trufel11

Kombajn MF 27

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesio    10

Jeśli chodzi o ten boczny tzw. tryjer to w tym sezonie podczepiłem pod wylot baniak by zobaczyć co wyleci, no i trochę śmiecia się nazbierało. Trudno mi określić co to było (zostało spalone) ale uważam że dość szybko się te sitko zabija i trzeba czyścic często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

W piecu, bo tam były również nasiona chwastów (nie wiem w jakiej ilości), miałem zamiar to gdzieś w rogu ogrodu rozsypać by zobaczyć co powschodzi,no i ocenić czy warto te śmieci zbierać by nierozsiewać nasion chwastów po polu, ale ostatecznie zostało wszystko spalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego a zauważyłeś, tu na zewnątrz tego tryjera jest jeszcze jedna wajcha, na niej jest napisane normal w lewo i specjal w prawo, jak się to ustawi na specjal to wtedy część powietrza z wentylatora jest kierowana na to sitko od spodu, i właśnie tak myślę że to ma za zadanie zapobiegać zapychaniu, a czy może to trzeba przełożyć na specjal tylko na chwilę aby przetkać to sitko? testowałeś to już kiedyś? Nie masz czasem instrukcji obsługi :) w dowolnym języku?

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Używacie tego kombajnu lub bratnio podobnych w koszeniu trawy nasiennej (rajgras) jak się sprawuje?Sieję trochę trawy i do tej pory kosiłem Mercatorem 70 a chciałem zmienić kombajn na MF 27 lub podobny XP.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Bizar, co do tej wajchy, to mi się wydaje że jak ustawimy na normal to leci przez to sitko, natomiast jeśli specjal to leci bezpośrednio na dodatkowy wentylator z pominieciem sitka, ale mogę się mylić. Jutro postaram się sprawdzić.

Instrukcje mam po francusku, próbowałem trochę tłumaczyć, ale ciężka sprawa. Może jakbyśmy się zerbrali w kilku i złożyli na przetłumaczenie, może jakaś studentka 5 roku by dała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

U mnie ta wajcha którą przekierowuje się aby leciało z pominięciem sitka jest z przodu tego ustrojstwa w takiej dziurze że trudno tam włożyć rękę a ta o którą mi chodzi (normal-specjal) jest z boku na wierzchu. Co do tego tłumaczenia to mam wątpliwości aby jakaś studentka dobrze przetłumaczyła, jak się ktoś na tym nie zna i nie miał do czynienia z fachowym nazewnictwem to wątpię aby dobrze przetłumaczył. A w jakiej formie to masz?, jakbyś miał zeskanowane i dałbyś rade przesłać na e-mail to może spróbował bym przetłumaczyć z pomocą znajomego który włada trochę tym językiem, przy flaszeczce będzie tłumaczył jak rodowity francuz :) . Parę miesięcy temu tłumaczyli mi dowód rejestracyjny z francuskiego to masakra jak to było przetłumaczone od razu widać było że ktoś kompletnie nie miał pojęcia o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No właśnie, tak się zastanawiałem czy nie pomyliłewm wajch, jutro popatrzę. Co do instrukcji, to forma papierowa, jakbym dał radę, to może bym zeskanował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Liczę na Ciebie wiesio :P dzisiaj gadałem z tym kolegą, powiedział że pomoże z tłumaczeniem w miarę możliwości. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, u mnie na tym wskaźniku wysokości hedera, z przodu jest taki czujnik, on sie tak fajnie załącza jak heder opada i można to regulować tym pokrętłem na wskaźniku, tylko że nic więcej się nie dzieje, wygląda to tak jakby ten czujnik miał zatrzymywać opadanie hedera na wyznaczonym poziomie, do tego w tej drugiej grupie przełączników pierwszy od przodu ma symbol regulacji hedera, u mnie akurat te przełączniki są w fatalnym stanie, powycierane niektóre popsute i właśnie poszukuję ich aby powymieniać co niektóre ale na zdjęciach innych kombajnów widzę że właśnie tak jest. A u ciebie to coś działa? podejrzewam że to byłaby fajna sprawa jakby sobie ustawić i za każdym opuszczaniem heder zatrzymywał by się na tej samej wysokości. tylko że tak opatrzyłem to kiedyś i nie widzę tam żadnego elektrozaworu który mógłby zamykać powrót oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

mam jeszcze takie pytanie jak to jest z tymi sitami z tyłu bo niektórzy mi mówią że mam krótsze od claasa czy john deera ?? I to słabiej czyści ziarno np.rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego zależy jakiego claasa jakiego john deera, najlepiej porównaj sobie na konedata, tam są podane powierzchnie sit wytrząsaczów itp. dla poszczególnych modeli a nie słuchaj co Ci ktoś tam mówi, ja mam porównanie do claasa i wiesz jakie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Straw shieve dm2 - pow. górnego sita, Bottom shieve dm2 - pow. dolnego sita, Threshing cyl. width cm -szerokość bębna młócącego, Area of walkers dm2 -pow. wytrząsaczy, Zajrzyj kolego pod spód, wcale nie jest taki niski nisko idą tylko te osłony na paski ale to w niczym nie przeszkadza, co najwyżej trzeba uważać aby nie przejeżdżać wysokiej miedzy prostopadle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Mam praktycznie zerowe doświadczenie koszenia tym kombajnem rzepaku, bo wjechałem tylko na 10 m i wyjechałem, ale z powodu braku przystawki niż czystości rzepaku, poprostu nie szło zbyt płynnie, dodatkowo brak kosy bocznej zwiększał straty. W instrukcji zalecają zmieniać sito dolne do rzepaku. Translator on line tak to przetłumaczył :

 

Za dolną kratką 1 ma z 5 mm otworami. Siatka jest zaprojektowany z płytką 2 do przedniej krawędzi. Zamontować kratkę oleju rzepakowego w bezpieczne czyszczenie płyty ar tw 2 muszą być skierowane do przed.

Tekst orginalny:

Utiliser une grille inferieure 1 a perforations de 5 mm. La grille est concue avec une plaque ar te 2 au rebord avant. Montent la grille colza dans le coffre de nettoyage la plaque ar tw 2 doit tre placee vers avant.

Ale ludzie koszą rzepak Bizonami i jest dobrze, myślałem że może sita zmieniają ale nie, także prawdobodobnie tym też byłoby dobrze.

Edytowano przez wiesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Utiliser une grille inferieure 1 a perforations de 5 mm. -Zastosować siatkę (sito) dolne 1 perforacja 5 mm. Reszta to opis jak zamontować sito, tak mi kolega to przetłumaczył.

Kolego wiesio a czytałeś tam we wcześniejszym moim poście odnośnie tego czujnika od hederu ? działa to u Ciebie?

Da się kosić na sicie zbożowym ale jest dużo zanieczyszczeń i trzeba potem jakoś to doczyścić, wystarczy poczytać na tym forum jak ludzie kombinują, robią czyszczalnie ze starych młockarni nawet niektórzy ręcznie przetakami czyszczą, ja w każdym razie dokopię sobie 4mm sito i jestem pewny że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Podaj adres mailowy, to zeskanuje Ci te stronę z opisem i prześle, może kolega przetłumaczy. U mnie nie wiem czy chodzi, nie sprawdzałem, dopiero mam pierwszy sezon, więc słabo znam ten kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

idlaw@vp.pl kolego jak już będziesz skanował to zeskanuj kilka stron co ważniejszych, z ustawieniami, może jakby schemat elektryczny był.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Ok, postaram się co parę dni kilka stron zeskanować i wysłać , schemat jest ale za duży format (dwie kartki A4) więc będzie z dwóch się składał, jeszcze zobaczę, może w katalogu części jest mniejszy. Ale mam nadzieje że podzielisz się uzyskanymi informacjami po przetłumaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Pewnie że się podzielę, katalog części to mam bo mam epsilona ale tam nie ma schematu instalacji elektr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Kolego bizar, trochę popatrzyłem, potłumaczyłem i wydaje mi się że ta wajchana na zewnątrz tego tryjera nie służy do kierowania strumienia powietrza na sito w tryjerze by sie nie "zabijał", bo jeśli będzie ustawioma w pozycji A to nie pozwala na przedostanie się drobnych nasion do ziarna (które wydastaje się z tryjera górą , poprzez uchylenie takiej klapki, opór tej klapki jest regulowany taką sprężyną) a kieruje śmieci na zewnątrz kombajnu. Natomiast gdy ustawimy wajche w położenie B , otwieramy kanał i trochę śmieci kierują z powrotem do ziarna. Z tego co zrozumiałem, te wajche przestawia się w położenie B wtedy gdy zmienimy sito w tryjerze, na takie bez otworów, tylko trzeba trochę inaczej je ustawić (obrócić w tryjerze).Na rysynku który Ci przesłałem ładnie to widać. A Ty co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

panowie klapką w tryjerze wylatuje ziarno .Dźwignią na zewnątrz sterujesz strumień powietrza ,albo na sito , albo na ziarno w kanale którym spada do przenośnika .Rzepak koszę już od 7 lat najpierw 31xp później dronningborg 7200 a teraz 29xp sito dolne 4mm żaluzja zamknięta i zanieczyszczenia poniżej 2% . Posiadałem kombajny innych marek , ale massey/dronningborg najbardziej przemawiają jakością w stosunku do ceny , a class 88 wymięka przy osiągach 29 xp sprawdzone osobiście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Jurek1 , czyli jak rozumiem , jeśli mam sito z otworami założone, to ziarno idzie mi poprzez otwór który przymyka taka klapka na sprężynie, oczywiście jeśli u góry wajcha jest właściwie ustawiona, czyli na normal, natomiast wajchą na zewnątrz mogę skierować strumień powietrza na sito, jeśli ustawie je w pozycji B. Z rysynku (jak dla mnie) tak nie jest, ale pewnie się mylę. Jutro jeszcze raz popatrzę jak to jest.

Edytowano przez wiesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No popatrzyłem, i faktycznie można wajchą na zewnątrz skierować "jakiś " strumień powietrza na sito, ale śmiem twierdzić że efekt będzie mizerny. Moim zdaniem strumień powietrza ma utrudniony przepływ, wentylator znajduje się za wysoko , a ponadto wylot na sito tryjera zasłania "blacha". Zresztą w tym roku młóciłem tym kombajnem rumianek, i zamontowałem zamiast sita, wkład bez perforacji, wkład ustawiłem tak by wylot był ustawiony na ten kanał co ta wajcha otwiera i zamyka.Czyli górna klapka na sprężynie była zasłonięta , a rumianek szedł na dół do przenośnika, wajcha była ustawiona na B i wydawało mi się że jest OK..Ale teraz się zastanawiam czy może ten wentylator mógł trochę rumianku wywalić jednak na wytrząsacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj