Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn MF 27

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:21

Kombajn MF 27 zamartwiłeś mnie tutaj bo wiem że claas ładnie czyści rzepak a tu nie wiedziałem. No i zacznę się wahać nad zakupem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn MF 27 Dzisiaj, 12:08
  •  

#22 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:00

Kombajn MF 27

No właśnie mam zamiar zamówić sobie sito do rzepaku 4mm bo do tej pory próbowałem zakładać na dół żaluzjowe a potem takie ryflowane 8mm ale efekt nie był zadowalający musiałem doczyszczać na wialni, co do gubienia to na tych sitach co mam gubi sporo z tego względu że trzeba dać mu trochę wiatru bo jak się zmniejszy na full obroty wialni to znowu leci sam syf do zbiornika, liczę na to że na sicie 4mm będzie leciał czysty nawet przy obrotach wialni zmniejszonych na full wtedy nie będzie też gubił.

Witaj, też mnie interesuje MF 27-31 tej serii i nie wiem do czego jest to urządzenie po prawej stronie, ale jak czytałem to prawdopodobnie do doczyszczania min. drobnych ziaren, używasz to urządzenie, co o tym powiesz? Może zamiast sit wystarczy tym doczyszczać.

#23 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:41

Kombajn MF 27 Kolego marcian1234 tak się składa że wcześniej 10lat kosiłem claasem :) co prawda starym senatorem ale mam porównanie szczerze mówiąc w dominatorze nic nie ulepszyli poza obsługą, nawet powiedział bym że zrobili krok wstecz umieszczając silnik za kierowcą, i powiem Ci że nie ma porównania jeśli chodzi o czystość zboża mf bije claasa na głowę a to z tego względu że ferguson ma relatywnie większą powierzchnię sit, lepiej skonstruowany choć delikatny podsiewacz, nie mówiąc już o innych rzeczach typu napęd heder, chłodnica itp. Jeżeli do claasa założysz sito zbożowe i wjedziesz w rzepak to wiesz tu nie ma cudów.
A co do tego urządzenia z boku co kolega ptaszyna pyta to jest to tzw. tryjer ale służy on do doczyszczania zboża a nie rzepaku (czy tam drobnych nasion) w rzepaku jedynie trochę odwieje lżejsze łuszczyny, zbudowane jest to w ten sposób że ziarno spod dolnego sita kierowane jest do okrągłego kosza sitowego, w tym koszu obraca się taka łopatka, w górnej części kosza jest klapka na sprężynie regulowanej, przez tą klapkę zboże spada do przenośnika a po drodze przedmuchiwane jest strumieniem powietrza dzięki czemu jeszcze dodatkowo plewy i kurz są wyrzucane na wytrząsacze, tryjer posiada kierownicę którą można przekierować zboże aby nie trafiało do tego kosza sitowego a jedynie na strumień powietrza i do zbiornika i tak się ustawia go do rzepaku a to z tego względu że ten kosz sitowy ma oczko jakieś 2 mm więc do rzepaku jest nieprzydatny a w zbożu jak najbardziej bo odczyści takie najdrobniejsze chwasty jak miotła itp.

#24 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 14:53

Kombajn MF 27 czyli kolego bizar nie mam co się bać w koszeniu rzepaku i polecasz ten kombajn :)

#25 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:03

Kombajn MF 27 Jak najbardziej polecam, nawet zobacz na przepustowość tego kombajnu on ma szerokość młocarni 140 cm a przy rzepaku to jest bardzo ważne, bo słomy jest dużo i do tego nieraz jest praktycznie zielona. A jeśli chodzi o czyszczenie to tak jak wyżej pisałem -kwestia doboru odpowiednich sit.

#26 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:39

Kombajn MF 27 Jeśli chodzi o ten boczny tzw. tryjer to w tym sezonie podczepiłem pod wylot baniak by zobaczyć co wyleci, no i trochę śmiecia się nazbierało. Trudno mi określić co to było (zostało spalone) ale uważam że dość szybko się te sitko zabija i trzeba czyścic często.

#27 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:21

Kombajn MF 27 Jak to spalone,gdzie się spaliło?

#28 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:32

Kombajn MF 27 W piecu, bo tam były również nasiona chwastów (nie wiem w jakiej ilości), miałem zamiar to gdzieś w rogu ogrodu rozsypać by zobaczyć co powschodzi,no i ocenić czy warto te śmieci zbierać by nierozsiewać nasion chwastów po polu, ale ostatecznie zostało wszystko spalone.

#29 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:40

Kombajn MF 27 Kolego a zauważyłeś, tu na zewnątrz tego tryjera jest jeszcze jedna wajcha, na niej jest napisane normal w lewo i specjal w prawo, jak się to ustawi na specjal to wtedy część powietrza z wentylatora jest kierowana na to sitko od spodu, i właśnie tak myślę że to ma za zadanie zapobiegać zapychaniu, a czy może to trzeba przełożyć na specjal tylko na chwilę aby przetkać to sitko? testowałeś to już kiedyś? Nie masz czasem instrukcji obsługi :) w dowolnym języku?

Edytowany przez bizar, 22 grudzień 2013 - 16:42.

#30 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:05

Kombajn MF 27 Używacie tego kombajnu lub bratnio podobnych w koszeniu trawy nasiennej (rajgras) jak się sprawuje?Sieję trochę trawy i do tej pory kosiłem Mercatorem 70 a chciałem zmienić kombajn na MF 27 lub podobny XP.

Edytowany przez marian7k, 22 grudzień 2013 - 19:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 20:04

Kombajn MF 27 Bizar, co do tej wajchy, to mi się wydaje że jak ustawimy na normal to leci przez to sitko, natomiast jeśli specjal to leci bezpośrednio na dodatkowy wentylator z pominieciem sitka, ale mogę się mylić. Jutro postaram się sprawdzić.
Instrukcje mam po francusku, próbowałem trochę tłumaczyć, ale ciężka sprawa. Może jakbyśmy się zerbrali w kilku i złożyli na przetłumaczenie, może jakaś studentka 5 roku by dała radę.

#32 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 21:56

Kombajn MF 27 U mnie ta wajcha którą przekierowuje się aby leciało z pominięciem sitka jest z przodu tego ustrojstwa w takiej dziurze że trudno tam włożyć rękę a ta o którą mi chodzi (normal-specjal) jest z boku na wierzchu. Co do tego tłumaczenia to mam wątpliwości aby jakaś studentka dobrze przetłumaczyła, jak się ktoś na tym nie zna i nie miał do czynienia z fachowym nazewnictwem to wątpię aby dobrze przetłumaczył. A w jakiej formie to masz?, jakbyś miał zeskanowane i dałbyś rade przesłać na e-mail to może spróbował bym przetłumaczyć z pomocą znajomego który włada trochę tym językiem, przy flaszeczce będzie tłumaczył jak rodowity francuz :) . Parę miesięcy temu tłumaczyli mi dowód rejestracyjny z francuskiego to masakra jak to było przetłumaczone od razu widać było że ktoś kompletnie nie miał pojęcia o czym pisze.

#33 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 22:19

Kombajn MF 27 No właśnie, tak się zastanawiałem czy nie pomyliłewm wajch, jutro popatrzę. Co do instrukcji, to forma papierowa, jakbym dał radę, to może bym zeskanował.

#34 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 18:32

Kombajn MF 27 Liczę na Ciebie wiesio :P dzisiaj gadałem z tym kolegą, powiedział że pomoże z tłumaczeniem w miarę możliwości. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, u mnie na tym wskaźniku wysokości hedera, z przodu jest taki czujnik, on sie tak fajnie załącza jak heder opada i można to regulować tym pokrętłem na wskaźniku, tylko że nic więcej się nie dzieje, wygląda to tak jakby ten czujnik miał zatrzymywać opadanie hedera na wyznaczonym poziomie, do tego w tej drugiej grupie przełączników pierwszy od przodu ma symbol regulacji hedera, u mnie akurat te przełączniki są w fatalnym stanie, powycierane niektóre popsute i właśnie poszukuję ich aby powymieniać co niektóre ale na zdjęciach innych kombajnów widzę że właśnie tak jest. A u ciebie to coś działa? podejrzewam że to byłaby fajna sprawa jakby sobie ustawić i za każdym opuszczaniem heder zatrzymywał by się na tej samej wysokości. tylko że tak opatrzyłem to kiedyś i nie widzę tam żadnego elektrozaworu który mógłby zamykać powrót oleju.

#35 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:11

Kombajn MF 27 mam jeszcze takie pytanie jak to jest z tymi sitami z tyłu bo niektórzy mi mówią że mam krótsze od claasa czy john deera ?? I to słabiej czyści ziarno np.rzepak

#36 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:06

Kombajn MF 27 Kolego zależy jakiego claasa jakiego john deera, najlepiej porównaj sobie na konedata, tam są podane powierzchnie sit wytrząsaczów itp. dla poszczególnych modeli a nie słuchaj co Ci ktoś tam mówi, ja mam porównanie do claasa i wiesz jakie jest moje zdanie.

#37 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:18

Kombajn MF 27 i jeszcze jedną wadę ma massey na moje pola z niski trochę miedze wysokie :)

#38 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:54

Kombajn MF 27 a na tej stronie to któro jest wymiar sit ???

#39 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:53

Kombajn MF 27 Straw shieve dm2 - pow. górnego sita, Bottom shieve dm2 - pow. dolnego sita, Threshing cyl. width cm -szerokość bębna młócącego, Area of walkers dm2 -pow. wytrząsaczy, Zajrzyj kolego pod spód, wcale nie jest taki niski nisko idą tylko te osłony na paski ale to w niczym nie przeszkadza, co najwyżej trzeba uważać aby nie przejeżdżać wysokiej miedzy prostopadle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 23:11