pawel2593

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik

Polecane posty

zbyszek8201    169

jaką dają ci tą gwarancję,tz na jaki okres... regenerowałem pompę od 16.40 w Inowrocławiu 3lata wstecz, zapłaciłem 1400zł,gwarancja była lecz tylko na 6mc,na szczęście chodzi jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony1640    0

http://www.konedata....3030.htm

tutaj znalazłem że 144 bar ale czy to jest twój model sprawdź

jak mówią że wytrzyma dłużej niż oryginał to niech dadzą gwarancję chociaż na 10 lat

Ja jak dzwoniłem do zakładu w okolicach olsztyna to powiedział że robi na oryginalnych częściach

Zadzwoń może do innego zakładu może zrobią i ciśnienie

W moich stronach każdy mechanik poleca tucholę podobno krajowa czołówka

Edytowano przez dzony1640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przerwie, już jest wszystko ok :) była błahostka, zawór strumieniowy był zacięty, wystarczyło go rozebrać umyć i jak ręką odjął dolegliwości. JD 3640 godny polecenia, a jeśli chodzi o moc to na 112KM jest mocniejsze niż w inne markach co mają po 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

Otworzyłem z ciekawości tylną pokrywę pompy głównej, i doznałem szoku ponieważ pod zaworki firma "Hydrako" z łodzi podłożyła podkładki miedziane żeby bardziej je dociskało, mało tego jeden z ośmiu był wsadzony odwrotnie, tak że blaszka ze sprężynką która powinna zastawiać była od strony pokrywy. Nie wiem jak to jest możliwe że ludzie którzy zajmują się hydrauliką firmy Parker, i regenerują pompy mogli dopuścić się czegoś takiego.

http://imageshack.us/photo/my-images/600/c473.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/594/ti65.jpg/

 

Mam jeszcze koledzy pytanie, na tej pompie głównej tylnej pokrywie od dołu wychodzi wężyk, jest widoczny na zdjęciu, i drugi wychodzi od boku tej pokrywy, dochodzą one do jakiegoś elektrozaworu który jest przykręcony koło pompy i na którym jest niepodłączona cewka elektromagnetyczna, może ktoś wie gdzie powinna ona mieć swoje podłączenie w instalacji i do czego służy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wszędzie oszustwo ,i co tu się dziwić, że ludziska sami próbują naprawiać. To prawda,że polecają Tucholę ale jak sprawdziłem w necie jest tam kilka firm i teraz którą firmę chodzi?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony1640    0

Na 100% nie odpowiem ale zakład istniał jeszcze w czasach komuny więc wydaje mi się że www.hydrotor.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z hydrauliką w moim ciągniku John Deere 2140 rocznik 1986 nie podnosi, nie kieruję, po chwili kieruję i znowu przestaję.

Czy ktoś już miał z tym styczność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

W moim 5080M, rok 2012 :rolleyes: Podobnie było, podnośnik nie szedł płynnie w góre tylko takimi skokami z kierowaniem było podobnie raz ciągnie raz nie, wina była wadliwego filtra bo ciągnął lewe powietrze ( na oko nie szło tego spostrzec ) w wyniku czego zapowietrzała się hydraulika . Z tego typu ciągnikiem nigdy nie miałem do czynienia, więc dokładnie nie wiem gdzie tam co jest ale tak ogólnie napisałem co może być przyczyną ;) Ale przede wszystkim sprawdź poziom oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek75    0

Ja miałem ten sam problem. Myślałem, że to główna pompa, ale nie, wymieniłem filtr oleju i nie pomogło. Okazało się, że poszła rurka w środku pod dźwigniami biegów. Można to sprawdzić odkręcając obie dźwignie biegów, podnieść je w górę i dopiero że zauważysz. Jest dwie rurki, jeżeli która się mocno rusza to jest uszkodzona bo ma siedzieć sztywno w tych otworach. Jeżeli to rurka to czeka cię rozpoławianie ciągnika, bo z góry jej nie wyciągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piot13579    6

Witam mam problem z jd 3030 gdy chodzi na wolnych obrotach to hydraulika cała mu siada co moze byc?? wszystko jest ok gdy zaczne jechac i obroty wzrosna około 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

Kolego piot13579 sprawdzałeś czy na wolnych obrotach, zbiorniczek nad pompą główną, (ten który skręcony jest z filtrem) jest pełny oleju?, bo jeśli nie, to pompa jest niedoładowana i to jest przyczyna padnięcia hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrystianM    0

Witam , czy ktoś mi może pomóc , w ciągniku John deree 3130 ( 84 rok) wspomaganie kierownicy nie wspomaga, na małych jak i na dużych obrotach podnośnik chodzi bardzo wolno ...

Proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muflon19    0

Może i zacina sie zawór bezpieczeństwa hydrauliki. Masz może jakiś schemat hydrauliki tego traktora? Bo szczerze mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek miałem do czynienia z takim traktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietja    0

Witam czy miał ktoś w pompie 23cm3 ciśnienie a słabo wszystko działało to zn hydraulika siłowa, bo odczuwam wrażenie że im bardziej podkręcam w niej zawór to ciśnienie niby rośnie ale kierownica i podnośnik wolniej reagują. Natomiast gdy odkręcam zawór ciśnienie spada ale podnośnik szarpie ale szybciej się podnosi. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

tez tak miałem... było tak jak kolega wyrzej wyrzej pisze. Pęknieta rurka, przez co nie działało wspomaganie i kierownica, dopiero na wysokich obrotach cos tam działało... u mnie wystarczyło zaspawac. juz 4 rok i chodzi elegancko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

Ciśnienie kolego swoją drogą, ale najważniejszy jest wydatek pompy, może Twoja poprostu straciła już swój i dlatego tak się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek0125    0

I jak został rozwiązany ten problem z hydrauliką bo ja mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viansa2003    0

Witam! Również posiadam model 3130 od 8lat. I co nie co mogę podpowiedzieć. Męczyłem i męczę się ciagle z hydrauliką,po zakupieniu traktora wymieniłem po paru tyg wewnętrzną(zasilającą) pompę.

Najważniejsze to wymieniać systematycznie filtry! w tym modelu nie polecam kipowania przyczep, ogólnie oszczedzać wyjścia hydrauliczne! czemu? filtry w naszych JD są strasznie czułe, kipując przyczepy (niekiedy pozyczone)byłem zmuszony 3 razy w roku wymieniać filtr główny i oleje!

Stosować dobry! olej najważniejsze aby nie był za gesty- wtedy traktor gdy jest zimny słabo podnosi!Polecam i nawet servis poleca Titan Hydramot

Problemy z podnoszeniem

jest kilka filtrów jeden główny pod tylnym mostem, obok niego jest długi rurkowy filtr od pompy zasilajacej, w pompie głównej 43cm3 jest również filtr z metalowej siateczki również wypada go wyczyścic.

jeżeli filtry są czyste i dalej problemy z podnoszeniem najlepiej sprawdzic ciśnienie układu( zegar do 20barów podpinamy pod wykip)wynik powyżej 10bar jest odpowiedni.

Gdy ciągnik tylko słabo podnosi (a inne hydrauliczne rzeczy działają odpowiednio) usterką mogą być walnięte uszczelniacze na tłoku podnośnika,wtedy również traktor po zgaszeniu bedzie opuszczał maszynę. Można to naprawić bez zdejmowania kabiny. Aby zobaczyć czy to własnie taka usterka należy odkręcić korek wlewu oleju i podnosząc maszynę do góry obserwować czy olej nie rozchlapuje się z cylindra tłoka podnosnika. Jeżeli to taka usterka polecam oddanie całego cylindra do zakładu zajmującego się naprawiniem pomp(mam namiar na taki)założą uszczelką z fibry. Wychodzi naprawa o wiele taniej, i w przypadku porysowanego cylindra jest to najlepsza opcja, gdyż ja wymieniałem na zestaw naprawczy od JD i nowe uszczelniacze padły po 2 miesiacach.

 

 

Obecnie mam dalej problem z podnoszeniem gdyż po odkręceniu filtra na pompie głównej i wsadzeniu go ponownie ciśnienie jest powyżej 10bar gdy ciągnik popracuje z 2 dni ponownie ciś spada do 5 bar. Ponowne wyjęcie i wsadzenie filtra ciś 10bar.I tu zwracam się z prośbą może wiecie co to za przypadłość?

Jeżeli macie jakieś inne usterki piście śmiało po tylu latach obcowania z tym traktorem mogę pomóc. smile.gif

Pozdrawiam

itajpaięasz możej wyiić pompe olu pdającą w skrzyn???czy o do robot??dewdięcznya pomć..aailepłaieś za tą pope??

 

Witam! Również posiadam model 3130 od 8lat. I co nie co mogę podpowiedzieć. Męczyłem i męczę się ciagle z hydrauliką,po zakupieniu traktora wymieniłem po paru tyg wewnętrzną(zasilającą) pompę.

Najważniejsze to wymieniać systematycznie filtry! w tym modelu nie polecam kipowania przyczep, ogólnie oszczedzać wyjścia hydrauliczne! czemu? filtry w naszych JD są strasznie czułe, kipując przyczepy (niekiedy pozyczone)byłem zmuszony 3 razy w roku wymieniać filtr główny i oleje!

Stosować dobry! olej najważniejsze aby nie był za gesty- wtedy traktor gdy jest zimny słabo podnosi!Polecam i nawet servis poleca Titan Hydramot

Problemy z podnoszeniem

jest kilka filtrów jeden główny pod tylnym mostem, obok niego jest długi rurkowy filtr od pompy zasilajacej, w pompie głównej 43cm3 jest również filtr z metalowej siateczki również wypada go wyczyścic.

jeżeli filtry są czyste i dalej problemy z podnoszeniem najlepiej sprawdzic ciśnienie układu( zegar do 20barów podpinamy pod wykip)wynik powyżej 10bar jest odpowiedni.

Gdy ciągnik tylko słabo podnosi (a inne hydrauliczne rzeczy działają odpowiednio) usterką mogą być walnięte uszczelniacze na tłoku podnośnika,wtedy również traktor po zgaszeniu bedzie opuszczał maszynę. Można to naprawić bez zdejmowania kabiny. Aby zobaczyć czy to własnie taka usterka należy odkręcić korek wlewu oleju i podnosząc maszynę do góry obserwować czy olej nie rozchlapuje się z cylindra tłoka podnosnika. Jeżeli to taka usterka polecam oddanie całego cylindra do zakładu zajmującego się naprawiniem pomp(mam namiar na taki)założą uszczelką z fibry. Wychodzi naprawa o wiele taniej, i w przypadku porysowanego cylindra jest to najlepsza opcja, gdyż ja wymieniałem na zestaw naprawczy od JD i nowe uszczelniacze padły po 2 miesiacach.

 

 

Obecnie mam dalej problem z podnoszeniem gdyż po odkręceniu filtra na pompie głównej i wsadzeniu go ponownie ciśnienie jest powyżej 10bar gdy ciągnik popracuje z 2 dni ponownie ciś spada do 5 bar. Ponowne wyjęcie i wsadzenie filtra ciś 10bar.I tu zwracam się z prośbą może wiecie co to za przypadłość?

Jeżeli macie jakieś inne usterki piście śmiało po tylu latach obcowania z tym traktorem mogę pomóc. smile.gif

Pozdrawiam

witam,pamiętasz możę jak wymienić tą pompe?dużo to roboty?ile daałeś za pompe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam JD 3140 i problem jest tego typu:

Bardzo powoli podnosi sie podnosnik (i to tak tylko na wysokim gazie), podobnie klapa belarki podpieta w tylne wyjscia, zacina sie orbitrol.

Dzisiaj zaczopowałem najpierw dojscie oleju do rozdzielacza- nic nie pomogło. Podobnie zrobiłem z orbitrolem. Wiem,że hydraulika w tym modelu jest zintegrowana i w zwiazku z tym mam pytanie: co moze byc przyczyna tego stanu, gdzie znajduja sie ewentualne zawory i jak je sprawdzic.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc

 

 

aaaa

 

I zapomniałem dodac ze olej w zbiorniczku nad pompa główna jest. Filtry w porzadku itd...

Edytowano przez Rafal_john3140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

dobrze było by zmierzyć ciśnienie wyjścia na pompie -tej z przodu ( ktoś już opisywał jak to zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

zawor cisieniowy jestbw pompie z przodu w plecaku i jest ich jeszcze kilka ale nie wiem gdzie dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj