Skocz do zawartości

Zdjęcie

który agregat 3m uprawowo-siewny?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 09:41

który agregat 3m uprawowo-siewny? Musze w tym tygodniu zamówić agregat uprawowo siewny 3m. Mam siewnik Poznaniak (2 letni), agregat chce z wałem Packera, bierny. Wybieram pomiędzy Rolmako, Agro-Masz, Grano i te 3 z allegro http://moto.allegro....0_m_packer.html http://moto.allegro....wny_nowosc.html http://moto.allegro...._producent.html
Nie wiem którego wybrać, wszystkie wyglądają dość solidnie. Jak uważacie? Mocowanie wałów na sztywno tak jak np w Agromaszu czy tak jak w Rolmako? Które rozwiązanie jest lepsze? Ziemie mam średnie, ciągnik zetor Forterra 95. Ceny tych wszystkich agregatów są zbliżone ok 9000, 10000 tyś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który agregat 3m uprawowo-siewny? Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 10:09

który agregat 3m uprawowo-siewny? Jak do Forterry to ja poleciłbym 3-rzędowy Agro-Masz
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#3 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 04 lipiec 2010 - 10:18

który agregat 3m uprawowo-siewny? Ja bym osobiscie tez wybrał Agro-Masz poniewaz takiego posiadam,ale ten pierwszy z allego jest tez fajny ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 10:39

który agregat 3m uprawowo-siewny? nie polecam agro maszu ze względu na dzielony tylni wał polecam np tej firmy sam taki posiadam agro factorytanio i solidnie na allegroja mam przedni wał dzielony z płaskownika 2 rzędy radliczek prostych i wał packer z tyłu i robi bardzo dobrze na 3-4 klasie ziemi. Co do firmy z linka Twojego z allegro agro tom to sąsiada ktoś z rodziny je robi trochę dziwna konstrukcja ale niby daje również rade będę prawdopodobnie brał od niego zrywacz ale zobaczę jak się ceny rozłożą w innych formach
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#5 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 04 lipiec 2010 - 12:59

który agregat 3m uprawowo-siewny? Ja polecam agregat Agro-Masz jest to dobry i solidny sprzęt idealnie się nada do Forterry 95, choć ten pierwszy z allegro też jest fajny i solidny.

#6 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 14:41

który agregat 3m uprawowo-siewny? Polecam agro-masz . Solidne wykonanie , dobrze się sprawuje w polu i do forterry jak znalazł ;)

#7 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 04 lipiec 2010 - 14:56

który agregat 3m uprawowo-siewny? Agro masz może i dobry ale powłoka lakiernicza to masakra. Wszystkie maszyny z Agro-masz rdzewieją już na placu. ;)

#8 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 19:34

który agregat 3m uprawowo-siewny? Dziś jeszcze raz oglądałem Grano 3 rzędowy (cena 10500 zł brutto) i Agro-FActory 2 rzędowy(cena 10800 bruto)z wałami Packera, oba sa podobne, solidnie wyglądają ale tez sporo ważą. Czy agregat o masie 1t + siewnik 490 kg + zboże to nie bedzie za cięzkie do Forterry 95? Mam z przodu 500 kg obciązników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 20:46

który agregat 3m uprawowo-siewny? ja jeżdżę bez obciążników MF 6160 bez obciążników z przodu i nawet nie drgnie a co do agro factory to dzwoń do szefa czyli producenta może kupisz bez VATu mi się udało

#10 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 21:05

który agregat 3m uprawowo-siewny?

Dziś jeszcze raz oglądałem Grano 3 rzędowy (cena 10500 zł brutto) i Agro-FActory 2 rzędowy(cena 10800 bruto)z wałami Packera, oba sa podobne, solidnie wyglądają ale tez sporo ważą. Czy agregat o masie 1t + siewnik 490 kg + zboże to nie bedzie za cięzkie do Forterry 95? Mam z przodu 500 kg obciązników

Raczej nie powinno go strasznie podrywać, u nas gdy jeszcze nie mieliśmy 1224 z zestawem uprawowo siewnym chodził zetor 10045 (4 cylindry) miał nie za wiele obciążników z przodu myślę że nie było nawet 400kg,cały zestaw waży ok 2t brakowało mu trochę kg z przodu, ale Twój zestaw będzie znacznie lżejszy a więc powinno być ok :)

#11 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:20

który agregat 3m uprawowo-siewny? a jakie macie redliczki (zęby) w swoich agregatach? Jesli byłaby możliwośc to jakie wziąść? proste czy te normalne? Pewnie jutro zamowię Grano 3 rzędowy. Kosztuje 10500 brutto, myslę że cena nie jest zła, Agro -Factory byłby z 1500 droższy... Mam 30 ha więc powinien wystaczyć...

#12 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 20:02

który agregat 3m uprawowo-siewny? tylko uważaj bo czasem 3 rzędowy może się zapychać tak ma sąsiad z 3 rzędowym.a co do radliczek to proste ponoć lepiej kruszą bryły

#13 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 21:23

który agregat 3m uprawowo-siewny? @Ariss proste zęby gorzej mieszają ziemie :) ale za to lepiej kruszą glebę/nie wyciągają ze spodu kolejnych barył.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#14 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 06:35

który agregat 3m uprawowo-siewny? @oFsik w sumie w skrócie o tym myślałem i wiedziałem

#15 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 22:27

który agregat 3m uprawowo-siewny? Agregat kupiony, już mam na podwórku. Kupiłem 2 rzędowy Agro-Factory, temat można zamknąć:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:31

który agregat 3m uprawowo-siewny? Jest ktos na Af kto ma taki zestaw Agregat uprawowo-siewny aktywny LELY [attachment=2643:1320809797_2.jpeg]
chciałbym go kupic jak jest z częsciam i awaryjnosci Prosze o odp. lub jakies sugestie
Jesli mozecie to powiedzcie mi gdzie mozną kupic częsci do lely :( :) :)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Dodaj odpowiedź