Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi obrotowe agromasz

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share martinezzz

martinezzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:20

Pługi obrotowe agromasz Witam planuje zakup pługów Agromasz po 4 resorowego szukam wlaśnie kogos kto posiada i powie kilka słow czy warto zaupic tą maszynę czy lepiej dolozyc troche i kupic cos lepszego? w tym wypadku slowo troche jest mocno naginane bo orientowałem sie w cenach i Agromasz bije na głowe wszystkie inne firmy. Mam Agregat uprawowy Agromaszu 5m i narazie 2 rok sprawuje sie ladnie solidna konstrukcja jednak nie mam kogo zapytac w okolicy o pługi.. będe wdzieczny za wszelkie informacje głownie chodzi mi o odkladanie skiby czy ladnie przesypuje i czy są cieżkie w orce . Slyszałem ze teraz robią odkladnice typu kverneland bo poprzednio byly takie same jak w unii a o plugach uniii z kolei słyszałem ze sa strasznie cięzkie i nie chcialbym kupic takich samych tylko z inną metką. Ciągnik 128KM Kubota M128X jak dotad smiga w 4 obrotowych overumach azurowych jednak plug juz swoje zrobil i rama kombinowana dlatego muze zmienic. Dzieki z góry za info. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi obrotowe agromasz Dzisiaj, 13:47
  •  

#42 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 09:22

Pługi obrotowe agromasz Zakupiłem pług 3 obrotową i w sobote zaorałem pierwsze ha, pług ładnie kryje, dobrze wchodzi w ziemię, ale mam pytania do użytkowników pługów obrotowych bo to moje początki z obrotówką.
1 Wydaje mi się że ciągnik 92 KM miał z nim ciężko rozstawiony tylko na 40cm. Pracował z zagonowym 4x40 i nie było takich problemów (wiosna), może teraz troche sucho.
2. Jak macie ustawione (chodzi czy w poziomie czy przechylone na prawo stojąc przed pługiem) zaczepanie belki
3. Czy u was chodzi o Agromasz za każdym razem przy obrocie kółko opada prawidłowo- trochę mnie irytowało gdyż po obrocie kółko zostawało w górze i musiałem ponownie obracać.
Przy pługu nic nie regulowałem tylko zaczepiłem ciągnik i w pole. Oczywiście zaczepiam łacznik centalny (u nas śrubę) na te podłuzne otwory.
Proszę o wasze opinie i uwagi może coś robie nie tak.

#43 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:09

Pługi obrotowe agromasz No mi też jutro mają przywieść 4+ i pewnie też bede potrzebowal pomocy to moja pierwsza obrotówka. Zobaczymo co to warte.

#44 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:14

Pługi obrotowe agromasz Nie ważne jaki pług. Po wjechaniu w bruzde powinien utrzymywać poziom czy tam pion w zalezności na co patrzymy.

#45 Share RenaultAres550rx

RenaultAres550rx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 20:36

Pługi obrotowe agromasz Panowie co Myślicie o pługu Agro Masz po4 ?? bo chcialem kupić do Aresa 100 km

#46 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 21:33

Pługi obrotowe agromasz No pług już dotarł jutro testy zobaczymy . Pytanie tylko jak się do tego zabrać .Chodzi mi w szczególności o te śruby rzymskie , która jest od czego . na oko widzę że pierwsza skiba będzie brała za dużo , to którą śrubą mam kręcić i w którą stronę ( wkręcać czy wykręcać ) To moja pierwsza obrotówka więc proszę o wyrozumiałość . :mellow: Bo ta instrukcja co dają to tylko ostrzeżenia i uwagi heheheh...

Edytowany przez galoni, 16 wrzesień 2013 - 21:35.

#47 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:17

Pługi obrotowe agromasz ja swoją przy siłowniku musiałem skręcić na maxa żeby dobrze brało bo jak zacząłem jechać jak mi przywieźli to ciągnik bokiem szedł hehe także skręciłem tą przy siłowniku na maxa i idzie elgancko jak po szynach. a ta druga śruba rzymska to jest od ustawiania w zależności od nastawy szerokości korpusów.

#48 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:26

Pługi obrotowe agromasz No chyba dam rade. Ja narazie ustawiłem tak na sucho ale tą mniejszą śrubę musiałem rozkręcić bo mam dość szeroki ciągnik i szerokie gumy. Jutro jak nie będzie padać deszcz to będę próbował ...zobaczymy co z czym się je... :)

Edytowany przez galoni, 17 wrzesień 2013 - 18:23.

#49 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwem

Napisany 21 listopad 2013 - 21:30

Pługi obrotowe agromasz Siemka mam taki problem z agro maszem obracalnm PO4.
Prawa strona bierze mi równo za koło od traktora a lewa strona już za koło bierze co sprzest nie równo orze którę ciegło skrecic a któe wykrecic. Są dwa cięgła.

#50 Share undisputed

undisputed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 luty 2014 - 01:34

Pługi obrotowe agromasz

według mnie jest super za te pieniądze

Kolego i jak Ci się sprawuje ten płużek? Dużo zaorałeś już nim? Jak rama, obrotnica, praca resorów i trwałość części roboczych, no i jakość orki. Jak go oceniasz, napisz jak możesz wady i zalety, bo tez myślę nad nim, ale nikt w okolicy nie ma tej marki żeby porównać. Koledzy po fachu:) posiadacze pługa agromasz PO 4 obrót, resor napiszcie jak się wam sprawuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 18:47

Pługi obrotowe agromasz Witam, mam zamiar kupić pług obrotwy 5 skibowy z agro masz do mf 3690 (190km). Mam ciężkie mady i czy da rade. I kupić pług 5 skib czy 4+1, który lepszy?

#52 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 21:04

Pługi obrotowe agromasz Na ciężkie ziemie chcesz kupić tej klasy pług? Nie boisz się że może rama nie wytrzymać.

#53 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:15

Pługi obrotowe agromasz Kiedyś zwykły 4skibowy pług dawał rade, aktualnie oram phx-5 a teraz obortoówka też powinna dać rada.
Jak 4 dała rade to PO5 też powienien

#54 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 maj 2014 - 12:45

Pługi obrotowe agromasz Wczoraj przywiozłem PO5 i jak na jakość wykonania to jestem bardzo zadowolony, zobaczmy jak pójdzie w ziemie jak sobie poradzi.DSC_0186.jpg DSC_0187.jpg DSC_0188.jpg

#55 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 15 maj 2014 - 20:04

Pługi obrotowe agromasz Każdy pług trzeba ustawić zgodnie z zaleceniami producenta. Zapewne każdy z Was jak kupił nowy pług to dostał do niego książkę. Tam powinno być opisane co i jak ustawić. Ja podobnie miałem jak kupiłem używanego potingera. Na początku jak go zaczepiłem orał bardzo ciężko. Poszukałem w necie i znalazłem do niego książkę. I po sprawdzeniu okazało się że był bardzo źle ustawiony. Wszystko ma znaczenie: szerokość ramion w ciągniku, odległość do masztu, rozstawienie pługa. Po dokładnej regulacji z metrówką w ręku okazało się że przy rozstawie 4x48 idzie lżej niż na rozstawie 4x40

#56 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:20

Pługi obrotowe agromasz Mam do PO5 książkę. Jak będe szykował się do orania to wszystko będę starał się ustawić tak jak w instrukcji pisze, ale czy się uda to się zobaczy podczas orania.
Pozdrawiam ;)

#57 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 22 maj 2014 - 14:53

Pługi obrotowe agromasz Z tym ustawianiem trochę zabawy jest. Potrzebne są dwie osoby a pług najlepiej podpiąć do ciągnika. Po zluzowaniu kontr na śrubach, lekko się podnosi, jedna osoba kreci śrubami a druga struje pługiem za ostatni korpus. Bardzo ciężko się kręci jeśli nie pomaga nikt z tyłu odchylając pług. Powodzenia przy ustawianiu :)

#58 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:13

Pługi obrotowe agromasz Ja do ustawiania szerokości mam siłownik liniowania i na nim dwie kontry którymi ustawiam szerokość pługa, tak że pomału dam jakoś rade ;p do orania daleko jeszcze, wiec na spokojnie się ustawi
Dzięki :)

#59 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 15:00

Pługi obrotowe agromasz Czy case 1056xl 105km pociagnie plug po4 agro maszu na zabezpieczeniach resorowych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 11:05

Pługi obrotowe agromasz witam, mam problem z ustawieniem pierwszej skiby a dokładniej. Szerokość I skiby mam taką samą jak reszta i nie może dorzucić żeby było równo, muszę dawać głębiej I skibę żeby zaorane pole wyglądało równo. Nie mam pojęcia co mam zrobić....