trufel11

Kombajn MF 27

Polecane posty

trufel11    3

witam

mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmat4    0

Witaj

Kolego w 27 są 3 biegi i ten przełącznik włącza ci właśnie 3 bieg. Jestem posiadaczem 27 z 90 roku i ten przełącznik mam jako guzik na dźwigni zmiany biegów, po jego wciśnięciu i przesunięciu dźwigni tak jak byś włączał 2 bieg włączy ci się 3, bez guzika włącza się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam, czy ktoś wymieniał kiedyś ten plastikowy uchwyt palca w ślimaku przy mf 27, czy jest jakiś prosty sposób aby to zrobić bez rozbierania ślimaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Witam, może ktoś ma lub wie gdzie można kupić instrukcje do tego kombajnu po polsku?A jeśli to niemożliwe to chociaż po angielsku?

Edytowano przez wiesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Niestety kolego po polsku na pewno nie zdobędziesz tej instrukcji, z tego co czytałem to forum, to niektórzy użytkownicy posiadają po angielsku ale jak dotąd nikt nie chce się ze mną podzielić. Gdyby ktoś miał do mf 27 albo do 29 czy dronningborg d7000, d7200, d7500, d7800, d8000, d8500 albo case dania d7200 (to jest prawie to samo) to ja też poszukuję takiej instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulek89    0

Witam również zakupiłem kombajn zbożowy MF 27. Obecnie jestem zielony jeżeli chodiz o tą maszyne i szukam od dłuższego czasu jakies instrukcje schematy bądź coś co mi przybliży budowe tego sprzętu.

Jeżeli ktos by miał to poprosze na e-maila: p.szawarynski@o2.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Koledzy wymieniał ktoś z was te włączniki od młocarni i od hedera? bo ja szukam i szukam i za czorta nie mogę znaleźć jakiegoś sensownego zamiennika żeby kostka pasowała, a przez korbanków nie chcę bo wiadomo cena zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego maszyna jest bajka, jeszcze jak masz górki to hydrostat świetna sprawa hamulca nie dotykasz, tylko mają sporo elektryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego czytaj uważnie napisałem elektryki a nie elektroniki :) trochę przy nim robiłem ale profilaktycznie jak coś zauważę to wymieniam naprawiam a w polu jeszcze mnie nie zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

No właśnie mam zamiar zamówić sobie sito do rzepaku 4mm bo do tej pory próbowałem zakładać na dół żaluzjowe a potem takie ryflowane 8mm ale efekt nie był zadowalający musiałem doczyszczać na wialni, co do gubienia to na tych sitach co mam gubi sporo z tego względu że trzeba dać mu trochę wiatru bo jak się zmniejszy na full obroty wialni to znowu leci sam syf do zbiornika, liczę na to że na sicie 4mm będzie leciał czysty nawet przy obrotach wialni zmniejszonych na full wtedy nie będzie też gubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Jeszcze nie zdecydowałem gdzie zamówię, spokojnie dorobią takie sito tylko trzeba podać wymiary, koszt od 250 zależy od firmy jaka blacha gruba czy w ocynku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

zamartwiłeś mnie tutaj bo wiem że claas ładnie czyści rzepak a tu nie wiedziałem. No i zacznę się wahać nad zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No właśnie mam zamiar zamówić sobie sito do rzepaku 4mm bo do tej pory próbowałem zakładać na dół żaluzjowe a potem takie ryflowane 8mm ale efekt nie był zadowalający musiałem doczyszczać na wialni, co do gubienia to na tych sitach co mam gubi sporo z tego względu że trzeba dać mu trochę wiatru bo jak się zmniejszy na full obroty wialni to znowu leci sam syf do zbiornika, liczę na to że na sicie 4mm będzie leciał czysty nawet przy obrotach wialni zmniejszonych na full wtedy nie będzie też gubił.

Witaj, też mnie interesuje MF 27-31 tej serii i nie wiem do czego jest to urządzenie po prawej stronie, ale jak czytałem to prawdopodobnie do doczyszczania min. drobnych ziaren, używasz to urządzenie, co o tym powiesz? Może zamiast sit wystarczy tym doczyszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego marcian1234 tak się składa że wcześniej 10lat kosiłem claasem :) co prawda starym senatorem ale mam porównanie szczerze mówiąc w dominatorze nic nie ulepszyli poza obsługą, nawet powiedział bym że zrobili krok wstecz umieszczając silnik za kierowcą, i powiem Ci że nie ma porównania jeśli chodzi o czystość zboża mf bije claasa na głowę a to z tego względu że ferguson ma relatywnie większą powierzchnię sit, lepiej skonstruowany choć delikatny podsiewacz, nie mówiąc już o innych rzeczach typu napęd heder, chłodnica itp. Jeżeli do claasa założysz sito zbożowe i wjedziesz w rzepak to wiesz tu nie ma cudów.

A co do tego urządzenia z boku co kolega ptaszyna pyta to jest to tzw. tryjer ale służy on do doczyszczania zboża a nie rzepaku (czy tam drobnych nasion) w rzepaku jedynie trochę odwieje lżejsze łuszczyny, zbudowane jest to w ten sposób że ziarno spod dolnego sita kierowane jest do okrągłego kosza sitowego, w tym koszu obraca się taka łopatka, w górnej części kosza jest klapka na sprężynie regulowanej, przez tą klapkę zboże spada do przenośnika a po drodze przedmuchiwane jest strumieniem powietrza dzięki czemu jeszcze dodatkowo plewy i kurz są wyrzucane na wytrząsacze, tryjer posiada kierownicę którą można przekierować zboże aby nie trafiało do tego kosza sitowego a jedynie na strumień powietrza i do zbiornika i tak się ustawia go do rzepaku a to z tego względu że ten kosz sitowy ma oczko jakieś 2 mm więc do rzepaku jest nieprzydatny a w zbożu jak najbardziej bo odczyści takie najdrobniejsze chwasty jak miotła itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Jak najbardziej polecam, nawet zobacz na przepustowość tego kombajnu on ma szerokość młocarni 140 cm a przy rzepaku to jest bardzo ważne, bo słomy jest dużo i do tego nieraz jest praktycznie zielona. A jeśli chodzi o czyszczenie to tak jak wyżej pisałem -kwestia doboru odpowiednich sit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj