Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn MF 27

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 15:22

Kombajn MF 27 Mam praktycznie zerowe doświadczenie koszenia tym kombajnem rzepaku, bo wjechałem tylko na 10 m i wyjechałem, ale z powodu braku przystawki niż czystości rzepaku, poprostu nie szło zbyt płynnie, dodatkowo brak kosy bocznej zwiększał straty. W instrukcji zalecają zmieniać sito dolne do rzepaku. Translator on line tak to przetłumaczył :

Za dolną kratką 1 ma z 5 mm otworami. Siatka jest zaprojektowany z płytką 2 do przedniej krawędzi. Zamontować kratkę oleju rzepakowego w bezpieczne czyszczenie płyty ar tw 2 muszą być skierowane do przed.
Tekst orginalny:
Utiliser une grille inferieure 1 a perforations de 5 mm. La grille est concue avec une plaque ar te 2 au rebord avant. Montent la grille colza dans le coffre de nettoyage la plaque ar tw 2 doit tre placee vers avant.
Ale ludzie koszą rzepak Bizonami i jest dobrze, myślałem że może sita zmieniają ale nie, także prawdobodobnie tym też byłoby dobrze.

Edytowany przez wiesio, 28 grudzień 2013 - 15:24.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn MF 27 Dzisiaj, 09:28
  •  

#42 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 20:45

Kombajn MF 27 Utiliser une grille inferieure 1 a perforations de 5 mm. -Zastosować siatkę (sito) dolne 1 perforacja 5 mm. Reszta to opis jak zamontować sito, tak mi kolega to przetłumaczył.
Kolego wiesio a czytałeś tam we wcześniejszym moim poście odnośnie tego czujnika od hederu ? działa to u Ciebie?
Da się kosić na sicie zbożowym ale jest dużo zanieczyszczeń i trzeba potem jakoś to doczyścić, wystarczy poczytać na tym forum jak ludzie kombinują, robią czyszczalnie ze starych młockarni nawet niektórzy ręcznie przetakami czyszczą, ja w każdym razie dokopię sobie 4mm sito i jestem pewny że będzie dobrze.

#43 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:12

Kombajn MF 27 Podaj adres mailowy, to zeskanuje Ci te stronę z opisem i prześle, może kolega przetłumaczy. U mnie nie wiem czy chodzi, nie sprawdzałem, dopiero mam pierwszy sezon, więc słabo znam ten kombajn.

#44 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:24

Kombajn MF 27 idlaw@vp.pl kolego jak już będziesz skanował to zeskanuj kilka stron co ważniejszych, z ustawieniami, może jakby schemat elektryczny był.

Edytowany przez bizar, 28 grudzień 2013 - 21:26.

#45 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:04

Kombajn MF 27 Ok, postaram się co parę dni kilka stron zeskanować i wysłać , schemat jest ale za duży format (dwie kartki A4) więc będzie z dwóch się składał, jeszcze zobaczę, może w katalogu części jest mniejszy. Ale mam nadzieje że podzielisz się uzyskanymi informacjami po przetłumaczeniu.

#46 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:20

Kombajn MF 27 Pewnie że się podzielę, katalog części to mam bo mam epsilona ale tam nie ma schematu instalacji elektr.

#47 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 15:32

Kombajn MF 27 Kolego bizar, trochę popatrzyłem, potłumaczyłem i wydaje mi się że ta wajchana na zewnątrz tego tryjera nie służy do kierowania strumienia powietrza na sito w tryjerze by sie nie "zabijał", bo jeśli będzie ustawioma w pozycji A to nie pozwala na przedostanie się drobnych nasion do ziarna (które wydastaje się z tryjera górą , poprzez uchylenie takiej klapki, opór tej klapki jest regulowany taką sprężyną) a kieruje śmieci na zewnątrz kombajnu. Natomiast gdy ustawimy wajche w położenie B , otwieramy kanał i trochę śmieci kierują z powrotem do ziarna. Z tego co zrozumiałem, te wajche przestawia się w położenie B wtedy gdy zmienimy sito w tryjerze, na takie bez otworów, tylko trzeba trochę inaczej je ustawić (obrócić w tryjerze).Na rysynku który Ci przesłałem ładnie to widać. A Ty co o tym sądzisz?

#48 Share jurek1

jurek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:00

Kombajn MF 27 panowie klapką w tryjerze wylatuje ziarno .Dźwignią na zewnątrz sterujesz strumień powietrza ,albo na sito , albo na ziarno w kanale którym spada do przenośnika .Rzepak koszę już od 7 lat najpierw 31xp później dronningborg 7200 a teraz 29xp sito dolne 4mm żaluzja zamknięta i zanieczyszczenia poniżej 2% . Posiadałem kombajny innych marek , ale massey/dronningborg najbardziej przemawiają jakością w stosunku do ceny , a class 88 wymięka przy osiągach 29 xp sprawdzone osobiście .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:17

Kombajn MF 27 Jurek1 , czyli jak rozumiem , jeśli mam sito z otworami założone, to ziarno idzie mi poprzez otwór który przymyka taka klapka na sprężynie, oczywiście jeśli u góry wajcha jest właściwie ustawiona, czyli na normal, natomiast wajchą na zewnątrz mogę skierować strumień powietrza na sito, jeśli ustawie je w pozycji B. Z rysynku (jak dla mnie) tak nie jest, ale pewnie się mylę. Jutro jeszcze raz popatrzę jak to jest.

Edytowany przez wiesio, 29 grudzień 2013 - 21:20.

#50 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:02

Kombajn MF 27 No popatrzyłem, i faktycznie można wajchą na zewnątrz skierować "jakiś " strumień powietrza na sito, ale śmiem twierdzić że efekt będzie mizerny. Moim zdaniem strumień powietrza ma utrudniony przepływ, wentylator znajduje się za wysoko , a ponadto wylot na sito tryjera zasłania "blacha". Zresztą w tym roku młóciłem tym kombajnem rumianek, i zamontowałem zamiast sita, wkład bez perforacji, wkład ustawiłem tak by wylot był ustawiony na ten kanał co ta wajcha otwiera i zamyka.Czyli górna klapka na sprężynie była zasłonięta , a rumianek szedł na dół do przenośnika, wajcha była ustawiona na B i wydawało mi się że jest OK..Ale teraz się zastanawiam czy może ten wentylator mógł trochę rumianku wywalić jednak na wytrząsacze?

#51 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 19:03

Kombajn MF 27 Kolego wiesio wyślę Ci na e-mail tłumaczenie tej strony z młynkiem, tutaj i tak nie ma co zamieszczać bo trzeba mieć rysunek aby wiedzieć o co chodzi. Tylko nie bardzo wiem o co chodzi z tym wkładem bez perforacji bo ja tego nie posiadam, jak to wygląda ? czy to jest taki sam cylinder tylko że z pełnej blachy? czy może ma jakieś dodatkowe otwory? bo kompletnie nie mogę zrozumieć co daje przekręcenie tej dźwigni 12 w pozycję B jeżeli by była założona pełna blacha.

Edytowany przez bizar, 30 grudzień 2013 - 19:40.

#52 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:32

Kombajn MF 27 Tak, jest to taki sam cylinder, ale bez perforacji. Nie ma żadnych dodatkowych otworów, tylko taki sam jak ten z perforacją. Wydaje mi się że gdy nie chcemy czyszczenia ziarna w tryjerze, ziarno nie idzie poprzez ten górny otwór , który zamyka klapka na sprężynie. Otwór w cylindrze kierujemy na kanał który dźwignia 12 zamyka lub otwiera własnie w pozycji B.Tak zrobiłem przy młóceniu rumianku, bo inaczej poszłoby na wentylator i rumianek wylądowałby znów na polu.

#53 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:58

Kombajn MF 27 Masz rację w takim układzie ominie całkowicie ten młynek.

Edytowany przez bizar, 30 grudzień 2013 - 23:02.

#54 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 15:52

Kombajn MF 27 No w sumie przechodzi przez ten młynek,ale nie ma efektu czyszczenia czy ogratowania. W instrukcji (jeśli dobrze zrozumiałem ) jest powiedziane że stosuje się to do drobnych nasion.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 maj 2014 - 11:10

Kombajn MF 27

Witam, do sprzedania posiadam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Edytowany przez waldi76, 28 sierpień 2016 - 13:13.