Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulatory do Bizona

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 06 kwiecień 2012 - 09:52

Akumulatory do Bizona Witam panowie! Mam następujący problem... Przy akumulatorach w moim bizonie miałem nie dokręconą klemę i stopiło mi słupek. Moje pytanie: Czy da się jakoś "nadlać" ten ołowiany słupek? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam gorąco!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulatory do Bizona Dzisiaj, 02:12
  •  

#42 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 10:15

Akumulatory do Bizona Można tak zrobić. Wkręć w pozostałość po starym słupku jakiś wkręt by ołów miał się czego trzymać, zwiń formę z cienkiej blachy np z puszki do piwa i obwiąż taśmą. Ze starego akumulatora odpiłuj słupek i rozgrzej go w jakimś naczyniu. Rozgrzany ołów zalej na akumulatorze. Pół godziny roboty..

#43 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:22

Akumulatory do Bizona W ubiegłym sezonie miałem 2x 55ah i palił bez problemu. Problem był tylko z ładowaniem bo miałem klime podłączoną do jednego aku i ładowanie było nie równe, żaden regulator nie wytrzymywał nawet ten elektroniczny o którym wyżej pisano. dopiero pod koniec sezonu zamontowałem od iveco i problem z ładowaniem znikł. w tym roku myślę o przerobieniu całej instalacji na 12v ze względu na klime

#44 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:43

Akumulatory do Bizona

Można tak zrobić. Wkręć w pozostałość po starym słupku jakiś wkręt by ołów miał się czego trzymać, zwiń formę z cienkiej blachy np z puszki do piwa i obwiąż taśmą. Ze starego akumulatora odpiłuj słupek i rozgrzej go w jakimś naczyniu. Rozgrzany ołów zalej na akumulatorze. Pół godziny roboty..

Dzięki wielkie za odpowiedź, spróbuję tak zrobić...

#45 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:59

Akumulatory do Bizona Jeśli chodzi o naprawę kołka to ja robię to w ten sposób ,że biorę jeden kabel z szelek, baterie najlepiej r20, trochę ołowiu ze starego aku, foremkę na nowy kołek, palnik gazowy i jakąś metalową puszkę. Baterie rozbierasz i wyciągasz grafitowy rdzeń i mocujesz w uchwycie od szelek (podobnie jak elektrodę w uchwycie spawalniczym) w puszcze rozgrzewasz ołów za pomocą palnika i w tym samym momęcie podłączonym do drugiego bieguna wcześniej przygotowanym rdzeniem węglowym rozgrzewasz resztki starej klemy, (nie za mocno bo można zrobić dziurę w aku) zakładasz szybko forme i wlewasz ołów, musisz zrobić to szybko aby stara klema była jeszcze płynna. Zawsze tak robie i prawie zawsze trzyma:)

#46 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 22:01

Akumulatory do Bizona Mówcie co chcecie, ale dziś założyłem 2x180Ah i teraz słychać, że bizon chce aż odpalać, silnik ma kopa przy starcie... teraz tylko problem braku ładowania przede mną...

#47 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 15:31

Akumulatory do Bizona ja przy obu mam 2x200 i zero problemu z odpalaniem
podchodzę i pali na dotyk

Edytowany przez Exx, 21 kwiecień 2012 - 15:31.

#48 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 08:34

Akumulatory do Bizona A ja przy swoim mam 70AH 640A dwie sztuki i pali też od strzała od 4 lat.W akumulatorze do odpalenia liczy się ta druga liczba czyli jaką ma wydajność prądu w amperach a pierwsza wartość AH odnosi się do czasu jak długo można kręcić na akumulatorze.Jak masz dobry silnik i dbasz o ładowanie żeby nie przekroczyć 29 V w bizonie to wedle mnie nie ma sensu montować 190 czy 200 AH.Ja swojego kupiłem na takich i piąty sezon będą hulać a odpalam bizona średnio co miesiąc i nie używam prostownika a silnik zalany płynem.Sąsiad zamontował na zeszły sezon http://moto.allegro....2286228187.html i jest zadowolony.Więc poco wyrzucać kasę skoro na takich odpala bez problemów a po żniwach możesz nawet do ursusa zamontować i będzie hulać.Po żniwach sąsiad montuje do zetora 8011 i akumulatory są dalej wykorzystane.

#49 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:13

Akumulatory do Bizona Jakie akumulatory polecacie żeby z trzy lata pochodziły w bizonie i w sezonie jesiennym i wiosennym w zetorze ? I czy warto kupować 200 AH ?

Edytowany przez triplehhh, 17 czerwiec 2012 - 11:15.

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#50 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:04

Akumulatory do Bizona Ja w tym roku zakładam rozrusznik z ursusa 902 i przerabiam instalację na 12 wolt. Mam już dość tych kłopotów. Bo wszystkie osprzęty mam na 12v a te 24 to jak kula u nogi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:29

Akumulatory do Bizona

A ja przy swoim mam 70AH 640A dwie sztuki i pali też od strzała od 4 lat.W akumulatorze do odpalenia liczy się ta druga liczba czyli jaką ma wydajność prądu w amperach a pierwsza wartość AH odnosi się do czasu jak długo można kręcić na akumulatorze.Jak masz dobry silnik i dbasz o ładowanie żeby nie przekroczyć 29 V w bizonie to wedle mnie nie ma sensu montować 190 czy 200 AH.Ja swojego kupiłem na takich i piąty sezon będą hulać a odpalam bizona średnio co miesiąc i nie używam prostownika a silnik zalany płynem.Sąsiad zamontował na zeszły sezon http://moto.allegro....2286228187.html i jest zadowolony.Więc poco wyrzucać kasę skoro na takich odpala bez problemów a po żniwach możesz nawet do ursusa zamontować i będzie hulać.Po żniwach sąsiad montuje do zetora 8011 i akumulatory są dalej wykorzystane.

Zgadza się ta druga wartość podaje prąd rozruchu tylko pytanie w jakiej normie bo mamy cztery:
DIN -340A = JEC - 389A = SAE - 574A = EN - 604A i może być tak że niby kupimy 2 razy mocniejszy a może być mniejszy z powodu różnych norm.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#52 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 18 czerwiec 2012 - 06:58

Akumulatory do Bizona jak nie będziesz używał ciągnika w zimę to na 100% wystarczą 120A z centry ja takie mam i w lato bizon a jesień i wiosna ursus 1201 i już 5 lat tak jest więc poco jakieś wielkie kupować. pozdro

#53 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 08:11

Akumulatory do Bizona Mi te aku co pisałem wcześniej w tym temacie wysiadły całkowicie :( Były to 2 sztuki 12V 1200A 225Ah z ciągnika siodłowego Scania, nawet sygnowane tą marką po 300zł za sztukę, używane. Przez pierwszy sezon chodziły tak że rozrusznik mało co silnika nie rozerwał, w zimę były podładowywane 3 razy, a podłączałem miesiąc temu i nawet razu nie przekręciły :( Na jednym napięcie bez obciążenia było 6V(jebni*ta cela) na drugim było dobrze ale nie miał mocy i napięcie spadało przy rozruchu.

Bizon potrzebuje min. 400A na rozruch, odpalałem spawarką wirową Emit Żychlin 300-Amperową to trzeba na 3 razy żeby rozbujać wał ale da się radę, tak więc 400A powinno wystarczyć, ale zawsze trzeba dać spory zapas, bo aku się zużywają i to co na nich pisze to jest tylko wtedy jak są nowe.

Jaki jest morał z tej bajki: nigdy nie kupujcie używanych akumulatorów, chyba że macie miernik zwarciowy czy jakoś tak, który sprawdza faktyczną ich sprawność.

Edytowany przez Junkers, 19 czerwiec 2012 - 08:19.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#54 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 12:05

Akumulatory do Bizona Ja miałem 3 lata w Bizonie Z056 akumulator Eurostart 200AH 1100A 12V i dla bizona był świetny można powiedzieć że miał "nadmiar mocy". Używałem go również w zetorze jesienią i zimą. Jeżeli macie zamiar kupić podobny to polecam mój kosztował 750 zł.

Edytowany przez triplehhh, 27 czerwiec 2012 - 12:07.

#55 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 13:17

Akumulatory do Bizona Ja polecam akumulatory CENTRA HEAVY DUTY 120Ah, 870A. Są nie do zajechania.

#56 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 13:42

Akumulatory do Bizona

Ja miałem 3 lata w Bizonie Z056 akumulator Eurostart 200AH 1100A 12V i dla bizona był świetny można powiedzieć że miał "nadmiar mocy". Używałem go również w zetorze jesienią i zimą. Jeżeli macie zamiar kupić podobny to polecam mój kosztował 750 zł.

To bardzo drogo przepłaciłeś że ho ho. U mnie kosztuje ten sam za 600zł no jest widoczna różnica.
Polecam je jak najbardziej no i również trochę wyższą półkę Autopart Mielec 12/170 za 530zł. Pojemność 170Ah jest zalecaną przy Bizonach.

#57 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 czerwiec 2012 - 16:08

Akumulatory do Bizona O a te akumulatory Eurostart jak oceniacie dobre czy jakaś tandeta??Mam jeden w Merkatorze 75 i w dwóch samochodach.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#58 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 16:58

Akumulatory do Bizona Dobra firma w przystępnej cenie. Mało reklamacji mamy na nie także myślę że to dobra i ogarnięta firma.

#59 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 czerwiec 2012 - 07:37

Akumulatory do Bizona Dzięki za info :)

Wujek kiedyś kupił tego OjroSztarta do Volkswagena T4 to nie trzymał prądu.Ale to jeszcze na gwarancji i mam wymienili...
A te akumulatory to wydaje mi się że one dobre są bo w zimę odpalałem U904 to prąd trzymał.

w Bizonie to pamiętam mieliśmy kiedyś jakiś taki biały cały akumulator z czerwonym napisem i ZAPa to też paliły w zimę bez problemu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 14:45

Akumulatory do Bizona Ja w Bizonie miałem dwa akumulatory Eurostart jeden służyć mi już będzie w te żniwa 4 rok a jeden wymieniłem na Centre 12V 190AH 1000A. Moim zdaniem atutem tego akumulatoru jest właśnie wysoki prąd rozruchowy. Nie był tani kosztował 760 zł ale mam nadzieje że z 5 lat posłuży w Bizonie i w zetorze jesienią. Pewnie na drugą wiosnę będzie trzeba wymienić drugi akumulator ale narazie odpala świetnie.

Moim zdaniem akumulatory Eurostart są bardzo dobre ale trochę za drogie (Może to też zależy od sklepu).