Skocz do zawartości

Zdjęcie

MR i inne dopłaty

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 11:43

MR i inne dopłaty chcialbym sie zapytać czy jesli skoncze szkołe rolnicza dokladnie technik mechanizacji rolnictwa to czy:

do roku 2011 bedzie placony MR
jaki musialbym miec areal (woj kujawsko pomorskie)
i jakie inne warunki konieczne spelniac
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MR i inne dopłaty Dzisiaj, 08:56
  •  

#2 Share szyszka

szyszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 21:11

MR i inne dopłaty

chcialbym sie zapytać czy jesli skoncze szkołe rolnicza dokladnie technik mechanizacji rolnictwa to czy:

do roku 2011 bedzie placony MR
jaki musialbym miec areal (woj kujawsko pomorskie)
i jakie inne warunki konieczne spelniac

ja teraz probowalem i lipa .. na tamten rok wystarczyl zekomo 1.3 ha .. a naten minimum 9.5ha ... niemoze to byc dzierzawione od osob prywatnych tylko gminy lub agencji .. umowa na 5lat
i jest tak ze skaladsz wniosek masz dostajesz 50.tys zlotych. i masz 180 dni na zakup min 9.5 ha .. jesli ci sie nieuda zwracasz kase ... warunkiem przystapienia do MR jest to zeniemozesz mmiec ani skrawka ziemi przed przystapieniem do MR... o dupe za przeproszeniem to wszystko potłuc .. w tamtymroku bylo inaczej i przystepniej ... ja kupilem 4.5 ha 3klasy A ziemi i z wnioskami i biznes planem 5letnim i L I P A a niema juz zabardzo gdzie w moich stronach kupic ziemi .. chyba ze bym musial ldojezdzac z 15km.
ciekaAWE SA TERAZ PROGRAMY SRODOWISKOWE DO ŁAK ..

#3 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 21:07

MR i inne dopłaty No to kicha bo bym dostał od dziadka te 9,5 ha albo można by zrobić że ja je niby od niego kupie ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 21:34

MR i inne dopłaty jeżeli na dzień składania wniosku będziesz posiadaczem ziemi to wchodzi w to jedynie darowizna lub spadek. jeżeli chodzi o wielkość gospodarstwa to obowiązuje średnia krajowa, jeżeli jednak w danym województwie śradnia wojewódzka jest wyższa od śradniej krajowej to obowiązuje średnia wojewódzka.

http://www.minrol.go...PositionId=2121

tu masz link z najnowszym rozporządeniem, ściągnij, poczytaj to wszystkiego sie dowiesz.

ps. jeżeli chodzi o powierzchnię gospodarstwa to liczą się tylko urzytki rolne

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 23:20

MR i inne dopłaty mogę się założyc, że rozporządzenie zostanie zmienione jeśli program nie ruszy w 2007 roku; ale zastanawiam się ostatnimi czasy dlaczego średnia wielkośc gospodarstwa w Polsce wg GUS i ARiMR różni się o blisko 2ha czyli o 20%

#6 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 00:41

MR i inne dopłaty A więc nici z MR dla mnie ? Użytków rolnych mam około 9 ha . Jest jeszcze opcja że mogło by to być na mamę zapisane . Czy wtedy zmienia to postać rzeczy ?

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 12:51

MR i inne dopłaty

A więc nici z MR dla mnie ? Użytków rolnych mam około 9 ha . Jest jeszcze opcja że mogło by to być na mamę zapisane . Czy wtedy zmienia to postać rzeczy ?

nie rozumiem w jakim sensie ma to zmieniac postac rzeczy, gdyż zmieni się tylko właściciel i nie ma to żadnego znaczenia dla ARiMR

#8 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 26 grudzień 2007 - 11:48

MR i inne dopłaty a jaką szkołę trzeba mieć żeby dostać fundusze MR
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#9 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 13:58

MR i inne dopłaty Co do szkoły trzeba mieć wykształcenie rolnicze np. Technik Rolnik bądź Technik Mechanizacji Rolnictwa lub szkołę zawodową np mechanik i operator maszyn i pojazdów rolniczych.

No tak ale chodzi że jeśli było by to przepisane na moja matkę (jest córką właściciela) to czy wtedy zmienia to postać rzeczy ?? Czy też może być na mnie przepisane (wnuk właściciela) ??

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 00:59

MR i inne dopłaty

No tak ale chodzi że jeśli było by to przepisane na moja matkę (jest córką właściciela) to czy wtedy zmienia to postać rzeczy ?? Czy też może być na mnie przepisane (wnuk właściciela) ??

postac rzeczy zmienia się tylko w tym sensie, że kto inny będzie właścicielem i beneficjentem, zasady przyznawania pomocy nie ulegną zmnianie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:57

MR i inne dopłaty No to nawet jak by było na mnie zapisane to załapał bym się na MR ?

#12 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:29

MR i inne dopłaty

No to nawet jak by było na mnie zapisane to załapał bym się na MR ?

nikt by się nie załapał jeśli powierzchnia utworzonego gospodarstwa nie przekroczy średniej wojewódzkiej

#13 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:51

MR i inne dopłaty No to kicha ja się nie załapie bo za mały areał -.- . I pomyśleć że dziadek miał kiedys 21 ha o.O a zostało 9,5 ;/. Za komuny mógł kupić całe 9 ha , to teraz bym mógł się starać a tak ....

#14 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:53

MR i inne dopłaty Do którego roku będzie płacony Młody Rolnik...?? :P

#15 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 12:52

MR i inne dopłaty

Do którego roku będzie płacony Młody Rolnik...?? :(

to jest jednorazowa premia; a program będzie trwał do 2013 roku

#16 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 12:55

MR i inne dopłaty

to jest jednorazowa premia; a program będzie trwał do 2013 roku

I się na to chyba nie załapię... :(

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:21

MR i inne dopłaty o właśnie się dowiedziałem o rozporządzeniu zmieniającym rozporządzenie w sprawie MR i został uchylony § 24. mówiący o tym, iż średnią powierzchnię gruntów podaje ARiMR itd. także jest nadzieja, ponadto okres od rozpoczęcia działalności do złożenia wniosku został wydłużony do 14 miesięcy

http://www.minrol.go...PositionId=2101

#18 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:50

MR i inne dopłaty z tego co zrozumiałem to nic się nie zmieni za wyjątkiem tych 14 miesięcy, ponieważ paragraf 24 mówił o ustalaniu wielkości gospodarstwa w 2007r. W 2008r. wyjdzie rozporządzenie które prawie napewno będzie zawierać identyczny zapis tylko zmieni sie cyfra (z 2007 na 2008). no i najprawdopodobniej średnia krajowa pujdzie w góre.

#19 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 22:48

MR i inne dopłaty

z tego co zrozumiałem to nic się nie zmieni za wyjątkiem tych 14 miesięcy, ponieważ paragraf 24 mówił o ustalaniu wielkości gospodarstwa w 2007r. W 2008r. wyjdzie rozporządzenie które prawie napewno będzie zawierać identyczny zapis tylko zmieni sie cyfra (z 2007 na 2008). no i najprawdopodobniej średnia krajowa pujdzie w góre.

średnia powierzchnia zasadniczo jest już znana i np w województwie wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim będzie niższa, jednak w większości województw będzie wyższa jak i średnia krajowa, największą wątpliwośĆ budzi u mnie źródło średnich powierzchni, gdyż wg ARiMR średnia powierzchnia powierzchnia gospodarstwa różni się o ok. 20% od średniej wg GUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 11:26

MR i inne dopłaty

średnia powierzchnia zasadniczo jest już znana i np w województwie wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim będzie niższa, jednak w większości województw będzie wyższa jak i średnia krajowa, największą wątpliwośĆ budzi u mnie źródło średnich powierzchni, gdyż wg ARiMR średnia powierzchnia powierzchnia gospodarstwa różni się o ok. 20% od średniej wg GUS

GUS wylicza średnią na podstawie ankiet wypełnianych przez losowo wybranych rolników i nikt przy wypełnianiu tej ankiety za bardzo się nie trudzi żeby podać dokładne dane, natomiast ARiMR wylicza średnią na podstawie wniosków obszarowych i wydaje mi się że ta średnia jest prawdziwsza.