radzio550

Pługi obrotowe agromasz

Polecane posty

damian83    13

też myslałem nad jego kupnem ale porównaj sobie kształt odkładnicy np z akpilem agro -masz to lipa mam kilka maszynek z agro-maszu ale pługa nie wezme choc cena jest atrakcyjna ;)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Pługi z Agro Masz są dosyć fajne i chyba zdecydował bym sie na takiego,ale znowu jak bym miał używanego Kvernelanda w super stanie to jednak wolał bym Kvernelanda,lepsze wykonanie. Ale ogólnie fajne pługi robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

otóz nikt nie sprzedaje kv w super stanie, po 2 zalezy do jakiego ciagnika, jaka ziemia, ja jakbym kupywal jakis ciagnik nowy typu belarus to bym sie skusil, kiedys kupilem polska podrobe stanrola za 1600 zl do póki orał ursus c385 to nie był zly, ale jak zaczalem orac pronarem to 2 skiby w ziemi wyrwane 2 przy ciagniku, w tej sytuacji ciezko co powiedziec, na to niema recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio550    0

do danielhaker

masz obrotowy ten pług? i jak długo go używasz i jak się sprawuje?

bo u mnie będzie chodził w zetorze forterra 115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Dowiedziałem się że pługi obrotowe agromaszu robinie są na częściach Uni Grudziąc. Patrząc na budowę tych pługów to za wiele sie nie różnią. Niedługo dostane taki pług to wam powiem jak sie sprawuje;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

Witam kupiłem nowy pług agro-masz PO4 i mam problem obraca się do połowy a dalej nie może coś trzeba przestawić pomoże ktoś?

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Dowiedziałem się że pługi obrotowe agromaszu robinie są na częściach Uni Grudziąc. Patrząc na budowę tych pługów to za wiele sie nie różnią. Niedługo dostane taki pług to wam powiem jak sie sprawuje;P

Części pasują bo jesienią zmieniłem lemiesze na UG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam kupiłem nowy pług agro-masz PO4 i mam problem obraca się do połowy a dalej nie może coś trzeba przestawić pomoże ktoś?

 

widocznie masz za słabą hydraulikę w ciągniku pompa za słaba albo za mała wydajność bo to trzeba rozpedu żeby taki pług obrucić.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

ciagnik to nh td5050 95km i moze cos z ta hydraulika byc nie tak bo słabo go podnosi chodz udzwig jest 3650 na ramionach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nowy pług agro-masz PO4 i mam problem obraca się do połowy a dalej nie może coś trzeba przestawić pomoże ktoś?

Witam!!! Odkopałem ten temat ,gdyż w mam taki sam problem w agro-maszu PO3 , pług obraca się tylko do połowy , dalej nie idzie , na dodatek , żeby spowrotem odwrócił trzeba mu ręcznie pomagać , nie wiem co jest przyczyną , być może ta kostka przy siłowniku ma coś do tego>?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Edytowano przez krzysztofwyp17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zamówiłem 4 obrotową agromaszu na resorach 100cm odstęp między korpusami na kvarenl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

Witam!!! Odkopałem ten temat ,gdyż w mam taki sam problem w agro-maszu PO3 , pług obraca się tylko do połowy , dalej nie idzie , na dodatek , żeby spowrotem odwrócił trzeba mu ręcznie pomagać , nie wiem co jest przyczyną , być może ta kostka przy siłowniku ma coś do tego>?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

U MNIE BYŁO ZA MAŁE cisnienie na haydraulice w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

22700 netto odstępy miedzy korpusami 100 cm a szer orki nie pamietam ale chyba 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Kolego masz już ten pług, jak ci się widzi wykonanie, jak byś coś na wiosnę nim orał to napisz jak sę sprawuje, sam jestem zinteresowany zakupem takiego albo jakiegoś używanego lepszej firmy, ale jak by był w miarę to wolał bym nowy pracował by z mf 5450 107 km nie wiem czy wystarczy mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Zależy na jakich glebach :P

@BlomiSS dzięki za info. A jak go oceniasz pod względem wykonania? Ja zastanawiam się nad pługiem do MF 5460, opony 540. szerokość ciągnika wynosi 2,55m i nie wiem czy weźmie za koło a;bo chociaż równo z nim

Edytowano przez Miras886

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zamówiłem ma być na kwiecień, wydaje mi się ze agromasz to solidna firma

 

się okaże hehe bo cena dla mnie bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Jak będziesz już orał nimi to napisz jak się sprawują! Ciekawe tylko dlaczego jest taka różnica w cenie między nimi a Unią i Kvernelandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no na pewno niema co porównywać ale jeżeli jest tańszy od akpila o 6 tysięcy, to nie sądzę że jest gorszy, a w ciemno bym powiedział że może być lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

A ja zastanawiam się nad tą nowością w Agromaszu a mianowicie pługi obracane z zabezpieczeniem resorowym :) Tak jak je oglądałem to wyglądają całkiem ładnie ciekawe jak się w polu sprawować będą :) OD jakiej mocy można by ryzykować już kupno 5cio skibowego obracanego na glebach średnich ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj