Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulatory do Bizona

99 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:57

Akumulatory do Bizona Witam
Mój Bizon odpala na 2x88Ah. Są to już stare akumulatory, wyciągnięte jakieś 5 lat temu z ładowarki i traktora. Odpalam na nich już 5 rok i zawsze odpalę.

Edytowany przez piotrols, 05 lipiec 2011 - 21:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulatory do Bizona Dzisiaj, 22:14
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 11:46

Akumulatory do Bizona W Bizonie super mam 2x Scania Heavy Duty 225Ah 1200A od Scani kupione po 300zł za sztukę używane, od handlarza takimi rzeczami, a na wymianę wziął 3x 6v od ciapka, koleś miał mniejsze ale jeden miał nadpalony słupek to podziękowałem. Silnik pali na dotyk, aż się boję czy nie za duże :blink:

Aku są takie, że we dwie osoby je ciężko włożyć, ale była okazja to się wzięło.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#23 Share jaco7394

jaco7394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 22:08

Akumulatory do Bizona 2x 125 ci napewno starcza

#24 Share matrixhex

matrixhex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 21:51

Akumulatory do Bizona

witam. w moim bizonie Z056 padły akumulatory (ileś tam letnie centry 175Ah/950A) nie ładuje w obu akumulatorach pod prostownikiem jednej z cel tzn. elektrolit nie gotuje się podczas ładowania. Po naładowaniu Bizon odpala, ale po kilku dniach nie masz szans aby obróciły silnikiem. Zastanawiam się nad zakupem nowych akumulatorów czy akumulatory o pojemności 140Ah wystarczą (są znacznie tańsze niż 175Ah)?? a może mogą być 100Ah??

6 sezon na 2x 75Ah

#25 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 22:17

Akumulatory do Bizona Ja miałem kiedyś przypadek że padł mi alternator przeładował(zagotował) akumulatory ktore później wybuchły, a było z 3 dni do końca żniw, i przywlekłem z pobliskiej kasacji samochodów 2 w miare dobre akumulatory jeden 60ah, a drugi 74ah, założyłem i palił bez problemów tylko na światłach musiałem jeździć pomimo już zrobionego alternatora i nowego regulatora,później komuś dałem te akumulatory...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#26 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:48

Akumulatory do Bizona Ja założyłem sobie regulator napięcia elektroniczny od samochodu ciężarowego i teraz niezależnie czy mam mały czy duży akumulator ładowanie jest stałe - 28.8V Trzeci sezon mam ten regulator zamontowany i jestem z niego zadowolony. Wcześniej zdarzyło mi się chyba 2 razy zagotować akumulatory. Jeden niestety się nie uratował.

#27 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:07

Akumulatory do Bizona Jeśli można wiedzieć to z jakiego samochodu masz ten regulator??Jak dzisiaj mierzyłem ładowanie miernikiem to było 31,9V na 2200obr/min więc prawdopodobnie mam regulator sfajczony, więc kupił bym taki jaki ty masz skoro taki dobry :)
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#28 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:13

Akumulatory do Bizona Nie mam pojęcia dokładnie od jakiego samochodu on jest. Pani w sklepie z częściami do samochodów ciężarowych miała tylko ten na instalację 24V i pasował. Postaram się jutro jeśli nie zapomnę zerknąć na niego czy ma jakiś opis na obudowie i chyba mam kartkę gwarancyjną od niego to napiszę czego się dowiedziałem.

Edytowany przez piotrols, 21 lipiec 2011 - 21:15.

#29 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 12:07

Akumulatory do Bizona No udało mi się poszukać ten elektroniczny regulator napięcia. Producent z Białegostoku, tu masz adres strony internetowej producenta z opisem http://www.ac.com.pl.../reo-28-reo-28w Regulator przeznaczony dla pojazdów wyposażonych w alternator G 1000 M, A 220 M, A 24 M, np.: AUTOSAN H9, H10, JELCZ PR110, STAR 200, 742, 1142 Z. Ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym do samochodów ciężarowych w Gnieźnie.

#30 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 22:15

Akumulatory do Bizona Dzięki wielkie kolego, zakupie taki sam jeśli tobie chodzi, ja na razie swój mechaniczny zrobiłem ale pewnie długo nie pochodzi, miesiąc temu kupowałem Sumry czy jakoś tam, taki niebieski to oddałem od razu, bo za niskie ładowanie dawał.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 24 lipiec 2011 - 09:50

Akumulatory do Bizona Ja mam Jenoxy jedenasty sezon. I wciąż bizom pali od strzała.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#32 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 12:15

Akumulatory do Bizona Na tym niebieskim regulatorze kiedyś zagotowałem akumulatory. Oddałem go na gwarancje i bałem się już założyć nowy. Po paru latach założyłem i prawie znowu by się zagotowały ale wyczułem zapach elektrolitu podczas pracy.

#33 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 22:34

Akumulatory do Bizona Przyczynę nadmiernego ładowania akumulatorów w Bizonie opisałem tutaj http://www.agrofoto....post__p__760869

#34 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 04:59

Akumulatory do Bizona panowie mam problem mianowicie przed odpaleniem bizonka ładowałem akumulatory i jak podłączyłem to niechce mi odpalić ;[ co może być? :blink: niewiem czy winą niejest stacyjka bo jak sprawdzam światła to pali mi się kontrolka od kierunków chociaż nie są włączone i przy odpalaniu przygasają kontrolki ;[

#35 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:10

Akumulatory do Bizona No ale kręci? Odpalałeś z podłączonym prostownikiem?

#36 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 28 lipiec 2011 - 11:41

Akumulatory do Bizona ja mam 2x 120 Ah i pali na dotyk. nie kupuj większych niż 120 potem możesz je do ciągnika wziąść jak ci nawali

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#37 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 17:54

Akumulatory do Bizona z prostownikiem niepaliłem bo stoi w garażu niemam możliwości podłączenia prostownika :( ale dorwałem próbnik no i kicha jeden ma 12,7 a drugi 8,6 ten słaby dałem do ładowania zobacze czy będzie trzymał <_< jak nie to trzeba będzie portwel wywinąć na nowy :blink:

#38 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:00

Akumulatory do Bizona ja mam kupione do ursusa 1222 dwa 120 i w żniwa dużego ursusa nie używam to biorę do bizona i naprawdę większych nie potrzeba powiedział bym ze 100 by też wystarczyły przecież bizonem się latem jeździ a nie w środku zimy, ale każdy robi jak uważa pozdrawiam :)

#39 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:49

Akumulatory do Bizona Może i wystarcza 100Ah tylko gorzej jak ci się np. zapowietrzy w polu to nie wiem czy dadzą radę jak będzie trzeba dłużej pokręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:32

Akumulatory do Bizona Panowie pojemność akumlatora jest ważna ( Ah) ale według mnie ważna jest też moc ( A )bo to właśnie Ampery dają "strzała" i nie trzeba tyle kręcić. Ja mam u siebie "tylko" 2 x 140 Ah ale za to każdy po 950 A. Pali odrazu.