Poke912

Powrót PGR`ów??

Polecane posty

Poke912    0

Wyczytałem w google`ach że państwo chce przeznaczyć 180mln zł na odnowienie PGR`ów co mnie bardzo zdziwiło...

Jak myslicie czy to tak na pokaz przed wyborami czy naprawde coś im w tych głowach ruszyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

raczej to jest jakas bajka pierw je posprzedawali za darmo mozna powiedziec a teraz chca od nowa wszystko zaczynac chyba troche za pozno o tym pomysleli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    15

Wyczytałem w google`ach że państwo chce przeznaczyć 180mln zł na odnowienie PGR`ów co mnie bardzo zdziwiło...

Jak myslicie czy to tak na pokaz przed wyborami czy naprawde coś im w tych głowach ruszyło??

 

 

 

Mógł byś podac stronę gdzie taką informacje wyczytałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyzer    25

ciekawy jestem co oni mogli by zrobić za 180 mln zł? Bo te pieniądze to starczyłyby bo na odnowienie góra 5 gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Hmm PGR? Zabawa z chorągiewkami nawóz Free ;) Akruat mam przy domu pole PGR


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

tak... i znowu sprzedawanie paliwa zborz oprysków nawozów lemieszy czasem to i nawet swoje nowe opony potrafili zamienić z rolnikiem na stare(a to wszystko szło aby za pare wisienek) to były czasy... ale oby nie powróciło to spowrotem. lepiej żebyśmy my rolnicy uprawiali te ziemnie. każdy na tym lepiej wyjdzie. a zwłaszcza państwwo. moim zdaniem


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@casemxu125 tylko kto to dla ciebie rolnik? ten co ma do 50-70ha i obrabia do sam i gospodarstwo jest z pokolenia na pokolenie czy ten co ma 1000ha siedzi sobie w domku w warszawie i lezy do gory brzuchem a ludzie za niego robia jak murzyni?? Moim zdaniem powinny byc gospodarstwa rodzinne a nie jakies duze gospodarstwa w ktorych wlasciciel nic nie robi.. Tyko jedno ale powiiny byc takie ceny za plody rolne zeby kazdemu sie oplacalo temu co ma 10ha i temu co ma 50ha tak bylo jeszcze z 15lat temu czy maly czy duzy to zawsze mial szanse rozwoju o ile chcial i mial checi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

@19damian89 oczywiście taki co sam obrabia i zajmuje się gospodarstwem a nie taki co leży do góry brzuchem jak to napisałeś. no właśnie i tu jest ale nigdy nam te ceny zbóż nie odpowiadaja bo są stanowczo za niskie w porównaniu ile trzeba włożyć w te zboża... a z tym rozwojem gospodarki w moim przypadku to się nie da bo wszystko jest zajęte przez te duże gosp. Na 12 hektarach co mam to mało co się opłaca...


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ale w tym artykule nie piszą że chcą przywrócić PGR-y. Tylko o pomocy dla środowisk popegeerowskich ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Dobra możę w tamtych czasach w PGR`ach zamiast pracować sie piło ale zrozumcie że żyjemy teraz w XXIw. teraz są kamery na każdym kroku każdy taki zakład ma alkomat na wyposarzeniu jeden test i pracy nie masz i pozatym nie lecieli by sobie w kulki ze sprzedawaniem nowych części z pgr`ów bo panstwo myśle że przyszłoby po rozum do głowy i dawałoby jakiś limit kasy do wykorzystania na miesiąc jak im zabraknie bo przewalą na coś bezsensownego to płacą z własnych kieszeni np. jakby sprzedawali po żniwach zboże i zabrakło by im na wyżywienie zwierząt musieli by za swoje dokładac bo to oni je sprzedali a nie państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@Poke912 z tymi alkomatami to u mojeog ojca w pracy tez to wprowadzili to NIKT im tego nie podpisal zgody na badania alkomatem kazdy powiedzial ze jak beda chcieli bo beda podejrzewac to oni moga jechac na krew a nie dmuchac i kase zakald wydal nie potrzebnie 3-4tys dali za ten alkomat ponoc wiec gdzie tu sens takiej inwestycji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Tam nic nie pisze o powrocie PGR-ów!! To jest przeznaczone na pomoc dla środowisk popegerowskich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

@19Damian89 u mojego ojca w pracy tez był alkomat i jak typo nie chciał się pdopisac pod tą zgodą to robił wyjazd z pracy i siedział pod sklepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@Poke912 no widzisz a u mojego ojca nikogo nie wywalili bo co pozbeda sie ludzi ktorzy pracuja tam po 15-20lat watpie w dodatku calej zalogi skad by wzieli nagle blisko 100 doswiadczonych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

No to nie wiem... Ale wiesz PGR`y są państwowe i państwo ma więcej możliwości żeby znaleźć odrazu kogoś jako następce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Wiadomo ze ma wieksze szanse bo malo ludzi jest na bezrobotnym raczej nie jak urzad na jedna oferte wysyla po 15 osob z czego jedna dostaje prace.. W takim zakladzie musi byc jedna albo kilka odpowiedzialnych osob ktore beda tego pilnowac pozadku i ladu zeby nie bylo ze pracownicy robia sobie co chca i nagle bylo 10tys litrow paliwa a polowy nie ma a ciagniki spalily tylko 3-4 wiec cos jest nie tak .. ale jak by placa byla dobra to i ludzie by nie kombinowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj