Skocz do zawartości

Zdjęcie

śmietka kapuściana w kalafiorze

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:01

śmietka kapuściana w kalafiorze Witam, mam wielki problem z kalafiorem, którego korzenie zjadają larwy śmietki kapuścianej. Może zna ktoś jakieś sposoby jak się ich pozbyć. Stosowałem dursban dolistnie i pod korzeń jednak efektów brak.Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
śmietka kapuściana w kalafiorze Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:41

śmietka kapuściana w kalafiorze opryskaj bi58 w dawce 0,6 litra i danadin w dawce 0.3 litra i powinno podziałac.

#3 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 04 lipiec 2010 - 21:01

śmietka kapuściana w kalafiorze a jak duze sa te kalafiory? tzn kiedy były sadzone?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 18:32

śmietka kapuściana w kalafiorze Dzisiaj dałem bi dość dużą dawkę mam nadzieję że pomoże, kalafior ma ponad cztery tygodnie w młodszym też są już robale, po oprysku padał dość obfity deszcz więc może trochę pójdzie w korzeń

#5 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 19:11

śmietka kapuściana w kalafiorze Podlewać Bi58, każdą roślinę pod korzeń - 100ml cieczy na roślinę, musi pomóc.

#6 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 19:12

śmietka kapuściana w kalafiorze powinno byc dobrze;) najlepiej jest dawac pod korzen kiedy larwy sie jeszcze nie wykluły.

#7 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 21:10

śmietka kapuściana w kalafiorze podlewaliśmy dursbanem - nie pomogło, roślin do podlania jest 60tys. więc nie byłoby łatwo. Kilka dni temu dałem bi 58 1l/ha narazie efekt słaby jutro pewnie powtórzę zabieg i mam nadzieję że będzie dobrze. Dodam że cała okolica walczy ze śmietką, podobno nigdy jeszcze nie było jej aż tak dużo.

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 21:18

śmietka kapuściana w kalafiorze Nie pamiętam jak jest ze śmietką, kiedy zeruje ale spróbuj opryskać np jak będzie trochę chłodniej najlepiej jak żerują, choć BI58 jest środkiem o działaniu żołądkowym i kontaktowym to powinno zadziałać :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 05:43

śmietka kapuściana w kalafiorze Tylko co da pryskanie skoro ona się już wylęgła i żre korzenie W ZIEMI a nie na jej powierzchni? Dwa dni podlewania we dwóch i po robocie (i kłopocie) :)

A Wy mi powiedzcie jak z kiłą kapusty walczyć jak już się na polu pokazała, chociaż teraz to już pewnie za późno jest :) Próbował ktoś Topsinem czy Altimą podlewać jak już narośla na korzeniach są? Bo czasami profilaktycznie podlewaliśmy i było OK, nie wiem czy takie coś zadziała jak już kapucha chora :/

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:37

śmietka kapuściana w kalafiorze w tym roku zarobicie na kapuscie i kalafiorze, nie? :) :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:41

śmietka kapuściana w kalafiorze ktos zarobi, a ktos nie bedzie miał za co zyc bo mu wszystko zalało. U nas kalafiory zjadła kiła wiec jak sie sprzedało kilkdziesiat sztuk po 4zł to sie przynajmniej koszta zwróciły.

Zastanawiam sie co bedzie w przyszłym roku jak gmina Piątek sie zesra z tym wszystkim. Bez obrazy jesli ktos stamtąd pochodzi, ale naprawde nie znacie umiaru.

Co do kiły. pierwszy raz w historii pojawiła sie u nas kiła na rozsadniku a dokładnie w multiplatach. Nie mamy pojęcia co jest przyczyną - czy własna ziemia czy torf zakupiony w sklepie. Musimy odkazic ziemie i tunel w tym roku.

Kiłę na polu mozna zwalczac preparatem Ernia. Dzis zakupilismy do podlania tych sadzonek z kiłą. Jesli potrzeba wiecej info: http://www.bioagris.pl/index.html

Jak to sie sprawdza w praktyce powiem za jakis miesiac jak juz podlejemy i opryskamy tę chorą brokułe.

pozdro :)

#12 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 09:43

śmietka kapuściana w kalafiorze a dezynfekujesz czymś multiplaty?

i o co chodzi z tą gminą Piątek?

#13 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 16:54

śmietka kapuściana w kalafiorze Lampo, jaki koszt tego preparatu Ernia na hektar? Będziesz podlewał w paletkach czy już na polu wysadzone?

#14 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 18:21

Lampo, jaki koszt tego preparatu Ernia na hektar? Będziesz podlewał w paletkach czy już na polu wysadzone?

@marcin509

nigdy nie dezynfekowalismy paletek, ale problem z kiłą jest tylko w jednej partii brokuły. Kalafior z tego samego terminu i brokuł z kolejnego nie maja sladu kiły :) I to mnie własnie zastanawia.

Chodzi o ogrodników pochodzących z okolic Piatku i Łeczycy. Ja osobiscie kazdemu zycze jak najlepiej, niech kazdy ma, ale po co sadzic tak duzo a potem wyrzucac. No i tylko psują handel na Broniszach bo trzeba zjezdzac z ceną i sprzedawac ponizej kosztów. Ten kto sprzedaje w Wawce to wie jaka lipa jest. WIem, wiem - prawa rynku, prawo silniejszego, prawa popytu i podazy. Kiedys uprawa kapusty wczesnej była dochodowa, a teraz juz nie jest i nigdy nie bedzie. A przynajmniej dla nas :) No coz, pewnie trzeba bedzie sadzic szparagi albo jakie trufle ;P

@Badylarz

całkowity koszt kompleksowej ochrony jednego hektara uprawy to 1200 zł. To wszystko jest chyba napisane na tej stronie. WIem ze litr Erni kosztuje 175zł i do podlewania zapobiegawczego kiedy kiła jeszcze nie porazi rosliny trzeba uzyc 2,5l/h a interwencyjnie kiedy narosla juz sa na korzeniach 4,5l/h. Swoją drogą fajnie pachnie ta Ernia - jak herbata miętowo - owocowa ;D

My podlalismy te paletki których nie zdazyło sie wysadzic w pole koneweczką a te na polu podlejemy opryskiwaczem którego uzywamy do podlewania przeciwko smietce. Ciekawe co z tego wyjdzie
:)

póki co suszy :)

#15 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 20:19

śmietka kapuściana w kalafiorze U mnie nie ma tych problemów wszystko pójdzie hurtem w główce, narazie jest 1.50 za główkę kalafiora ale ja będę zbierał dopiero na początku sierpnia mam nadzieję że cena się utrzyma:)

#16 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 11:15

U mnie nie ma tych problemów wszystko pójdzie hurtem w główce, narazie jest 1.50 za główkę kalafiora ale ja będę zbierał dopiero na początku sierpnia mam nadzieję że cena się utrzyma:)

:) :)

na Broniszach kalafior był po 3 zł a teraz jest po 4-5 zł. Kapusta cały czas trzyma sie na poziomie ok 3 zł.
kolego marcin509 gdzie sprzedajesz swoje kalafory??

#17 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 12:29

śmietka kapuściana w kalafiorze Różyczkuje może ktoś z forumowiczów kalafiory lub brokuły??

#18 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 13:20

śmietka kapuściana w kalafiorze Tylko jest kwestia ile sprzedasz w broniszach tego kalafiora, u mnie jest kilka skupów kalafiora i brokuła i możesz sprzedać każdą ilość w tej chwili wiec 1.50 jest naprawde zadowalajace a wogóle to kto za to płaci 4 za główkię jak w biedronce jest kalafior po 3.50???:) a jak jest naprawdę takie zapotrzebowanie to może i ja się pofatyguje na porządną giełdę ze swoim jak będę miał. U nas ludzie uprawiają kalafiora po 10ha więc raczej po giełdach nie jeżdżą a jak jest cena ok. złotówki to i tak jest niezły zysk.

Część kalafiora i brokuła różyczkujemy by sprzedać do chłodni.

#19 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 22:09

Tylko jest kwestia ile sprzedasz w broniszach tego kalafiora, u mnie jest kilka skupów kalafiora i brokuła i możesz sprzedać każdą ilość w tej chwili wiec 1.50 jest naprawde zadowalajace a wogóle to kto za to płaci 4 za główkię jak w biedronce jest kalafior po 3.50???:D a jak jest naprawdę takie zapotrzebowanie to może i ja się pofatyguje na porządną giełdę ze swoim jak będę miał. U nas ludzie uprawiają kalafiora po 10ha więc raczej po giełdach nie jeżdżą a jak jest cena ok. złotówki to i tak jest niezły zysk.

Część kalafiora i brokuła różyczkujemy by sprzedać do chłodni.

A mógłbyś powiedzieć ile kg różyczki kalafiora jest z jednej róży kalafiora i jaką otrzymujesz cenę za 1kg różyczki?
Ja w piątek sadzę 50arów kalafiorów na różyczki, namówił mnie znajomy który w tym roku ma ponad 6h i to wszystko na różyczkę ale nie chce podać żadnych cyfr tylko mówi żeby sadzić:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 17:07

śmietka kapuściana w kalafiorze Też Ci cyfr nie podam bo jeszcze swojego nie sprzedaje w tym roku jak coś będę wiedział to napiszę, różyczkowanie jest dobre jak masz kim to robić jak nie to lepiej na główki sprzedać, trochę późno to sadzisz tak mi się wydaje, chociaż w tamtym roku najlepsza cena była na późny kalafior a w tym wydaje się być odwrotnie jak na razie