Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas dominator 105

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:16

claas dominator 105 większość wymalowane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas dominator 105 Dzisiaj, 16:08
  •  

#22 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 24 luty 2013 - 21:05

claas dominator 105 tego za 36tyś w wiśniewie nie polecam świeżo sprowadzony, ale stan pozostawia wiele do zyczenia, z zewnatrz jak na foto widać nie jest żle ale środek masakra duże wkładu trzeba w niego włożyć pasy łożyska

#23 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:42

claas dominator 105 Dziękuje za zainteresowanie ;) może ktoś jeszcze ma blisko do nich albo już jeździł oglądał. Każda opinia na wagę złota.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#24 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:24

claas dominator 105 witam wszystkich , mam dominatora 105 , wymieniłem łożyska na młocarni na nowe i oryginalne i po uruchomieniu kombajnu jakies 30 minut obudowy łożysk wraz z wałem sa gorące ,az parzą , kilka razy było to rozbierane i składane ponownie i wciąż taki sasm jest efekt , może wie ktos co z tym zrobic ?sa wymienione na nowe oryginalne łożyska , z lewej strony idzie łożysko wachliwe dwurzędowe kulkowe 1210KTVC C-3 FAG a z prawej strony łożysko wachliwe baryłkowe
20210 KTC3 FAG, sa to oryginalne łożyska z numerami katalogowymi z luzem c3 , w serwisach takie montują

Edytowany przez audia3, 18 czerwiec 2013 - 21:37.

#25 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 23:36

claas dominator 105 Dokręcając łożyska nie spowodowałeś naprężeń pomiędzy nimi na wale? Jaka kolejność skręcania była?
Jaki rodzaj uszczelnień łożysk zastosowałeś?
A teraz głupie pytanie smarowałeś? :)
Sam wał bez założonego pasa obraca się lekko
Naprawdę dziwne bo tam nie ma co ocierać, no chyba że uszczelniacze ciasne i nienasmarowane.

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 12:35

claas dominator 105 Nie wiem jakie jest tam ułożyskowanie ale albo wał krzywy albo oba łozyska są wzdłużnie ustalone i nie ma możliwości kompensacji długości wału pod wpływem nagrzewania się.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 16:07

claas dominator 105 witam, tak było ,ze łożyska były naprężone bo zle było to skrecone , a i uszczelniacze z zatwardego filcu i to wszystko sie grzało az parzyło i smar sie wylewał, teraz jest juz to poprawione i mysle ze bedzie ok , ale jednak po godzinie pracy te łożyska jednak sie nagrzewają , czy taki objaw jest normalny ?

#28 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 17:04

claas dominator 105 Teoretycznie ok 30 stopni powyżej temeratury otoczenia to jest norma.

sprzedam

#29 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:45

claas dominator 105 no tak cos koło tego było , grzało wtedy 36 st było a łożyska nieco wiecej były nagrzane moze z 60 st miały , okaże sie w polu co ten kombajn jest wart ,ile spali na godz ,itd , kupiony był w zimie i zrobiony jest przegląd od podstaw , silnik po kapitalnym remoncie , ani dymka nie puści , a co zrobić jak jedynka wyskakuje , po równym nie ,ale pod góre to wyskoczy

#30 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 22:45

claas dominator 105 Jeśli jest podobnie jak w 85 a podobno jest to. Sprawdź czy przy skrzyni nie masz luzu między wodzikami wystającymi ze skrzyni, a drążkami-wodzikami które wybiera dźwignia w kabinie.
Jeśli luzu nie ma posprzątaj skrzynie oraz nad nią i otwórz górę skrzyni i będziesz miał wgląd do niej. Skontroluj stan sprężynek i kulek które blokują wodziki.
Przyjrzyj się jak zazębiają się koła zębate przy zmianie biegów, bo jesli za mało to będą wyskakiwać i czy widełki na wodzikach nie są przypadkiem wytarte, mogą być wytarte bardziej z jednej strony.

#31 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:28

claas dominator 105 no napewno luzów tam nie mam , jak piszesz to musze w skrzyni zobaczyc te koła zębate i wodziki ,

Posty połączone

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:13
i tak , rozkręciłem ten dekielek od skrzyni i okazało sie ze koło zębate jest wyrobione ma zęby ukośnie wytarte i to jest przyczyna tak mi sie wydaje , gdzie mozna dostac tanio czesci do tej skrzyni ?

Posty połączone

Napisany 27 czerwiec 2013 - 16:21
mam pytanko , jakiego smaru zastosować do smarowania łożysk itd, jaki olej do silnika najlepiej zastosowac , do hydrostatu i do hydrauliki tam idą jakies te smary i oleje o podwyąszonych parametrach ? bo skrzynie to hipolem zalałem i zwolnice

Posty połączone

Napisany Dzisiaj, 08:52
ile taki claas dominator 105 spala na godzine , silnik merca om 360 z hederem 4,5 m

Pana mechanika uprzejmie proszę o nie pisanie posta pod swoim postem. Funkcja edytuj działa.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 lipiec 2013 - 08:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 07:47

claas dominator 105

ja kupilem tego claasa zobaczymy jak bedzie kosil ale widdzialem go w akcji i zapierdziela jak skurczybyk i nie gubi nawet tak duzo , standartowo
a wydajnosc mnaprawde ma duzo i kombajnista tak wczuty w ten kombajn jest ze wszystko ma w malym paluszku

witaj kolego , masz claasa dominatora 105 ? bo z tego co piszesz wnioskuje ze masz , powiesz mi cos wiecej o tym kombajnie , np; ile pali na godz , jak masz go mniej wiecej ustawiony ,jakie obroty młocarni ,jaka szczelina klepiska , ? bo nabyłem taki i bede pierwszy sezon nim kosił i chciałbym sie cos dowiedziec na temat tej 105 - tki, mam z silnikiem mercedesa i 4,5 heder

Edytowany przez audia3, 21 lipiec 2013 - 07:52.