Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak ustawić kombajn

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aror

aror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 09:04

jak ustawić kombajn Będę pierwszy raz młucił rzepak - jak ustawić kombajny - mam New Holanda 1540 - chodzi o wiatr sita - mam żaluzjowe 1 i 2 - kłosownik itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak ustawić kombajn Dzisiaj, 23:25
  •  

#2 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 12:51

jak ustawić kombajn Witam jeśli dobrze pamiętam to sito dolne ok 0.6 cm górne ok 1cm wiatr w zależności od nasion rzepaku. Obroty bębna ja ustawiam na 800 choć książka podaje ok. 650 ale wg mnie to za mało (może się zadławić). Koniecznie zwiększyć szczelinę na młocarni do poz. 7-8 (ja otwieram na maksa) Jeśli bedziesz miał popękane nasiona w dużej ilości to tzreba zmniejszyć obroty albo zwiększyć szczelinę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w ustawianiu najlepiej na polu

#3 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 13:59

jak ustawić kombajn Tak jak przedmówca . Musisz wyczuć optymalne ustawienia. Jeśli będzie dobrze młócił, i strat nie będzie a syf będzie leciał do zbiornika to lekko wiatr podkręć. Zależy też jak prezentuje się sam rzepak ;) Pozdrawiam i udanych zabaw polowych :D
Nie ma lepszego od John deere-a :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 14:32

jak ustawić kombajn Swojego 1520 ustawiam tak.
Klepisko na maxa opuszczone, obroty bebna 600 i nie ma mowy zeby sie zadlawił, dolne sito otwarte na grubosc rzepaku, a gorne jakies 2mm ale i tak wszystko od warunkow na polu, wiatr 1 wg skali. Slimaka mozesz troche podniesc w hederze i popuscic podajnik pochyły, przy czym ja tego nie robie i wiekszosc rzepaku młóci sie w podajniku ;)

#5 Share arielito1

arielito1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 13:33

jak ustawić kombajn witam tez kupiłem NH 1540 w tym roku i jestem zielony i prosiłbym o pomoc jak ustawic go na jeczmien i na zyto z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:05

jak ustawić kombajn chyba nikt ci dokładnie nie powie jak ustawić jak się wjedzie w zboże to na 10-15 metrach się ustawia na dobre. Bo to trzeba widzieć czy słoma leci do zbiornika, czy ziarno za kombajnem - zresztą komu jak to mówię to sami fachowcy pewnie :)

#7 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:10

jak ustawić kombajn Jak dostaje się słoma z owsa do zbiornika to co za przyczyna ?

#8 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:35

jak ustawić kombajn wytrząsacz dziurawy słoma wpada do niego zamiast na tył - może być przyczyną, lub za mało wiatru ustawiłeś chyba. My tak mieliśmy rok temu też dziwota czemu tyle słomy jak wymienialiśmy wytrząsacz to pognity, dziurawy...

#9 Share aror

aror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 05:37

jak ustawić kombajn a jak wyjąć dolny wytrząsacz ten pod młocarnią w NH 1540 - czy wyjdzie tyłem jak się wyjmie sita ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share arielito1

arielito1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 17:55

jak ustawić kombajn witam
co zrobic jezeli do zbiornika leci duzo słomy próbowałem regulowac wiatr ale to nic nie daje z góry dzieki za pomoc