Skocz do zawartości

Zdjęcie

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lgoralsk15

lgoralsk15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2012 - 07:03

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Pół biegi działaja bez problemu i WOM tez słyszałem ze moze być to wina filtrów wiec kupiłem filtry i ten hydrauliczny pod spodem tez i nic to niedało a na dodatek podobno jest jeszcze jakis filtr gdzies w nim ale nie mam pojecia gdie przygladałem sie ostatnio z godzine i ja tam nic nie widze zeby jeszcze jakis filtr był, a moze jest zabrudzony smok co zasysa olej tylko gdzie on jest gdzie sie to znajduje nie mam pojecia .Moim zdaniem to nie moze byc wina pompy bo jezeli pompa by była zepsuta to i na zimnym oleju by sie tak działa a jest dobrze rozgdzeje sie i koniec jak chodzi na pełnych obrotach wszystko działa a jak a wolnych to koniec nie wiem juz sam co mam robic z tym problemem czy mechanik go czeka czy sam znajde przyczyne moze mi ktos cos podpowie co zrobic z tym gdziesz szukac przyczyny i od czego zaczac ????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Dzisiaj, 00:18
  •  

#22 Share maxrolnik

maxrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 maj 2012 - 09:16

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Witaj ja mam 2850 ale co w sprawie hudrauljki to chyba to samo tu masz link do smoka ssącego nr 46.51
http://www.fotosik.p...33878db887.html
a co do chudrauliki to sprawdż na gorącym oleju czy wzbiorniczku nad pompą gówną jest olej bo ona musi być doładowana olejem stej pompy ze skrzyni i jeszcze morzesz sprubować zaslepić orbitrol wulkładzie kierowniczym bo umnie była jego wina.

Edytowany przez maxrolnik, 12 maj 2012 - 09:23.

#23 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 12 maj 2012 - 14:41

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Tak jak kolega pisze sprawdź zbiornik oleju nad pompa czy jest tam olej dalej a może najpierw luknij na odpalonym silniku czy masz stan oleju, jeśli układ niskiego ciśnienia (półbiegi, WOM) działają poprawnie to nie musisz martwić się o ten drugi filtr (ssak) który siedzi w nim bo jest on jeszcze w dobrej kondycji. Sprawdź manometrem jakim jakie ciśnienie podaje pompa możesz wpiąć się w wyjście hydrauliki z tyłu traktora powinno być 190 bar, przyczyn w JD może być wiele i często może być to głupotka totalna jak zablokowany jakiś zawór przez brudy, Hydraulika w JD nie jest prosta i ja sam jeszcze w swoim traktorku jej nie rozwikłam bo mam problem jeszcze
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#24 Share lgoralsk15

lgoralsk15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:41

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Powiem tak wczoraj robiłem w polu noi stało sie tak jak zawsze i zrobiłem tak jak mówicie dolałem tego oleju to zbiornika nad pompa duza, widac ze jest w niej olej ale czy musi byc ,pełniutki pod sam korek czy jak bo u mnie to jest gdzies tak z wieksze poł a co najlepsze leje ten olej i nic nie przybywał gdzies ten olej szedł i szedł .To do tego smoka to od srodka kabiny trzeba sie dostac <sprawdzic orbital tzn jak to zrobic i gdzie to jest bo naprawde jestem zielony jak ten ciagnik ;-)????

Powiem tak wczoraj robiłem w polu noi stało sie tak jak zawsze i zrobiłem tak jak mówicie dolałem tego oleju to zbiornika nad pompa duza, widac ze jest w niej olej ale czy musi byc ,pełniutki pod sam korek czy jak bo u mnie to jest gdzies tak z wieksze poł a co najlepsze leje ten olej i nic nie przybywał gdzies ten olej szedł i szedł .To do tego smoka to od srodka kabiny trzeba sie dostac <sprawdzic orbital tzn jak to zrobic i gdzie to jest bo naprawde jestem zielony jak ten ciagnik ;-)????

A co do stanu oleju to jest ho ho ponad max na zapalonym olejuten orbital co to i gdzie to i jak to zaslepic ????

#25 Share maxrolnik

maxrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 maj 2012 - 16:55

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Kolego ja zrobiłęm to tak założyłem przezroczsty wężyk naprzukłąd pasuje od dojarki i jak rozgrzeje ci się olej to on musi cały czas wpływać do chłodnicy olej a pużniej wraca do skrzyni a co do dolewanja oleju to masz styłu kabiny wlew a co do filtra ssącego to musisz spuscić olej ze skrzyni a filter znajduje się styłu przy tylnim moście z prawej strony tak jak nazdjęciu przyjży się pozdrawjam .

#26 Share waldi20

waldi20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 16:23

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik i jak został rozwiązany problem u Igorals15 bo u mnie jest tak że kręce kierownicą a koła nie skręcają w czym szukać przyczyny????

#27 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 07:42

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Kolego heyder jak zrobić ten siłownik podnośnika bez zdejmowania kabiny

#28 Share viansa2003

viansa2003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 23:14

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik witam ile chcial by pan za sprzeglo kpl.z kolem zamachowym???

jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

#29 Share legia1916

legia1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 16:15

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik co to jest przy pompce paliwowej i sygnale ??

#30 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 19:26

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Najlepiej jakbyś wrzucił fotkę, bo tak to ci nikt nie pomorze. Przy tej pompce i sygnale jest filtr oleju, może też być sprężarka, alternator.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mariusz-winiarcz

mariusz-winiarcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:54

witam, mam problem z nowo zakupionym JD 3640.
wymieniłem olej przekładniowo-hydrauliczny na shell donax 10w30, filtr hydrauliczny. Mój problem polega na szarpaniu podnośnika i czasem przycinaniu się kierownicy na wolnych obrotach, (szarpanie na każdych obrotach aby zmienia się częstotliwość)półbiegi, przedni napęd, hamulce wom, działają bez zastrzeżeń, jedynie rzęzi coś w pompie, nawet po wciśnięciu pedału hamulcowego zwiekrza się głośność rzęzienia, mechanik stwierdził że z pompą wszystko ok, olej w zbiorniczku na pompą znajduje się. jaka może być przyczyna tych dolegliwości?????
Bardzo proszę o podpowieź.

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 czerwiec 2015 - 23:27.

#32 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:49

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Na rozgrzanym tak jest ? U mnie w 2140 też słychać pompę , bo jest mróz i olej jest gęsty .
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#33 Share mariusz-winiarcz

mariusz-winiarcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:17

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik tak, na rozgrzanym nawet bardziej, czasem tylko ma nalot że wszystko jest ok, może jakiś zawór znajduje się któru utrzymuje całe ciśnienie i wydatek przepływającego oleju????

#34 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:17

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Też to jest możliwe , ale hydraulka w tych starszych JD to jest masakra , ciężko ją rozgryźć . Dam Ci radę napisz do użytkownika sapacz , On jest w tym dobry :D
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#35 Share marcinkjd

marcinkjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:32

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik i jak kolego dowiedziałeś się coś na temat twojego problemu? bo ja mam identyczny problem w john deere 3350

#36 Share mariusz-winiarcz

mariusz-winiarcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 08:38

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik na razie nici.... wsystko było rozebrane, uszczelniacze na półbiegach, wom i napędzie wymienione, pompa w skrzyni w stanie idealnym
cholere wie co go boli.... jesli chodził by na wolnych obrotach na 1200 to jest wszystko ok, a na 700 za mało oleju ma pompa tłoczkowa i wariuje wszystko. rozbieramy go jeszcze raz , może coś przeoczyłem albo jakiegoś śruta w dzielniku brakuje
jeśli by kotoś miał jakiś pomysł to będę wdzieczny za udzielenie mądrej rady....

#37 Share Rolnik11111

Rolnik11111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:00

Witam. Od niedawna stałem posiadaczem John Deere 3140. Podnośnik w moim traktorku nie chce się sie podnosić, jedynie podczaś jazdy sam z siebie sie podnosi, dodam, ze moge go opuszczać kiedy chce, podobny problem mam z wspomaganiem. Załacza się ono dopiero na wysokich obrotach. Jeśli możecie napisać w czym tkwi problem byłbym bardzo wdzięczny.

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 czerwiec 2015 - 23:28.

#38 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:58

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Poświęć trochę czasu i poczytaj starsze posty o hydraulice 2140-3140 jest tam prawie wszystko opisane

#39 Share adampro

adampro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 17:16

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Podłacz manometr i sprawdź cisnienie, mozliwe ze masz zaniki ciśnienia a to juz nie ciekawy temat, bo trudny do zdiagnozowania i nei stety dośc kosztpwny jeżeli chodzi o naprawe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Zeratulisk

Zeratulisk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 18:13

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik moze olej temperature łapie bo masz brudną chlodnice olejowa (pod maska przed chlodnica wody obok filtra powietrza)