Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mega 218 II

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:informatyka, motocykle,rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2010 - 17:45

Claas Mega 218 II Witam wszystkich...wraz z kolegą zmagamy się z problemem już drugi rok...auto contour w claas mega II 218 z hederem c600 coś się chyba popsuł...gdy włączamy auto contour to kombajn obniża cheder aż ryje po ziemi...niby wszystko ustawione na 15 cm...listwy w hederze pracują dość płynnie..kto pomoże??czekam na wasze rozwiązania??;)

A może ktoś by wrzucił fotki hederu claas c600 a dokładnie części wspomagające działanie auto contour:) z góry dzięki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mega 218 II Dzisiaj, 15:41
  •  

#2 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 19:16

Claas Mega 218 II Witam. Mam taką prośbę. Mógł byś mi podesłać fotki swojego AutoContour'a? Chciałem ojcu zrobić taki do Bizona BS-a (bo ma wersje jeszcze z 1997r jeszcze bez poziomowania). Studiuje na politechnice warszawskiej i mam trochę pomysłów (czujniki halla, fototranzystory, dalmierze IR albo czujniki ultradźwiękowe) ale myślę że nie ma sensu wyważać otwarte drzwi i lepiej by było skopiować rozwiązanie przemyślane przez inżynierów Claasa. W internecie niestety nie znalazłem żadnych fotek ani schematów. Jeśli podesłał byś fotki to może pomógł bym coś w twojej sprawie o ile jeszcze nie poradziłeś sobie. Fotki wrzuć tu albo na kapeluszny@wp.pl

#3 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 20:14

Claas Mega 218 II Nie miałem zbyt wiele czasu na robienie fotek ale szybko zrobiłem chociaż te 3;)

Załączone miniaturki

• P7150095.JPG
  • P7150097.JPG
  • P7150096.JPG

#4 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:10

Claas Mega 218 II Dodany obrazek

Een czujnik wygląda na nierozbierany. W wolnym czasie rozbierz go i zrób jakaś fotke. Nie wiem co tam jest, ale spodziewam się prostego rozwiązania, najprawdopodobniej jest tam potencjometr podobny do tego w czujniku ciśnienia oleju w silnikach SW albo martinach (i nie tylko ale takie rozbierałem). Na Hallotron to jest trochę za stara konstrukcja (teraz są stosunkowo popularne ale potrzebują mikroprocesora). Jeśli jest tam taki potencjometr to jeśli nigdzie nie dostaniesz oryginalnego to raczej nic sam nie zrobisz, a mało realne jest żeby sprzedawali czujniki w częściach. To są oczywiście tylko moje przypuszczenia, Jeśli zrobisz fotke to się powinno wyklarować co tam tak naprawdę jest. Bo jeśli to jest potencjometr to on steruje prądem zatkania tranzystorów sterujących (które raczej nie mogły się zepsuć), dodatkowo ty nimi sterujesz z kabiny ustawiając wysokość koszenia. Taka moja diagnoza i wyobrażenie ale rozbierz i zrób fotke to może pójdziemy dalej.

#5 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:51

Claas Mega 218 II No to po dłuższych działaniach mam zdjęcia nie wiem czy coś mogą rozjaśnić ale proszę bardzo:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:59

Claas Mega 218 II da się to rozebrać? ---> Dodany obrazek

Przepraszam za opóźnienie ale żniwa :)

#7 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 22:01

Claas Mega 218 II Da sie rozebrać tylko za bardzo nie ma kiedy;)wiesz również żniwa a 100ha rzepaku trzeba skosić.. jak będę miał chwilke to rozbiorę ale tam oprócz zalutowanych kabelków i płytki nic nie ma jak już to pewnie od drugiej strony trzeba było by rozebrać..zobaczę co da się zrobić.

#8 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 20:12

Claas Mega 218 II Rozbierz, zobaczymy co tam jest, może uda się naprawić samemu choć intryguje mnie ta ilosć kabelków wejściowych i wyjściowych.

BTW. 100ha rzepaku to własne czy też na zarobki jeździcie?? Jak się ten mega spisuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:59

Claas Mega 218 II 100 ha rzepaku własnego i do tego jeszcze jakieś 150 ha zboża...mega spisuje się dobrze w zeszłym roku 1 dzień awarii na całe żniwa a tak to tylko smarowanie, paliwo i w pole:)a co do usług to w zeszłym roku skosiła jakieś 30 ha w tym roku zamierzamy skosić jakieś dodatkowe 200 ha na usługach plus nowy nabytek MF 7274 Cerea szybko pójdzie;)

Dodaj odpowiedź