Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi obrotowe agromasz

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 11:59

Pługi obrotowe agromasz Pierwsza skiba ustawiona na taką samą szerokość nigdy nie będzie dobrze dorzucać. Opona jest szersza niż 44 czy tam 48 cm. Ugniata ziemię i potrzeba jej więcej aby zasypac to co ugniecie koło. Można pójść na kompromis troszkę poszeżyć i dac troszkę głębiej. Do sutawiania pługa nie potrzeba żadnej książki. Wystarczy znajomość zasady ustawienia punktu ciągu i trochę obserwacji i logicznego myślenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi obrotowe agromasz Dzisiaj, 04:33
  •  

#62 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:27

Pługi obrotowe agromasz

Do sutawiania pługa nie potrzeba żadnej książki. Wystarczy znajomość zasady ustawienia punktu ciągu i trochę obserwacji i logicznego myślenia.

Skoro tak to po co producent w ogóle takie coś opracowuje i jeszcze jakieś nalepki z wartościami dopasowanymi do rozstawów na korpus nalepia. Dokładność ustawień co do 1cm. :) No ale można i na "oko" tak jak kiedyś w PGR-ach

#63 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 20:21

Pługi obrotowe agromasz Nakleja naklejki drukuje książki by ludziom było łatwiej. Nie każdy ma też duże doświadczenie pozwalające samodzielnie ustawić pług. Co nie zmienia faktu, że bez naklejek i książek nie da się ustawić pługa. Ludzie kupujące stare pługi 5 razy malowane bez żadnych książek nie mogli by ich nigdy ustawić.
Przykład jeśli producent podaje 4 szerokości orki na korpus 32-36-40-44 i na pługu są 4 dziurki. To chyba można się domyśleć która dziurka do jakiej szerokości jest. Naklejka tylko ułatwia. Jeśli ktoś wie na czym polega ustawienie punktu ciągu to ustawi każdy pług. To samo tyczy się ustawienia szerokości pierwszej skiby itd itd. Oczywiście jeśli są wątpliwości i jest książka można z niej skorzystać czemu nie.

#64 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:23

Pługi obrotowe agromasz Przykładowa instrukcja obsługi pługa
http://www.poettinge...43.PL.809.0.pdf

Od 10 strony można zobaczyć jak wiele elementów trzeba zmierzyć i ustawić zgodnie z tabelami. Nie sądzę żeby na oko dało się to ustawić tak dokładnie
Ale też zgodzę się z tobą że znając ogólne zasady można bez problemu jako tako pług ustawić. Dokładnie już bez danych producenta raczej nie. Ale to jest moje zdanie :)

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:37

Pługi obrotowe agromasz Gratuluje zakupu ja dwa lata temu zakupiłem podobny 3+1 użytkuje go z ciągnikem same rubin 120, po dwóch sezonach eksplatacji wymieniłem tylko dzioby i dwa , lemiesze, pękła odkładnia i dokupiłem oryginalną kvernelanda, obecnie pojawił się nowy problem i strasznie mnie denerwuje mianowicie przy obrocie pługa występuje straszny pisk jakby dochodzący z wieży być może na łożyskach się zaciera - pług jest intensywnie smarowany mimo to problem nie ustępuje, ktoś może podpowie w czym tkwi przyczyna, czy ktoś miał podobny przypadek ? był to dość szybki zakup i po czasie stwierdzam, że jednak pług jest atrakcyjny tylko pod względem ceny co do jakości dużo można pisać ale myślę, że używany zachodni w cenie nowego agromaszu pośmigałby dłużej i bezawaryjnie.

#66 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:20

Pługi obrotowe agromasz

Witam, mam pytanie do posiadaczy pługów obrotowych Agro-Masz. Czy przy zakupie nowego pługa też dostawaliście tabliczkę znamionową do ręki ( co dla mnie wydaje się co najmniej dziwne) i czy macie wybite numery na elementach pługu??

Edytowany przez Rafik87, 22 sierpień 2015 - 14:22.

#67 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 06:43

Pługi obrotowe agromasz

Nie ma żadnych właścicieli tych pługów? ;/

#68 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 07:07

Pługi obrotowe agromasz

tak robią że starymi rocznikowo pługami bo natrzaskali tego troche a problem ze zbytem np dla młodego rolnikademontuja tabliczki zspawywuja otwory maluja ,tabliczka do reki bo ponoc nie zdązyli zamontowac.ja tak kupiłem agregat a pług był ok z tabliczką orze niezle ale jakosc wykonania jeszcze duzo do życzenia ma

#69 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 07:47

Pługi obrotowe agromasz

Nie miałbym żadnych zastrzeżeń gdyby pług dobrze orał ale nie idzie go ustawić na dodatek skrzypi przy obracaniu. Znajomy tez wzial od tego samego przedstawiciela i po roku farba mu odeszla i tez nie idzie go ustawic. plug jest z 2012 roku, pare wiosek dalej gosciu bral od innego przedstawiciela i nie chce innego pluga ale jego jest zupenie inny, tabliczka przybita, numery wybite, lepsze wykonanie spawu itp. To albo robia wszystkie plugi jednakowe albo robia tu jakies machloje!

#70 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 10:13

Pługi obrotowe agromasz

a znajomy z ktorego rocznika ma swoj plug? Moze ty masz starszy bo podobno poprawili sie teraz z wykonaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 11:08

Pługi obrotowe agromasz

ja mam 2013r bodajże, na zabezpieczeniu kołkowym. pierwszy defekt to wieżyczka po 1 skrzypi na obrocie po 2 rama pługa ociera o wieżycze mam już wżer 3mm po obu stronach. farba schodzi płatami ale to od przeciążeń w tym roku kołki ścinało bez kamieni (sucho) na scieżkach technologicznych, koło podporowe tzn mechanizm jego działania do d*py trzeba bujac pługiem i w odpowiedni moment opuscic aby ustawiło sie do tyłu na podpore masakra!!!! ustawic ten pług można prawidłowo to moja 1 obrotówka i zajeło mi to 2 lata ale przyznam sie że miałem blade pojecie i wiedze teoretyczną ale udało sie. plusy-  cena ,zużywanie sie elementów po 2 sezonie oba bardzo suche dłuta pójdą do wymiany reszta ok no i jakosc orki też na plus ładnie kryje i kruszy no i w swojej klasie pługów jest najlżejszy spośrów konkurencji to akurat widziałem w topagrar gdzie był test 4 obrotowych na youtube jest.

#72 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8409 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 11:33

Pługi obrotowe agromasz

A dzwoniliscie  z tymi problemami do fabryki do serwisu. Ja kupiłem talerzówkę od nich i po tygodniu zadzwoniłem na serwis bo musiałem ją cały dzień skręcać, prawie wszystko jakby palcami podokręcane było.Do tego jeszcze zero smaru na sforzniach, ledwo nasmarowałem, jedej skrzyp przy rozkładaniu pierwszym.

Po  pierwszej robocie łożyska na wałach okazało się że zero smaru, nie było nawet możliwości nasmarowania, musiałem zakładać inne kalimitki.

Wkurzyłem się zadzwoniłem na firmę i poprosiłem o telefon go kierownika odpowiedzialnego za  wyrób  gotowy.

I tam mu  dogadałem, co to ma być Adam Słodowy zrób to sam, maszyna nie nasmarowana, sforznie co oni składają i montują, z łożyskami się jeszcze wytłumaczył, bo od producenta, wszystko nie skręcone, cały dzień skręcałem tą cholerę.

Gość się zdziwił że ma taki  pierwszy telefon i nic i tym nie wiedział.

Trza dzwonić na firmę i nie ważne ze po gwarancji, mają to naprawic to ich ineres.

Podobnie miałem z  Focusem z Uni, po 2 latach wszystkie redlice zabrali mi regeneracji, a niby tylo 2 osoby w kraju mieli problem, a  jak okazało się na Bednarch to wszyscy maja problem a  nikt nie zgłasza.

#73 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 19:28

Pługi obrotowe agromasz

a co z focusem, z tymi redlicami? chodzi o to ze pęka rura od przeciążenia w najsłabszym miejscu?

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8409 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 22:25

Pługi obrotowe agromasz

Pękały tak na 100 ha z  15 sztuk, najpierw przed talerzami, po spawaniu  za talerzami. Zabrali do fabryki i wspawali płaskowniki,  chyba na kolanie wspawali, i jakie mieli pod ręką. Po 300  ha połowa łożysk do wymiany.

#75 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 16:28

Pługi obrotowe agromasz

Znajomy już wysłał do Dystrybucji Stomilu Sanok pismo z wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji, napisali mu że skonsultują się z Agromaszem i w tym tygodniu powinna być odpowiedź. Oby dwoje mamy z 2012 roku pług. Kolego Benny 82 a Ty masz wybite te numery na elementach pługu albo ktoś z Was? Znajomy się więcej zna i mówił że ten pług jest oparty na bazie kvernelanda a oni robia 3 różne rozstawy dziur w lemieszach no i żadne z nich nie pasują do agromasza.

#76 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 19:55

Pługi obrotowe agromasz

Nie wiem jak tam z obrotówkami agro maszu. Ja mam jedno belkowy i jest ok. Ma 5 lat zero rdzy. Orze ładnie nic nie pęka się nie łamie. Stoi 2 lata pod chmurka i nic. Nawet elementy robocze mocno nie rdzewieją. Przeorane 60 ha. Lemiesze jeszcze sezon powinny wystarczyć. Pękły 3 piersi. Prawie zero zużycia. Ale chyba załatwiłem je zima, gdy ziemia miejscami była zamarznięta. Jedno belkowy ma takie same elementy robocze jak obrotówka agro maszu. Kupiłem lemiesze kv. Praktycznie pasują minimalnie trzeba rozwiercić jeden otwór. O dziwo lemiesz kv  można przykręcić dodatkową śrubą na którą otwór jest w pługu a nie było otworu w oryginalnym lemieszu agro masz. Dodatkowo trzeba pod szlifować lemiesz kv przy dziobie ponieważ jest pogrubiony i nie będzie przylegał dokładnie do pługa. Jeszcze ich nie montowałem ale przymiarki były. Piersi kv nie pasują do agro maszu. Minimalnie inny profil i otwory trzeba przesuwać. Oryginalne długo kv bez problemu pasuje do oryginalnego lemiesza agro masz. W moim pługu na oryginalnych dłutach wybite były nawet numery katalogowe kv.

Jak jest bardzo sucho/twardo nie dziwcie się, że śruby ścina. Zabezpieczenia ścinane są na określone warunki. Jak jest za twardo będzie je ścinało. Trzeba ograniczyć głębokość lub szerokość skiby. Aby na korpus działały mniejsze siły. Ja w jedno belkowym zamieniłem śruby 5,8 na 8,8. Ale mój pług jest lżejszy i jak by co lekko podskoczy. Nie wiem czy będzie to ok w obrotówce.

Mam też agregat talerzowy agro maszu jak narzazie zero zużycia. 15 ha przejechanych a nawet farba z wału rurowego nie zeszła jak bym go wczoraj kupił.

#77 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 20:25

Pługi obrotowe agromasz Pierwsze plugi ponoc wzorowane na unii sa ale reki nie dam na kver.. To juz te na resorze chyba pasuja. Co do numerow to nie przygladalem sie. Jednym slowem ulep trzeba z czesciami jechac do sklepu i porownywac

#78 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 20:28

Pługi obrotowe agromasz

Nie trzeba. Dzwonisz do producenta i wysyłają. Nie mogłem znaleźć piersi od kv nie pasowały. Zadzwoniłem do producenta i koleś wysłał lub ma wysłać jutro. Powiedział, że postarają się szybko zrealizować.

#79 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 07:56

Pługi obrotowe agromasz

Nie trzeba. Dzwonisz do producenta i wysyłają. Nie mogłem znaleźć piersi od kv nie pasowały. Zadzwoniłem do producenta i koleś wysłał lub ma wysłać jutro. Powiedział, że postarają się szybko zrealizować.

taaak? a jak cenowo wygląda u producenta? podaj ceny jeżeli to nie problem? ciekawe ile za kuriera zabulisz bo te rzeczy do lekkich nie należą. po drugie nie wierze że nie idzie tych rzeczy kupic samemu w sklepach. no ale napisz jak wyszedłes na tym interesie bo ta informacja pomoże użytkownikom tych pługów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:08

Pługi obrotowe agromasz

Z przesyłką 2 piersi 134 zł brutto. Moze gdzieś tam kupić można. Te maszyny nie są tak powszechne jak unia. Więc nie chciało mi się ganiać po sklepach i pytać tu i tam. Paliwo i czas też kosztuje. Poza tym sklepy to nie instytucje charytatywne i tez chcą zarabiać.

Oryginalna pierś kv u dealera tych maszyn 100 zł z rabatem sztuka. Gdyby pasowała od kv wolał bym droższą. Ale nie mam zamiaru się bawić w dorabianie. Szczególnie, gdy moje na pługu po jakichś 60 - 70 ha prawie się nie wytarły. A jedynie popękały na wysokości dolnej śruby. Ale się trzymają więc póki co nowe idą na polkę na wszelki wypadek. Dzisiaj zmieniłem jedynie dłuta Bo oryginalne agro maszu po jakichś 60 ha się starły. Lemiesze starte jakieś max 2 cm.

Dealer agro maszu oczywiście zaoferował mi, że zamówi te piersi. Zamówiłem sam u producenta w poniedziałek o 8 rano. Dostałem w środę koło 10.