Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn MF 27

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 15:22

Kombajn MF 27 Mam praktycznie zerowe doświadczenie koszenia tym kombajnem rzepaku, bo wjechałem tylko na 10 m i wyjechałem, ale z powodu braku przystawki niż czystości rzepaku, poprostu nie szło zbyt płynnie, dodatkowo brak kosy bocznej zwiększał straty. W instrukcji zalecają zmieniać sito dolne do rzepaku. Translator on line tak to przetłumaczył :

Za dolną kratką 1 ma z 5 mm otworami. Siatka jest zaprojektowany z płytką 2 do przedniej krawędzi. Zamontować kratkę oleju rzepakowego w bezpieczne czyszczenie płyty ar tw 2 muszą być skierowane do przed.
Tekst orginalny:
Utiliser une grille inferieure 1 a perforations de 5 mm. La grille est concue avec une plaque ar te 2 au rebord avant. Montent la grille colza dans le coffre de nettoyage la plaque ar tw 2 doit tre placee vers avant.
Ale ludzie koszą rzepak Bizonami i jest dobrze, myślałem że może sita zmieniają ale nie, także prawdobodobnie tym też byłoby dobrze.

Edytowany przez wiesio, 28 grudzień 2013 - 15:24.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey Ferguson 307 (nie bizon,,claas,) możliwa zamiana na kombajn

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Massey Ferguson
  • 17000.00 PLN
  • 11 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn MF 27 Dzisiaj, 18:55
  •  

#42 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 20:45

Kombajn MF 27 Utiliser une grille inferieure 1 a perforations de 5 mm. -Zastosować siatkę (sito) dolne 1 perforacja 5 mm. Reszta to opis jak zamontować sito, tak mi kolega to przetłumaczył.
Kolego wiesio a czytałeś tam we wcześniejszym moim poście odnośnie tego czujnika od hederu ? działa to u Ciebie?
Da się kosić na sicie zbożowym ale jest dużo zanieczyszczeń i trzeba potem jakoś to doczyścić, wystarczy poczytać na tym forum jak ludzie kombinują, robią czyszczalnie ze starych młockarni nawet niektórzy ręcznie przetakami czyszczą, ja w każdym razie dokopię sobie 4mm sito i jestem pewny że będzie dobrze.

#43 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:12

Kombajn MF 27 Podaj adres mailowy, to zeskanuje Ci te stronę z opisem i prześle, może kolega przetłumaczy. U mnie nie wiem czy chodzi, nie sprawdzałem, dopiero mam pierwszy sezon, więc słabo znam ten kombajn.

#44 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:24

Kombajn MF 27 idlaw@vp.pl kolego jak już będziesz skanował to zeskanuj kilka stron co ważniejszych, z ustawieniami, może jakby schemat elektryczny był.

Edytowany przez bizar, 28 grudzień 2013 - 21:26.

#45 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:04

Kombajn MF 27 Ok, postaram się co parę dni kilka stron zeskanować i wysłać , schemat jest ale za duży format (dwie kartki A4) więc będzie z dwóch się składał, jeszcze zobaczę, może w katalogu części jest mniejszy. Ale mam nadzieje że podzielisz się uzyskanymi informacjami po przetłumaczeniu.

#46 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:20

Kombajn MF 27 Pewnie że się podzielę, katalog części to mam bo mam epsilona ale tam nie ma schematu instalacji elektr.

#47 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 15:32

Kombajn MF 27 Kolego bizar, trochę popatrzyłem, potłumaczyłem i wydaje mi się że ta wajchana na zewnątrz tego tryjera nie służy do kierowania strumienia powietrza na sito w tryjerze by sie nie "zabijał", bo jeśli będzie ustawioma w pozycji A to nie pozwala na przedostanie się drobnych nasion do ziarna (które wydastaje się z tryjera górą , poprzez uchylenie takiej klapki, opór tej klapki jest regulowany taką sprężyną) a kieruje śmieci na zewnątrz kombajnu. Natomiast gdy ustawimy wajche w położenie B , otwieramy kanał i trochę śmieci kierują z powrotem do ziarna. Z tego co zrozumiałem, te wajche przestawia się w położenie B wtedy gdy zmienimy sito w tryjerze, na takie bez otworów, tylko trzeba trochę inaczej je ustawić (obrócić w tryjerze).Na rysynku który Ci przesłałem ładnie to widać. A Ty co o tym sądzisz?

#48 Share jurek1

jurek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:00

Kombajn MF 27 panowie klapką w tryjerze wylatuje ziarno .Dźwignią na zewnątrz sterujesz strumień powietrza ,albo na sito , albo na ziarno w kanale którym spada do przenośnika .Rzepak koszę już od 7 lat najpierw 31xp później dronningborg 7200 a teraz 29xp sito dolne 4mm żaluzja zamknięta i zanieczyszczenia poniżej 2% . Posiadałem kombajny innych marek , ale massey/dronningborg najbardziej przemawiają jakością w stosunku do ceny , a class 88 wymięka przy osiągach 29 xp sprawdzone osobiście .

#49 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:17

Kombajn MF 27 Jurek1 , czyli jak rozumiem , jeśli mam sito z otworami założone, to ziarno idzie mi poprzez otwór który przymyka taka klapka na sprężynie, oczywiście jeśli u góry wajcha jest właściwie ustawiona, czyli na normal, natomiast wajchą na zewnątrz mogę skierować strumień powietrza na sito, jeśli ustawie je w pozycji B. Z rysynku (jak dla mnie) tak nie jest, ale pewnie się mylę. Jutro jeszcze raz popatrzę jak to jest.

Edytowany przez wiesio, 29 grudzień 2013 - 21:20.

#50 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:02

Kombajn MF 27 No popatrzyłem, i faktycznie można wajchą na zewnątrz skierować "jakiś " strumień powietrza na sito, ale śmiem twierdzić że efekt będzie mizerny. Moim zdaniem strumień powietrza ma utrudniony przepływ, wentylator znajduje się za wysoko , a ponadto wylot na sito tryjera zasłania "blacha". Zresztą w tym roku młóciłem tym kombajnem rumianek, i zamontowałem zamiast sita, wkład bez perforacji, wkład ustawiłem tak by wylot był ustawiony na ten kanał co ta wajcha otwiera i zamyka.Czyli górna klapka na sprężynie była zasłonięta , a rumianek szedł na dół do przenośnika, wajcha była ustawiona na B i wydawało mi się że jest OK..Ale teraz się zastanawiam czy może ten wentylator mógł trochę rumianku wywalić jednak na wytrząsacze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 19:03

Kombajn MF 27 Kolego wiesio wyślę Ci na e-mail tłumaczenie tej strony z młynkiem, tutaj i tak nie ma co zamieszczać bo trzeba mieć rysunek aby wiedzieć o co chodzi. Tylko nie bardzo wiem o co chodzi z tym wkładem bez perforacji bo ja tego nie posiadam, jak to wygląda ? czy to jest taki sam cylinder tylko że z pełnej blachy? czy może ma jakieś dodatkowe otwory? bo kompletnie nie mogę zrozumieć co daje przekręcenie tej dźwigni 12 w pozycję B jeżeli by była założona pełna blacha.

Edytowany przez bizar, 30 grudzień 2013 - 19:40.

#52 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:32

Kombajn MF 27 Tak, jest to taki sam cylinder, ale bez perforacji. Nie ma żadnych dodatkowych otworów, tylko taki sam jak ten z perforacją. Wydaje mi się że gdy nie chcemy czyszczenia ziarna w tryjerze, ziarno nie idzie poprzez ten górny otwór , który zamyka klapka na sprężynie. Otwór w cylindrze kierujemy na kanał który dźwignia 12 zamyka lub otwiera własnie w pozycji B.Tak zrobiłem przy młóceniu rumianku, bo inaczej poszłoby na wentylator i rumianek wylądowałby znów na polu.

#53 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:58

Kombajn MF 27 Masz rację w takim układzie ominie całkowicie ten młynek.

Edytowany przez bizar, 30 grudzień 2013 - 23:02.

#54 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 15:52

Kombajn MF 27 No w sumie przechodzi przez ten młynek,ale nie ma efektu czyszczenia czy ogratowania. W instrukcji (jeśli dobrze zrozumiałem ) jest powiedziane że stosuje się to do drobnych nasion.

#55 Share waldi76

waldi76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 maj 2014 - 11:10

Kombajn MF 27

Witam, do sprzedania posiadam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Edytowany przez waldi76, 08 kwiecień 2017 - 20:54.

#56 Share tomasz1114

tomasz1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 16:29

Kombajn MF 27

Witam

Mam problem z kombajnem typu Massey Ferguson 27. Podczas koszenia pod górkę gubi dość dużo ziarna. Co na to poradzić,

#57 Share waldi76

waldi76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 18:02

Kombajn MF 27

Pod górkę za wiele nie poradzisz, można podnieść to krótkie tylne sito żaluzjowe, u mnie są po dwa otwory na końcu, można też przestawić kierownicę powietrza, można zmniejszyć wiatry, no ale na dobrą sprawę jak się górka skończy to pasowałoby wrócić do poprzednich ustawień, więc najprościej po prostu zmniejszyć prędkość pod górkę, całkiem strat się nie uniknie ale można ograniczyć.

#58 Share tomasz1114

tomasz1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 18:26

Kombajn MF 27

dzieki za informacje. mam jeszcze jedno pytanie. gdy kosze i jadę pod górkę to zwalnia kombajn i czego może to być winna 

#59 Share waldi76

waldi76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 20:14

Kombajn MF 27

Hydrostat tak ma że jak się zwiększy obciążenie pod górę to musi trochę zwolnić, każda pompa bez obciążenia czy z małym obciążeniem ma ciut większą wydajność niż przy dużym obciążeniu to jest normalna sprawa, no chyba że bardzo ci zwalnia to wtedy może być już wina jakiejś nieszczelności w układzie np. pompa hydrostatu już podjechana albo hydromotor co napędza skrzynię. Może być też przyczyna taka że są słabo napięte pasy od pompy, ale to raczej by było widać od razu przy jeździe po drodze, szczególnie pod górkę nie mógł by się wyciągnąć na pełnej prędkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomasz1114

tomasz1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 18:52

Kombajn MF 27

witam 

Ale jak by to była pompa hydrauliczna to by były problemy z podnoszeniem hedra czy moto wideł a to działa bez zarzutu. Moim zdaniem jest to wina hydromotoru bo bardzo wyje ale nie jestem pewny.