mnie jak ja kupiel mpronara to po mnie kupilo go z 10 rolnikow i maja od 30 - 120 ha nikt nie narzekal, a jak sie stoi w kolejce z rzepakiem to kazdy sie chwali dobrymi i zlymi chwilami, po 2 taki jeden ma belarusa 90 km ma go juz 15 lat i obrabia nim 60ha samej drugiej ciezkiej klasy, ostatnio kupil jd 140 km, ale z tego co widze to transport, i lzejsze prace robi belarusem, a zetora ma 1 z czego po 2 roku robil kapitalke silnika, chcecie tak gadac to miejcie jakies dowody, albo z wlasych doswiadczen, a nie powtarzacie sie jak debile jeden po 2 to samo

#74 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:59

Problem z rodzicami Ja bym wybrał zetora to znaczy że jestem nie normalny ?? :)

#75 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:01

Problem z rodzicami tego nie powiedzialem .......

#76 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:01

Problem z rodzicami

1.i bedzie tego zetora rozbieral czesciej niz sie sam ?
2.a odnosnie zetora to w zetorze opony z przodu po 2 - 3 latach nadaja sie do wymiany
3.ale normalny czlowiek nie kupuje starego grata jak ma w tej samej cenie nowego

1. Z tym to trochę przesadziłeś :)
2.Czy to jest wina marki czy producenta opon? U mnie w ruskim oryginalne po 2 latach się zdarły a z olsztyna siedzą już 30
3.7 lat temu kupowaliśmy samochód. Za 40 tys. kupiliśmy Audi a4. W tej cenie byłby jakiś "samochód na f". Na Audi nie ma znaku rdzy a po tych 7 latach w tym super nowym już coś by się działo a do Audi dorobiliśmy tylko drugi kluczyk.

#77 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:09

Problem z rodzicami z tym 1 jak sie bierze doslownie to tak, kazdy zetor widze nowy czy stary ma co 3 lata nowe opony, po 3 do nowego ciagnika ma doplate, finansowanie fabryczne i kredyt na 2 procent, rozkladajac to na 5 lat i inflacje roczna co wynosi ze 2 procent to taniej wynosi splata niz wlasne, kredyt do starego wynioslby 15% + jakby mu sie zaczal walic to tylko sprzedac i dopiero tragizm, po 4 miec rozklekotane 60 i zamieniac to na rozklekotanego zetora ?? po 5 mowicie tak bo narazie nie robicie na to i niemacie pojecia, jakbyscie jechali od rana do nocy na full obrotach, i gowno kasy mieli to byscie napewno mysleli zeby to rozsadnie wydac, a nie tylko zetor bo to zetor i najwazniejsze nowe to nowe ma 1,5 roku gwarancji, i moze go samemu zrobic jakby co a daje glowe ze przy 30 ha to przez 15 lat nic mu sie nie stanie, i na gospodarce powinno to wygladac tak:
kupic nowy, wykorzystac maxymalnie bo oto w tym chodzi, zaczyna sie powoli rabac to sprzedac i znowu nowy, czyż nie tak ??
jak ktos sie nie zgadza niech poda lepsze argumenty tylko niech sie nie powtarza z tymi plotkami

#78 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:11

Problem z rodzicami Kolego głupoty gadasz że szok za takie pieniądze to wolałbym używkę
A co do belarusa to sąsiad tez to ustrojstwo kupił to narzekał że bierze olej, słabe ciśnienie, hydraulika nieszczelna- wiem bo pożyczał od nas pług to się nasłuchałem :)
Co do pronara to też nie lepszy. Sąsiad kupił sobie pronara a później używana renówkę (oba tej samej mocy). i co pronar prawie nic nie robi a renówka i w prasie, w orce w agregacie u-s. Pronara to widzę tylko jak lata z gruberem i zwozi bele choć i renówka ma tura. Raz wyciągałem renówke z rowa (bo go ściągnęło) to jakoś się zgadaliśmy o tych dwóch ciągnikach. Mówił że w tym samym pługu pronar kopci a ma mało mth a renówka stara i idzie elegancko. Do tego w pronaże ciekła hydraulika ale to juz zrobił
Jedynie co każdy z posiadaczy rusków powie że od razu trzeba je rozebrać posprawdzać, pouszczelniać i będzie chodził- kup nowy i od razu pchaj w niego łapy :)
Więc wyciągnięcie wniosków pozostawiam innym :)

#79 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:17

Problem z rodzicami Filip stare to złe? Może młody jestem, ale kiedyś lepiej te maszyny składali, po co mam kupować 80konnego Belarusa, skoro za ta cenę mam zachodni ciągnik z końca lat 90' o większej mocy?

Dominik, teraz widzę, że w Waszym przypadku ważniejsze jej rozwinięcie hodowli, lub upraw. Możesz zaproponować kupno ciągnika ale jakiś używany do 25tys, Forschritt, Ursus/Zetor czy MTZ.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:20

Problem z rodzicami @ filip94lemken powiedz ale tak szczerze z ręką na sercu że twój pronar nigdzie nie cieknie