Zaloguj się, aby obserwować  
wojtasu914turbo

Jaką sieczkarnię wybrać?

Polecane posty

elemer    20

Rok temu oglądałem Mengele za 4500 do negocjacji super radzą sobie z ziarnem. To byla seria bodajże MB i koleś mówił że 80 km spokojnie starczy. Oczywiście 1 rzędowa


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Mengele MB 250 ma moj kuzyn i kazde ziarno jest ruszone sieczka jest drobna i ciagnie ja Zetorem 5320 (ok.65KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam pottinger mex gt, wygląda ona tak:

http://allegro.pl/item1076075671_pottinger_mex_gt.html

 

Posiadam sam taką od poprzedniego sezonu, kosilem ciągnikiem 66KM, miał co robić ale jak masz większy ciągnik to 80KM spokojnie daje rade. Sieczkarnia wydajna, bardzo dobrze tnie, gniecie ziarno, ja u siebie nie znajduje calego ziarnka. ta na allegro jest droga, ja dałem za swoją 6500 i jest w stanie idealnym, 5-letnia, moge dac ci namiary na kolesia co sprowadza takie sieczkarnie. Nie porzałujesz takiego zakupu. Kosiłem juz różnymi sieczkarniami, również mengelami, i chyba żadna nie dorównuje pottingerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Bierz Mengele 400 z gniotownikiem. jak ma chodzic z ciagnikiem 90km tobendzie dobry zestaw. za ok 7 tyś można taka kupic w stanie prwaie idealnym. sam ostatnio takie ogladalem.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jaką sieczkarnię polecacie? Zapotrzebowanie mocy do 90km.żeby sieczka była drobna ,ziarna ruszone i ma się nie psuć.Pozdrawiam

 

 

Ja nie słyszałem o takich sieczkarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

350 a 400 rożni sie tym że ma gniotownik a 350 nie ma . A wydajnośc taka sama jest


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A jak z wydajnością wymienionych sieczkarni i co myślicie o mengele mb350 turbo mais blitz?

My mamy 350 właśnie i nie narzekamy już 3 sezony u nas i bez awarii :D sieczka jest dobrej jakości jeśli dobrze się noże wyostrzy u nas chodzi z zetorem 7745 i zetor sobie radzi dość dobrze najczęściej(1 szosowa lub 5 polowa) w okolicy jeden gospodarz z 350 jeździ zetorem 11441 i śmiga bardzo szybko a z tego co zauważyłem to im więcej masy idzie jednorazową w sieczkarnie tym lepsza jakość sieczki ;[ polecam sieczkarnie tej firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak z wydajnością wymienionych sieczkarni i co myślicie o mengele mb350 turbo mais blitz?

Ja mam właśnie taką sieczkarnię od zeszłego sezonu. Ogólnie sieczkarnia nie jest zła, ma bardzo dobrą wydajność, prostą budowę, nie miała awarii, części też łatwo dostępne, ale ma jedną dużą wadę-słaby wydmuch sieczki przy 540obr. WOMu(chyba 2x słabszy niż w pottingerze), przez co może dochodzić do zapychania się rury. Wszystko to przez bębnowy mechanizm tnący. Jeśli więc ciągnik nie posiada 1000 obr WOMu to raczej nie pokosisz. Gdybyś jdnak kupił to raczej sam będziesz musiał ciągać przyczepę, bo o sypaniu na przyczepę ciągnika jadącego obok nie ma co myśleć.

 

Gdybym miał kupować jeszcze raz wybrałbym "coś" z rodziny pottingera.

 

Kolega biały2005 miał taką sieczkarnie, zapytaj go jak mu się ona spisywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thomas2135

 

spokojnie mam 1000 obr WOM a dlaczego o sypaniu na przyczepę jadącą obok mogę zapomnieć?

 

jak w 350 turbo wygląda sprawa ostrzenia i ustawiania noży względem stalnicy?

Słyszałem ,że lepiej się ostrzy gdy ( w tym przypadku bęben chodzi na lewych obrotach, wtedy noże ślizgają się po osełce , w efekcie mniej zużywa się osełka i noże ,może jest w tym jakaś prawda ale jak ją skłonić do tych lewych obrotów może 60 i przez wsteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ostrzenie najlepiej idzie na lewych obrotach, do tego celu masz wałek z tyłu, podjeżdzasz i normalnie krecisz a sieczkarnia chodzi w druga strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O sypaniu można zapomnieć, dlatego właśnie, że ma słaby wydmuch sieczki. Użytkownik bialy2005 pisał mi kiedyś, że ledwo dorzuca na koniec przyczepy ciągniętej za sieczkarnią. Gdy pierwszy raz ciąłem tą sieczkarnią, miałem trochę kłopotów, bo ciąłem na 540obr wom, co kilka godzin padał deszcz mocząc kukurydzę, i wiał silny wiatr znoszący sieczkę a rura wyrzucająca była lekko skorodowana w środku. Z tego powodu kilka razy zapchała mi się ona. W tym roku będzie na pewno lepiej. Wujek pożyczał od znajomego sieczkarnię Deutz fahr, która także ma bębnowy mechanizm tnący i także miała słaby wyrzut sieczki.

 

Co do ostrzenia to w mojej sieczkarni nie ma wałka z tyłu przekładni, więc włączam sieczkarnię i ostrzę "pod włos", trzeba tylko bardzo małymi skokami dokręcać ostrzałkę, aby noże w nią nie uderzyły, przesuwając kilkukrotnie ostrzałkę wzdłuż ostrzy.

 

Co do ustawianie noży to są one przykręcane, więc luzujesz śruby i dosuwasz je do stalnicy. Sama stalnica jest także regulowana, można ją także odwracać, gdyby krawędź była już zużyta. Ustawić musicz także łopatki wyrzucające, muszą być jak najbliżej bębna. Pamiętaj zanim cokolwiek zaczniesz ustawiać(gdybyś taką kupił) sprawdź, czy łożyska nie mają luzu, bo z ustawiania nici(jak muszę wymienić w swojej).

 

Poniżej masz filmik z udziałem tej sieczkarni. Zapytaj jeszcze autora jak się ona sprawuje.

 

Mengele MB350turbo

 

A tutaj filmik z możliwościami Pottingera

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Thomas2135

 

spokojnie mam 1000 obr WOM a dlaczego o sypaniu na przyczepę jadącą obok mogę zapomnieć?

 

jak w 350 turbo wygląda sprawa ostrzenia i ustawiania noży względem stalnicy?

Słyszałem ,że lepiej się ostrzy gdy ( w tym przypadku bęben chodzi na lewych obrotach, wtedy noże ślizgają się po osełce , w efekcie mniej zużywa się osełka i noże ,może jest w tym jakaś prawda ale jak ją skłonić do tych lewych obrotów może 60 i przez wsteczny?

My właśnie ostrzymy na wstecznym zetorem i nie podczepiamy drugiego ciągnika tylko zetor kreci w drugą stronę :) ostrząc pod włos kamień ostrzałki bardzo szybko się zjedzie i może się wyszczerbić, Nasza jest na 1000 obrotów i problemu z dorzuceniem sieczki nie ma a gdy kukurydza jest podeschnięta nie ma problemu żeby rzucić za przyczepę, wydaje mi się że nie ma różnicy czy jest na 1000 czy na 540 obrotów bo jest pewnie inne przełożenie z przekładni na zespół tnący i wszystko kreci się z podobną prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thomas2135

 

Na tym filmiku pronar ładnie gonił z mengelką i ładnie sypała , wydmuch wyglądał na dość mocny. Jeśli by nie miała siły wypluć kuku to jakiś patent się wystosuje . Co do wydajności, to ile trwa mniej więcej nakoszenie takiego rozrzutnika jak na filmie? Sory, że tyle pytam ale w okolicy prawie nikt nie sieje kuku , tylko ja i 1 gościu z wioski ale do niego przyjeżdża claas i bierze 1000pln za godzinę to takie zabawy mi się nie uśmiechają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

nakoszenie przyczepy to jest kwestia cos kolo 20-30 minut jak sie nie myle bo w zeszlym roku jezdzilem z przczepami i mialme 2km nie cale do domu to nie wyrabialem sie zeby tam dojechac zwalic i zawisc pusta spowrotem na pole, koszone bylo Zetorem i Mengele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi załadowanie rozrzutnika z nadstawkami 1m zajmowało około 30 do 40 minut, bo kukurydza była wsiana bardzo gęsto(siewnikiem zbożowym konnym) na 2ha wysialiśmy porcje przeznaczoną na 3ha i ursusem 904 jeździliśmy 1 i 2 polową na 540 obr WOM. W komentarzach pod filmikiem autor napisał, że napełnienie rozrzutnika trwa ok 20 minut. Zobaczę jak w tym roku będzie szło cięcie na 1000obr WOM, jeśli to za mało to pomyślę nad zamontowaniem dmuchawy, takiej z maszyny do młucenia(np Warmianki). Myślę, że cięcie na 1000obr powinno wystarczyć.

 

Te 1000zł to nie za ha, bo u mnie za ścięcie 1ha Jaguarem bezrzędowym z odwozem brał 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to koledzy polecają :

Mengele mb 350 turbo

za:duża wydajność,dobre rozdrobnienie masy,prosta konstrukcja i przystępna cena.

przeciw:musi mieć 1000 obr wom , słaby wyrzut sieczki.

mengele mb 400

za:gniotownik , prosta konstrukcja, cena do przełknięcia.

przeciw:spore zapotrzebowanie mocy przy mniejszej wydajności ( w porównaniu do 350 )

Pottinger mex gt

za:nowsza konstrukcja od pozostałych, ziarno dobrze rozdrobnione.

przeciw: cena dość wysoka w stosunku do tego co dostajemy ( mało wyeksploatowane modele), duże zapotrzebowanie mocy w porównaniu do pozostałych.

Mengele mb 250

za: jest prosta do bólu, tania.

przeciw:mało wydajna , przy szybszej jeździe lubi się zapchać.

 

Do cięcia kuku jeszcze trochę czasu więc się pomyśli.

 

(Wyżej wymienione opinię są tylko i wyłącznie moje , mogę się mylić )

 

 

Thomas 2135

Gościu może trochę podkolorował albo i nie , claas z kemperem 4500i 1 ciągnik z przyczepą , facet ma całkowity monopol na tych terenach jeszcze jest rozklekotany fortschrit ale żal jak się patrzy na tą sieczkę siekierą by ją lepiej pociął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zastanawiałeś się może nad kupnem Mengele mb280, lub mb300 albo Pottinger mexII oraz mexIII?

 

U mnie ze słabej kukurydzy, ale gęstej wyszło 7 rozrzutników z nadstawkami(foto w galerii użytkownikaDante) z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chronicie pole z kukurydzą przed dzikami ? Bo do mnie wpadły dużych szkód nie ma ,kukurydza sąsiaduje z pastwiskiem więc ogrodziliśmy pole pastuchem , czy to dobry pomysł u mnie chyba działa bo teraz nie wchodzą zobaczymy co przyniesie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj