trufel11

Kombajn MF 27

Polecane posty

ftl    17

Witam.

Panowie, jakie powinno być sito do koniczyny do tryjera do MF 27?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, jak to przez wialnie?a jakie sito w tryjerze do zboża, łubinu?jak ustawiać sita górna i dolne i jaki wiatr do zbóż?MF 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Bo tam masz tryjer i wialnie. W tryjerze wymieniasz sito do zboża powinno być 2.5mm do rzepaku, koniczyny i innych drobnych nasion powinno być pełne ale to bez sensu bo po co puszczać przez tryjer jak i tak nic to nieda tam na górze tego tryjera od hedra strony przy elewatorze kłosowym powinna być taka wajcha i tam się przesuwa nią i albo puszczasz przez tryjer, tryjer miesza miesza i wyrzuca zboże górnym otworem a obok jest wiatrak który dmucha i tam plewy czy coś wydmuchuje na wytrząsacze. A czyste zborze idzie na dół i przenośnikiem do zbiornika. W instrukcji tam wszystko masz. Można też puścić aby przez tryjer który odrazu wyrzuca zboże do elewatora ziarna bez wialni. W instrukcji wszystko pisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rozumiem, bo myślałem ze masz na myśli wianie taką osobną a Ty piszesz o tym wiatraku od tryjera:):)Wiem ze w instrukcji jest opisane dokładne czyszczenie zboża, ze albo włączasz tryjer dzwignia na B albo wyłączasz dzwignia A. U mnei w MF27 niestety nie ma sit do tryjera wiesz może skąd w miare dobre sito i w dobrych pieniądzach kupić?(głównie do koniczyny, faceli itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Koniczyny przez tryjer nie puszczaj i innych takich drobnych bo to nic nieda lepiej aby przez tą wialnie obok tryjera. Do tryjera lepiej puszczać zboże i inne co mają większe ziarno. Orginalnie powinno być 2.5mm. A jak już chcesz to takie o musisz założyć koszt 220zł + wysyłka. Z otworami 2.5mm niemogę znależć.    http://allegro.pl/sitko-do-rzepaku-massey-ferguson-mf27-mf29-mf31-i6181119028.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam. Panowie, nie wiecie gdzie mogę kupić komputer unicontrol do MF27? ewentualnie ktoś kto naprawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Sam bym chciał żeby ktoś to naprawiał u mnie napoczątku coś tam świeciło się potem zgasło i do tej pory juz z 5lat niemogę nikogo namierzyć. Kupiłem instrukcję a tam jest schemat unicontrola. Żeby jakiś dobry elektryk umiał to naprawić było by cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilc a mogłbyś w wolnej chwili zrobić zdjęcie płytki(2 stron) sterownika unicontrol`a? a szczególnie miejsca koło wyświetlacza, jakie tam elementy wchodzą, bo u mnie jest tam jakiś element(elementy) spalony(e) i za cholerę nie wiem co tam było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Niema sprawy tutaj masz zdjęcia zrobiłem pare z przybliżeniem i jedno z daleka. Skąd jesteś masz jakiegoś dobrego elektronika?

post-180813-0-08831200-1500466322_thumb.jpg

post-180813-0-07554800-1500466343_thumb.jpg

post-180813-0-13074400-1500466362_thumb.jpg

post-180813-0-30456800-1500466392_thumb.jpg

post-180813-0-58628500-1500466420_thumb.jpg

post-180813-0-54854000-1500466445_thumb.jpg

post-180813-0-05948700-1500466469_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje:) :) mam paru takich magików,ale jeden jzu sie wysypał bo powiedział ze nie ma wzoru, ale jeszcze sprobuje u takich dwóch kolejnych, jak coś uda sie zdziałąc to dam CI namiary na nich. Jestem z okolic Jędrzejowa

Edytowano przez michal30flash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak coś to mam do sprzedania sito orginalne do mf 27 wymiary 136x105x2,5cm otwory 5mm. Kupiłem rok temu od tego co mi sprzedał kombajn i powiedział że to do niego ale jest 15cm za krótkie może ktoś jest chętny? 

 

 

 

 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Witam

 

Nie działa mi regulacja obrotów młocarni. Uszkodzeniu uległa śruba blokująca wystający pręt z gwintem. Jak się do tego zabrać??? Wymieniał lub naprawiał to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matus9108    0

Witam wszystkich. Od niedzieli stałem się posiadaczem MF 27. Moja prośba. Czy może ktoś mi przesłać instrukcje obsługi jak to się wszystko ustawia i ten schemat tego UNICONTROLA. A i jeszcze jedno .Po odpaleniu piszczy i swieci sie kontrolka od stanu oleju w hydro. Stan oleju jest. Czujnik walnięty ? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Witam wszystkich. Od niedzieli stałem się posiadaczem MF 27. Moja prośba. Czy może ktoś mi przesłać instrukcje obsługi jak to się wszystko ustawia i ten schemat tego UNICONTROLA. A i jeszcze jedno .Po odpaleniu piszczy i swieci sie kontrolka od stanu oleju w hydro. Stan oleju jest. Czujnik walnięty ? Pozdrawiam 

Podaj e-mail to Ci wyślę instrukcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam.

Panowie, poszukuje licznika obrotów wialni do MF 27. Nie ma ktoś sprawnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matus9108    0

Witam Poszukuje info jak sie ustawia MF 27 do koszenia trawy. I mam mały problem .JAk odpale kombajn to ciągle mi piszczy kontrolka od obrotów silnika. Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam.

Czy może ktoś zidentyfikować przedmiot z załącznika? Jest na schemacie ale nie jest oznaczony. Idą do niego wie rury wody ale zaraz za deklem jest sitko i olej.. 

Niestety dekiel jest nieszczelny i ucieka woda..

IMG_20180515_122300.jpg

IMG_20180515_122413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Jakie macie sito dolne do rzepaku. W instrukcji podają 5mm a w necie podają 4mm. Jakie macie u siebie i jak się sprawdza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
Dnia 15.05.2018 o 12:39, ftl napisał:

Witam.

Czy może ktoś zidentyfikować przedmiot z załącznika? Jest na schemacie ale nie jest oznaczony. Idą do niego wie rury wody ale zaraz za deklem jest sitko i olej.. 

Niestety dekiel jest nieszczelny i ucieka woda..

IMG_20180515_122300.jpg

Przenieś do galerii

 

IMG_20180515_122413.jpg

Przenieś do galerii

 

Jakby ktoś miał podobną sytuacje to, ten dekiel jest od chłodnicy oleju. Już naprawione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj