Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulatory do Bizona

99 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 10:19

Akumulatory do Bizona witam. w moim bizonie Z056 padły akumulatory (ileś tam letnie centry 175Ah/950A) nie ładuje w obu akumulatorach pod prostownikiem jednej z cel tzn. elektrolit nie gotuje się podczas ładowania. Po naładowaniu Bizon odpala, ale po kilku dniach nie masz szans aby obróciły silnikiem. Zastanawiam się nad zakupem nowych akumulatorów czy akumulatory o pojemności 140Ah wystarczą (są znacznie tańsze niż 175Ah)?? a może mogą być 100Ah??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulatory do Bizona Dzisiaj, 09:07
  •  

#2 Share andrzej7129

andrzej7129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 10:47

Akumulatory do Bizona 100Ah powinny styknąć

#3 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 10:54

Akumulatory do Bizona Powinny być 165-170Ah, ale kombajnu używa się w lecie gdzie temperatury są wysokie i nie ma problemu z zapalaniem wiec myślę że 140Ah powinno boć ok. Podstawa to sprawny rozrusznik, włącznik masowy i przewody.

#4 Share marekbs110

marekbs110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 11:58

Akumulatory do Bizona U mnie to samo tylko że u mnie są 6 letnie i 125ah na 690A więc im się nie dziwie

#5 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 12:15

Akumulatory do Bizona Ja w swoim mam 2 x 100 Ah i rekorda nimi zapalam bez problemu. Współpracują z MTZ 82. Spokojnie ci wystarczą

#6 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 06 lipiec 2010 - 13:51

Akumulatory do Bizona Ja mam 170ah i powinny takie być silnik musi dostać zryw a nie takie mielenie

#7 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2010 - 14:14

Akumulatory do Bizona Ja u siebie w rekordzie wymieniałem 2 lata temu i mam 2 x 180 Ah,i zapala z dotyku ;)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2010 - 14:20

Akumulatory do Bizona Jeśli silnik jest w dobrym stanie to na dwóch 100 odpali, większych niż 140 nie ma sensu kupować, kombajn odpala się 2 razy na dzień w 30 stopniowych upałach, także szkoda pieniędzy na większe.

W MF 6 cylindrowym o pojemności prawie 6 litrów fabrycznie zamontowane są 2x74 Ah 12V i jakoś kręci ;). W kombajnie to by już nie przeszło ze względu na koło zamachowe, pasy, pompy hydrauliczne.

#9 Share Michal7010

Michal7010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 15:53

Akumulatory do Bizona ja w swiom bizonie miałem dwie 110 i wytrzymały 11 lat a z odpalaniem nie było zadnego problemu,wiec twój wybór.

#10 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 16:03

Akumulatory do Bizona

Po naładowaniu Bizon odpala, ale po kilku dniach nie masz szans aby obróciły silnikiem.

Ja na Twoim miejscu nie kupowałbym nic, naładujesz przed żniwami i wytrzymają przecież jak przyjdzie robota to się jezdzi codziennie ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 17:20

Akumulatory do Bizona Ja w swoim mam 2 140 i to starcza z powodzeniem wczesniej mniałem 2 110 i też było dobrze. Po co przepłacać jak te 140 są tańsze a wystarczą.

#12 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 07:37

Akumulatory do Bizona Ja w swoim mam 180Ah i 200Ah, a może lepiej poszukać jakichś używanych większych akumulatorów? Bo na mniejszych akumulatorach mogą się męczyć przy zapalaniu :/

W MF 6 cylindrowym o pojemności prawie 6 litrów fabrycznie zamontowane są 2x74 Ah 12V i jakoś kręci ;). W kombajnie to by już nie przeszło ze względu na koło zamachowe, pasy, pompy hydrauliczne.

Nie ma co porównywać zachodnich sprzętów do polskich, byłem świadkiem jak kombajn JD 965 z slinikiem 6-cylindrowym był odpalany z akumulatora coś koło 90Ah, to mnie zadziwiło, bo sami widzicie po tym temacie jakie akumulatory mamy w Bizonach :D
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#13 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 22:02

Akumulatory do Bizona Dzisiaj odpalałem bizona Z040 okazało się że 1 aku padł (2x100Ah) więc założyliśmy z mechanikiem aku z samochodu 50Ah i zapalił co do akumlatorów to mechanik się chwalił że był u jednego faceta to jeżdził na dwuch aku od samochodu (maluch) tylko musiął cały czas jeździć na światyłach aby nadmiar prądu z prądnicy nie wygotował wody

#14 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 08 lipiec 2010 - 11:27

Akumulatory do Bizona Pewnie,że na aku od samochodu odpala, i nawet śmiało można jeździć i myślę,że niekoniecznie na światłach - po to mamy regulator. No ale - jak regulator wysiądzie to strach pomyśleć co się stanie z tak małym akumulatorem. Duży akumulator wtedy ma większe szanse na przetrwanie. Zresztą wiadomo - im większe tym lepsze.
Ja w swoim miałem 2* 170Ah. Jeden padł już w tamtym roku, ale do końca sezonu chodził. W tym roku kupiłem aku 125 Ah do ciągnika i jednocześnie zakładany będzie na sezon do Bizona.

prezes893 - jeśli odpala Ci na drugi dzień, to go zostaw-niech sezon posłuży. Byle jak w nocy kosisz, to pół godz przed zakończeniem roboty wyłączyć zbędne światła by nabić akumulatory. Ja po spojrzeniu na voltomierz wiem, czy mi jutro odpali czy nie.

#15 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:55

Akumulatory do Bizona niestety nie trzymały już na drugi dzień silnikiem nie obróciły. kupiłem Centry 175/950A w firmie Akumix cena za jedną sztukę 520zł ale za dwie zapłaciłem 1020 zł.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 lipiec 2010 - 06:10

Akumulatory do Bizona Ja kupiłem akumulator zapa 180 Ah i myślę sprubuję zapalić na jednym akumulatorze i ku mojemu zdziwieniu zapalił bez wększych problemów a prawie rok stał nieodpalany i teraz myślę przerobić na 12 volt instalację to znaczy wymienić rozrusznik alternator i żarówki albo wstawić 2 mniejsze akumulatory bo różnica w cenie jest spora

#17 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 22 lipiec 2010 - 09:08

Akumulatory do Bizona Ja mam 10 letnie JENOX 2x170Ah i takie bym polecał. Kombajn pali na dotyk.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#18 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:24

Akumulatory do Bizona Ja mam worldbat chyba 170 3 sezon dopiero chodzą no ale u mnie czesto się gasi i odpala silnik :)
pamiętajcie o czyszczeniu korków odpowietrzających , ich zatkanie grozi eksplozją akumulatora ! w szkole nauczyciel opowiadał jak pracownik szkoły o tym zapomniał i rozpier.. oba na raz :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#19 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 06:27

Akumulatory do Bizona ja przy moim Gigancie ma 2x 110 i pali bez problemu ;p;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:51

Akumulatory do Bizona Ja tam z MTZ-ta wyciagam na zniwa 2x110 Ah i jeszcze z nimi problemu nie bylo, ciagnik i tak wtedy nie jezdzi bo starszy nie chce sie nawet uczyc nim jezdzic :)