Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi obrotowe agromasz

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2013 - 16:56

Pługi obrotowe agromasz zamówiłem ma być na kwiecień, wydaje mi się ze agromasz to solidna firma

się okaże hehe bo cena dla mnie bomba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi obrotowe agromasz Dzisiaj, 21:40
  •  

#22 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:25

Pługi obrotowe agromasz Jak będziesz już orał nimi to napisz jak się sprawują! Ciekawe tylko dlaczego jest taka różnica w cenie między nimi a Unią i Kvernelandem

#23 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6747 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 marzec 2013 - 16:07

Pługi obrotowe agromasz Na pewno częściowo marka i jakość wykonania. Nie oszukujmy się- do Kvernelanda im brakuje ale nadrabiają niską ceną która przyciąga klienta.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2013 - 22:05

Pługi obrotowe agromasz no na pewno niema co porównywać ale jeżeli jest tańszy od akpila o 6 tysięcy, to nie sądzę że jest gorszy, a w ciemno bym powiedział że może być lepszy.

#25 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:20

Pługi obrotowe agromasz A ja zastanawiam się nad tą nowością w Agromaszu a mianowicie pługi obracane z zabezpieczeniem resorowym :) Tak jak je oglądałem to wyglądają całkiem ładnie ciekawe jak się w polu sprawować będą :) OD jakiej mocy można by ryzykować już kupno 5cio skibowego obracanego na glebach średnich ?? :)

#26 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:45

Pługi obrotowe agromasz od 120 km w górę pewnie ;p

zamówiłem ma być na kwiecień, wydaje mi się ze agromasz to solidna firma

się okaże hehe bo cena dla mnie bomba

Jak tam dostałeś już? Z tą pogodą to chyba narazie nie szybko wypróbujesz bo śniegu po kolana :P

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2013 - 18:52

Pługi obrotowe agromasz mam już ten plug, dobrze zrobiony

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2013 - 15:05

Pługi obrotowe agromasz według mnie jest super za te pieniądze

Załączone miniaturki

Edytowany przez BlomiSS, 13 maj 2013 - 15:07.

#29 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 13 maj 2013 - 21:32

Pługi obrotowe agromasz To za dużo jeszcze nimi nie zaorałeś :) Ja myślę do swojego claasa 145KM 5tki obracane właśnie takie jak Twój kupić na jesień

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2013 - 19:10

Pługi obrotowe agromasz tak dopiero 8 ha pod kuku i am jeszcze 7 do orania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:00

Pługi obrotowe agromasz Obawiam się tylko o części robocze szwagier po 3 latach użytkowania ma do wymiany wszystkie dechy ;a zaorał ok 200ha a to są już nie małe pieniążki.Takie są te nasze polskie maszyny na oko ok ale co do wytrzymałości to już gorzej

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2013 - 19:36

Pługi obrotowe agromasz a co to są dechy nie ;d

#33 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 18 maj 2013 - 20:51

Pługi obrotowe agromasz

a co to są dechy nie ;d

Miałem na myśli odkładnice i piersi wszystko do wymiany porobiły się dziury mam tylko cichą nadzieje że mój akpil km 180 tak szybko nie będzie się wycierał w przeciwnym razie różnica w cenie na korzyść polskich producentów jest pozorna poorzemy zobaczymy

#34 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 14:15

Pługi obrotowe agromasz ma ktos jakies doświadzczenie jak się sprawują pługi agromaszu na cięzkiej ziemi?

#35 Share matys88

matys88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 14:37

Pługi obrotowe agromasz Kilka dni temu przywieźli mi pług agro-masz PO5 (4+1).
Pierwsze co zrobiliśmy to przestawiliśmy odkładnice na szerokość 44cm (fabrycznie były na 40cm) bo był problem z przykrywaniem koła w ciągniku przez pierwszą skibę. Pług zaczepiony do ZTS 16245.
Zauwazyłem jednak kilka wad:
- pług mam podłączony do wejścia "+" oraz "-". Podczas obrotu dźwignię trzymam cały czas na + i obraca się bez problemu. Jednak gdy tłok się chowa słychać mocne zgrzytanie/gwizdanie. Jest to spowodowane przepływem oleju przez jakiś dławik. Dzwoniłem do agro-maszu to powiedzieli żeby odkrecić szybkozłącza i rozwiercić w środku większe otwory. Dzisiaj mam zamiar to zrobić. Zobaczymy jaki będzie skutek.
- koło podporowo transportowe - jako podporowe sprawuje się dobrze jednak przy transporcie to już bubel. Typowy błąd kostrukcyjny. Kiedy koło jest obrócone do transportu nie idzie w lini z ramą i pług cały czas chyli sie na jedną stronę. Wydaje mi się że przez to bardzo szybko w kółku wysiądą łożyska i koło bedzie się tarło o płaskownik na którym jest zamocowany.

Mam jeszcze pytanie co do otworów do mocowania śruby ("łącznika centralnego" - to chyba fachowa nazwa) do ciągnika. Tam jeden jest w kształcie takiego rogala tak że bolec może sobie jeździć tył-przód (kilka cm). To jest przeznaczone do transportu?

#36 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 10 sierpień 2013 - 11:57

Pługi obrotowe agromasz otwór okrągły właśnie jest przeznaczony do transportu a ten jak to piszesz rogal to do pracy żeby mógł sobie swobodnie poruszać sie po polu
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#37 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:08

Pługi obrotowe agromasz

Kilka dni temu przywieźli mi pług agro-masz PO5 (4+1).
Pierwsze co zrobiliśmy to przestawiliśmy odkładnice na szerokość 44cm (fabrycznie były na 40cm) bo był problem z przykrywaniem koła w ciągniku przez pierwszą skibę. Pług zaczepiony do ZTS 16245.
Zauwazyłem jednak kilka wad:
- pług mam podłączony do wejścia "+" oraz "-". Podczas obrotu dźwignię trzymam cały czas na + i obraca się bez problemu. Jednak gdy tłok się chowa słychać mocne zgrzytanie/gwizdanie. Jest to spowodowane przepływem oleju przez jakiś dławik. Dzwoniłem do agro-maszu to powiedzieli żeby odkrecić szybkozłącza i rozwiercić w środku większe otwory. Dzisiaj mam zamiar to zrobić. Zobaczymy jaki będzie skutek.
- koło podporowo transportowe - jako podporowe sprawuje się dobrze jednak przy transporcie to już bubel. Typowy błąd kostrukcyjny. Kiedy koło jest obrócone do transportu nie idzie w lini z ramą i pług cały czas chyli sie na jedną stronę. Wydaje mi się że przez to bardzo szybko w kółku wysiądą łożyska i koło bedzie się tarło o płaskownik na którym jest zamocowany.

Mam jeszcze pytanie co do otworów do mocowania śruby ("łącznika centralnego" - to chyba fachowa nazwa) do ciągnika. Tam jeden jest w kształcie takiego rogala tak że bolec może sobie jeździć tył-przód (kilka cm). To jest przeznaczone do transportu?

a jaki masz rozstaw kół wewnątrz i jakie opony, że był problem z kryciem na 40 cm teraz jest lepiej jak przestawiłeś??

#38 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:38

Pługi obrotowe agromasz Witam z tydzień temu kupiłem pług z tej firmy model P05 czyli 4+1 zabezpieczenie resorowe. Powiem tak co do transportu to u mnie całkiem ładnie idzie jedynie 3ba zablokować pług w pozycji leżącej jest do tego specjalna śruba z takim motylkiem i wtedy nie chyli się w żadną stronę. Ja swoim zaorałem już 6 ha ciężkiej ciemnej zlewnej ziemi i jeszcze farba z odkładnic do końca nie zeszła. A co do szerokości to u mnie jest 38, 42, 46 oraz 50 bo kolega matys88 pisał coś o 40 albo 44 no u mnie nie ma takich. Fabrycznie są ustawione na 46 ale ja zamówiłem żeby mi ustawili na 42 bo mam claasa 145KM i oponki już troszke zjechane ale śmiało mogłem na 46 jechać ale nic już ten sezon tak dooram. A kapcie mam 650 wiec zdaje się nie wąski ale 42 spokojnie mi je pokrywa i równo orze. Jedynie zastanawia mnie jeden dziwny szczegół. Jadąc w jedną stronę mam EHR opuszczony na 1 a jak obruce pług i wracam to już żeby było równo i szedł dobrze to musze EHR ustawić na 5 i wtedy skiby są ładnie równo poukłądane. Nie wiem w czym jest problem czy w pługu coś ustawione nie tak czy co??

#39 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:59

Pługi obrotowe agromasz

Witam z tydzień temu kupiłem pług z tej firmy model P05 czyli 4+1 zabezpieczenie resorowe. Powiem tak co do transportu to u mnie całkiem ładnie idzie jedynie 3ba zablokować pług w pozycji leżącej jest do tego specjalna śruba z takim motylkiem i wtedy nie chyli się w żadną stronę. Ja swoim zaorałem już 6 ha ciężkiej ciemnej zlewnej ziemi i jeszcze farba z odkładnic do końca nie zeszła. A co do szerokości to u mnie jest 38, 42, 46 oraz 50 bo kolega matys88 pisał coś o 40 albo 44 no u mnie nie ma takich. Fabrycznie są ustawione na 46 ale ja zamówiłem żeby mi ustawili na 42 bo mam claasa 145KM i oponki już troszke zjechane ale śmiało mogłem na 46 jechać ale nic już ten sezon tak dooram. A kapcie mam 650 wiec zdaje się nie wąski ale 42 spokojnie mi je pokrywa i równo orze. Jedynie zastanawia mnie jeden dziwny szczegół. Jadąc w jedną stronę mam EHR opuszczony na 1 a jak obruce pług i wracam to już żeby było równo i szedł dobrze to musze EHR ustawić na 5 i wtedy skiby są ładnie równo poukłądane. Nie wiem w czym jest problem czy w pługu coś ustawione nie tak czy co??

tak więc mówisz, że agromasz przykryje koło 60 cm? a jaki masz rozstaw wewnątrz?

tzn, że pozniej musisz go dac płyciej tak? żeby równo pokrył może na tych śrubach przy pługu co się reguluje pochylenie na lewo i na prawo nie jest równo ustawione

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 21:55

Pługi obrotowe agromasz Nom przykrywa, na początku co prawda brakowało wprawy troszkę bo przesiąść się z 3 skibowych polskich zagonowych pługów i jumza na 5 obracane i claasa to jest różnica ale z czasem coraz lepiej wychodziło i pole wygląda ładnie i równo. Nom w jedną stronę płycej w drugą głębiej żeby równo wyskibowane pole było