Skocz do zawartości

Zdjęcie

MR i inne dopłaty

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 12:35

MR i inne dopłaty

GUS wylicza średnią na podstawie ankiet wypełnianych przez losowo wybranych rolników i nikt przy wypełnianiu tej ankiety za bardzo się nie trudzi żeby podać dokładne dane, natomiast ARiMR wylicza średnią na podstawie wniosków obszarowych i wydaje mi się że ta średnia jest prawdziwsza.

jak może byĆ "prawdziwsza" jeśli nie bierze pod uwagę małych gospodarstw, które nie ubiegają się o płatności bezpośrednie ze względu na rozdrobnienie produkcji lub wysoki koszt uzyskania płatności; wliczenie ich do średniej to jest jeszcze najmniejszy problem największą wadą polskiego rolnictwa olbrzymia liczba gospodarstw (bliska tej w USA) i do tego ok. połowa z nich nie produkuje na rynek (dane z 2002 roku) ale mniejsza z tym...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MR i inne dopłaty Dzisiaj, 23:09
  •  

#22 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 13:30

MR i inne dopłaty cóż powiedzieć taki mamy po....ny system. ministerstwo zawsze coś wymyśli żeby się każdy głowił o co im chodzi. Na przykład osoby które przekazały gospodarstwa zstępnym i ubiegaą się o rentę strukturalną muszą wypełnić plan rozwoju gospodarstwa który jest skróconą kopią planu niskotowarowego i co śmieszniejsze w planie tym można nie zakładać żadnych inwestycji a i tak w agencji go zatwierdzą. to ja się pytam po co to wszystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 15:21

MR i inne dopłaty

cóż powiedzieć taki mamy po....ny system. ministerstwo zawsze coś wymyśli żeby się każdy głowił o co im chodzi. Na przykład osoby które przekazały gospodarstwa zstępnym i ubiegaą się o rentę strukturalną muszą wypełnić plan rozwoju gospodarstwa który jest skróconą kopią planu niskotowarowego i co śmieszniejsze w planie tym można nie zakładać żadnych inwestycji a i tak w agencji go zatwierdzą. to ja się pytam po co to wszystko

Polska to jeszcze pryszcz trochę za dużo biurokracji ale można to w prosty sposób uregulowaĆ i mam nadzieje, iż tej ekipie się uda, podstawa to odpolitycznienie (chociaż w jakimś stopniu) agencji, gdyż najlepsi zawodnicy są blokowani przez cieniutkich partyjniaków a najbardziej śmieszą mnie wszelkie regulacje prawne i zastanawiam się dlaczego o interpretację rozporządzeń (nie będącą w zasadzie prawomocną) muszę prosiĆ ministerstwo ; problemy zaczną się razem z nasileniem dyskusji o WPR po 2013 roku już mówi się o renacjonalizacji jednak to raczej nie przejdzie, najciekawsze będzie stanowisko wobec modulacji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 14:28

MR i inne dopłaty Z tymi rentami to też jeden wielki SHIT . Znam kilka osób które przeszły na strukturalna a miały po 10-15 ha i dostają dużo wyższe renty niż Ci co mieli po 20 ha i więcej ....

Co do tego zmian w ustawie 24 jeżeli było bo ty zmienione albo całkiem zniesione to może bym się załapał na MR ;] Bardzo by mi to pomogło.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."